+- +-

Nuorodos



+-Narystė

Welcome, Guest.
Please login or register.
 
 
 
Forgot your password?

Varžybos


REGISTRUOTIS 
»

  

+-Statistika

Members
Total Members: 1344
Latest: Avtoservis_rsSa
New This Month: 37
New This Week: 21
New Today: 8
Stats
Total Posts: 182074
Total Topics: 5333
Most Online Today: 493
Most Online Ever: 566
(2023.01.14-11:40:47)
Users Online
Members: 3
Guests: 445
Total: 448

Autorius Tema: Pareiškiam pasipiktinimą  (Skaityta 46648 kartus)

Hablicelis

  • Svečias
Re: Pareiskiam pasipiktinima [idea]
« Atsakymas #30 Įrašytas: 2007.09.06-14:26:08 »
Arbaletais nebemedžiojama jau senokai... Kurių metų redakcija? Vienok tiek pneumatika, tiek kuris nors vyresnysis 7,62 jos pusbrolis yra graižtviniai šautuvai. Kadangi skaityti patingėta, cituoju:

60. Draudžiama:

60.1. būti medžioklės plotuose su medžioklės įrankiais ir priemonėmis, medžiokliniais paukščiais arba palaidais šunimis, vienam ar keliems asmenims, neturintiems teisės medžioti;

60.2. būti medžioklės plotuose su į dėklą neįdėtu šautuvu, kitais medžioklės įrankiais, medžiokliniais paukščiais ar palaidais šunimis, ar medžioklės produkcija vienam arba keliems turintiems teisę medžioti asmenims be būtinų ar teisingai užpildytų medžioklės dokumentų;

60.3. medžioti svetimuose medžioklės plotuose, išskyrus atvejį, kai sužeistas medžiojamasis gyvūnas persekiojamas pagal Medžioklės taisyklių 26.15 punkto reikalavimus;

60.4. medžioti teritorijose, kuriose medžioklė yra uždrausta, išskyrus atvejus, kai jose pagal Medžiojamųjų gyvūnų gausos reguliavimo teritorijose, kuriose medžioti draudžiama, tvarkos, patvirtintos Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2002 m. rugsėjo 30 d. įsakymus Nr. 513 (Žin., 2002, Nr. 97-4309), reikalavimus medžiojamųjų gyvūnų gausa reguliuojama Medžioklės taisyklių nustatytais būdais, įrankiais ir priemonėmis arba kai sužeistas medžiojamasis gyvūnas persekiojamas pagal Medžioklės taisyklių 26.15 punkto reikalavimus;

60.5. medžioti neturint žymos medžiotojo biliete apie saugaus elgesio medžioklėje žinių patikrinimo rezultatus (šis reikalavimas netaikomas 3 metus nuo teisės medžioti suteikimo);

60.6. medžioti be medžioklės vadovo, kai medžioklėje dalyvauja daugiau nei vienas medžiotojas;

60.7. perduoti fiziniam asmeniui priklausantį šaunamąjį ginklą kitam asmeniui (išskyrus Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo (Žin., 2002, Nr. 13-467) 16 straipsnio 2 dalyje numatytus atvejus) arba medžioklės plotuose kitus medžioklės įrankius – asmeniui, neturinčiam teisės medžioti;

60.8. medžioti neblaiviems (0,4 promilės ir daugiau) ar apsvaigusiems nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų;

60.9. medžioti ne medžioklei skirtais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis, medžioti medžiokliniu šautuvu, neturint su savimi galiojančio leidimo laikyti ir nešiotis medžioklinį šautuvą, medžioti su nemedžioklinių veislių šunimis, taip pat su medžiokliniais šunimis, neturint su savimi šunų dokumentų, nurodytų Medžioklės taisyklių 18.5 punkte;

60.10. medžioti automatiniais (šaudančiais serijomis) ir pusiau automatiniais šaunamaisiais ginklais, kurių apkaboje telpa daugiau nei 2 šoviniai (pusiau automatinius šautuvus, į kurių apkabas telpa daugiau kaip 2 šoviniai, leidžiama naudoti medžioklės metu, jeigu į jų apkabas įtaisyti ribotuvai, neleidžiantys panaudoti daugiau kaip 2 šovinius) bei šaudyti kanopinius žvėris graižtvinių šautuvų ištisai dengtomis kulkomis;

60.11. šaudyti briedžius ir elnius visų dydžių šratais bei grankulkėmis;

60.12. visus kanopinius žvėris – lygiavamzdžių šautuvų šoviniais, esant didesniam kaip 45 metrai atstumui;

60.13. šaudyti kanopinius žvėris šoviniais, neturinčiais būtinos šaudmens energijos:

60.13.1. stirnas – graižtvinių šautuvų šoviniais, kurių kulkos energija 100 metrų atstumu yra mažesnė kaip 1 000 džaulių;

60.13.2. danielius, antramečius šernus ir jauniklius – graižtvinių šautuvų šoviniais, kurių kulkos energija 100 metrų atstumu yra mažesnė kaip 2 000 džaulių;

60.13.3. briedžius, elnius ir suaugusius šernus – graižtvinių šautuvų šoviniais, kurių kulkos energija 100 metrų atstumu yra mažesnė kaip 2 500 džaulių;


Vienok medžioti tikrai yra draudžiama betkuriais ginklais neturint mažos žalios knygutės su tokias spaudais ir nepasibaigusiu galiojimu*.

________________--
* - yra ir daugiau papildomų sąlygų.

Trojak

  • Full Member
  • ***
  • Įrašai: 100
  • Karma: +0/-0
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Re: Pareiskiam pasipiktinima [idea]
« Atsakymas #31 Įrašytas: 2007.09.06-15:15:47 »
Skaiciau nuo pradzius iki galo. Isvada tokia: medzioti galima tik su medziotojo biletu, apie pneumatika neku neraso, bet ja nusipirksit su licenzija ir jums ja irasys kaip medzioklini sautuva(jai irasys)- kaip ir galima.
Mano parašas...

jundar

  • Sr. Member
  • ****
  • Įrašai: 330
  • Karma: +0/-0
    • Žiūrėti profilį
    • http://svajos.net
Re: Pareiskiam pasipiktinima [idea]
« Atsakymas #32 Įrašytas: 2007.09.06-17:49:07 »
Na, o kur parasyta, kad DRAUDZIAMA ??? Nera.

To Trojak Va, as irgi taip manau.

Citata
Trojak rašė:
Na ir kur cia parasyta apie pneumatinius?

III. Medžioklės įrankiai ir priemonės, medžioklės būdai ir terminai

11. Vadovaujantis Medžioklės taisyklių 61 punkte nustatytais apribojimais ir draudimais, medžiojant leidžiama naudoti šiuos įrankius ir priemones:
11.1. įrankius:
11.1.1. medžioklinius lygiavamzdžius, graižtvinius ir kombinuotus šautuvus su optiniais taikikliais ar be jų;
11.1.2. lankus ir arbaletus su optiniais taikikliais ar be jų;

Suradusįjį išėjimą sumindo patį pirmą...

zalias7

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2620
  • Karma: +51/-20
    • Žiūrėti profilį
Re: Pareiskiam pasipiktinima [idea]
« Atsakymas #33 Įrašytas: 2007.09.06-18:26:30 »
Citata
Audrius rašė:
Esu draudimų ir apribojimų šalininkas. Man sukelia šypsena nuolat kartojama frazė- "Draudimais nieko nepasieksime". Ir taip visose mūsų gyvenimo srityse- dėl alkoholio vartojimo, narkotikų, prostitucijos, šautuvų ir t.t.t.t.
Sutikit- visų mūsų elgesį riboja, valdo, saisto draudimai. Jie kyla iš mūsų sąmonės arba iš išorės-etikos normos, įstatymai, specialios taisyklės-formalios ar neformalios ir t.t. Dalis žmonių, turinčių tam tikrą teisinės kultūros lygį ( o vienas iš teisinės kūltūros apibrėžimų yra "vidinis poreikis elgtis teisėtai"), gali visuomenėje realizuoti savo poreikius visiškai nepažeizdamas kitų asmenų teisių ir interesų. Tokiems kaip jie išoriniai draudimai ir apribojimai kaip ir nereikalingi. Tačiau puikiai suprantame, kad visuomenė šiuo aspektu labai nevienalytė. Kitiems, dėl amžiaus, dėl antivisuomeninių pažiūrų, dėl visos eilės priežasčių net nekyla vidinis poreikis gilintis į galimas savo elgesio pasėkmes. Tokiais atvejais reikalingi draudimai, apribojimai ir sankcijos už jų nevykdymą.
Gyvenime nėra tik juodos ir baltos spalvos.. Išties, mes, net ir laikydami save kultūringais, darome  formalių teisės pažeidimų. Manau svarbiausia, kad tie teisės pažeidimai neperauktų į kitų asmenų teisių pažeidimą- nepradėtume savo orinukais gadinti svetimą turtą,ar net kenkti sveikatai..
Pabaigai pateiksiu iliustraciją, kodėl aš esu toks bambeklis.
Neseniai mūsų rajone buvo nuteistas 17 m. jaunuolis. Už štai ką- po pamokų su draugu pasiėmė "kinietį" (tą už 130 Lt), nuėję į pievą padaužė butelių, po to nuėjo į apleistą pastatą šaudyti balandžių. Tų nerado, bet pro langus matėsi praeivių. Šovė į pro šalį už 30 m einančias klasioke- taikė į vieną, bet pataikė kitai į ranką prie alkūnės. Jos paspiegę nuėjo į ambulatoriją. Vaikinas dar pašaudė į pravažiuojantį dviratininką.. Teko bendrauti su ta mergina- po šūvio nutirpo ranka, operavo ilgai, sakė gydytojas, kad neranda kulkos ir norėjo palikti, bet rado, sakė, kad visai arti buvo nervas. Pasėkmės galėjo būti liūdnesnės.
Taigi, pas mus negali būti jokio liberalizmo. Na, nebent sporto klubuose, kur kažkas gali laiduoti už šaulio psichikos stabilumą, patikimumą, kur esama kontrolė, kur žmogus jau įgijęs tam tikrą elgesio su ginklu kultūros lygį.



Viskas is principo teisinga, nors kaip visada lieka dauk "BET"ir jei imant to jaunuolio pavyzdi reiktu visai uzdrausti pneumatika, as gerai supratau Audriau ?

kestasp

  • Sr. Member
  • ****
  • Įrašai: 293
  • Karma: +4/-0
    • Žiūrėti profilį
Re: Pareiskiam pasipiktinima [idea]
« Atsakymas #34 Įrašytas: 2007.09.06-21:00:55 »
Labas visiems. Norėčiau ir aš išsakyti savo nuomonę.Taip aš pilnai sutinku su Audriaus pasakymu, kad visuomenė pas mus labai įvairi, bet sutikit,kad ir bet kurioje valstybėje irgi žmonės gyvena, jie taipogi daro nusikaltimus(tikriausiai nėra valstybės, kuri neturėtų kalėjimo).Aš nesakau, kad draudimais nieko nepasieksi,bet drausti- yra paprasčiausias, lengviausias būdas rodyti,kad įstatymų leidėjai kažką dirba.Jų darbas manau ne vienam ir juoką ir pyktį sukelia(čia nuo situacijos :)).Žmogui ir jo turtui žalos pridaryti galima ir daug didesnės ,pavadinkim legaliomis priemonėmis pvz. mašina,kirvis, peilis ir t.t.,vardint galima labai daug.Tvarka turi būti,taisyklės,be neperliankiant lazdos.Šiuo atveju aš manau, kad ir šio forumo ne vienas skaitytojas, būdamas tvarkingas Lietuvos pilietis, nusižengia įstatymams.
Mano parašas...869815409

Povilas

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 561
  • Karma: +0/-0
  • Come crawling faster&&Obey your Master&&Your life burns faster&&Obey your Master
    • Žiūrėti profilį
Re: Pareiskiam pasipiktinima [idea]
« Atsakymas #35 Įrašytas: 2007.09.06-22:26:06 »
Manau kad lyginti šaunamaji ginklą (kad ir pneumatiką) su kirviu/peiliu, sakant kad jie turi daugiau džaulių, yra mažų mažiausiai nekorektiška. Bandysiu paaiškint kodėl, gal suprasit mintį. Kai paimi į ranką kirvį/peilį, tai dažniausiai mintyse iškarto asociacija su darbo įrankiu. Na nesu psichologas, bet manau kad tik koks recidyvistas ir šiaip nesveikas paėmęs gali pagalvot " Va ble koks geras kirvis, ble taip su juo užvožus kam nors zajebys būtų".
Ir šiaip manau tyčinį nusikaltimą kirviu darant,reik mažų mažiausiai daug drąsos.
O va paima koks eilinis vaikėzas šaunamajį ginklą, iškarto pasijunta turįs ginklą,turįs kokią tai galią su kuriuo iš po krūmų,pasislėpus,per atstumą galima (geriausiu atveju)kam nors zapadlo į užpakalį įsegt. "iššausiu, pabėgsiu, nieks nieko neįrodys,pirštų antspaudų nėra".
Nu gal supratot mintį, kad ir kaip kreivai išdėsčiau;)
Būtų daug baisiau jei nebūtų jokių apribojimų.
Highway To Hell!

Audrius

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2801
  • Karma: +64/-3
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Re: Pareiskiam pasipiktinima [idea]
« Atsakymas #36 Įrašytas: 2007.09.06-22:38:50 »
Zalias, neperlenk. Aš nesakiau, kad reikia uždrausti pneumatiką. Aš sakau, kad esu prieš liberalizmą šioje srityje. T.y. nereikia didinti 7,5 J apribojimo, o lengvatos tik sportininkams.
Nelyginkim šautuvų su kirviais ir kitais namų apyvokos daiktais. Tie daiktai turi ūkinę, buitinę paskirtį, o teisės pažeidimams panaudojami tik atsitiktinai. Šautuvas turi vienintelę paskirtį - per atstumą sunaikinti taikinį.
Kartais šaudau, kartais meistrauju. Audrius (Murka)

kestasp

  • Sr. Member
  • ****
  • Įrašai: 293
  • Karma: +4/-0
    • Žiūrėti profilį
Re: Pareiskiam pasipiktinima [idea]
« Atsakymas #37 Įrašytas: 2007.09.06-23:27:46 »
Pagal statistiką,gal kas domėjosi, koks procentas nusikaltimų įvykdyta panaudojus ūkinės paskirties įrankius ir koks panaudojus šaunamajį ginklą(aš jau nekalbu apie pneumatinį atskirai)?Apie nieko negalvojančius ir šaudančius kur pauola ir į bet ką aš nekalbu, bet tam turi būti drausminimo,aš kalbu ne apie draudimo, priemonės.O džaulių ir kirvis ir peilis ir ta populiarioji beisbolo lazda turi skirtingai- žiūrint kokio fizinio pasirengimo naudotojas:).
Mano parašas...869815409

Povilas

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 561
  • Karma: +0/-0
  • Come crawling faster&&Obey your Master&&Your life burns faster&&Obey your Master
    • Žiūrėti profilį
Re: Pareiskiam pasipiktinima [idea]
« Atsakymas #38 Įrašytas: 2007.09.06-23:31:09 »
statistika nieko nepasakys, nes kirvį turi beveik kiekvienas, na o sautuvu tikrai zymiai maziau..
Highway To Hell!

Nasa

  • Sr. Member
  • ****
  • Įrašai: 381
  • Karma: +0/-0
  • Nekenciu "Boratu" ...
    • Žiūrėti profilį
Re: Pareiskiam pasipiktinima [idea]
« Atsakymas #39 Įrašytas: 2007.09.07-00:45:25 »
  Kita karta kaip kaimynas triuksmaus neimsiu pniaumatikos ir nesaudysiu i jo satelitine antena pakol uzsiciaups, pasiimsiu kirvuka nueisiu ir 'ismeigsiu' jam i duris. Kaimynas gal ir neuzsiciaups, bet uztat statistika pagerinsiu musu naudai...


By Nasa:azn::azn::azn::inno::lol::lol::type:

zalias7

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2620
  • Karma: +51/-20
    • Žiūrėti profilį
Re: Pareiskiam pasipiktinima [idea]
« Atsakymas #40 Įrašytas: 2007.09.07-01:16:52 »

Citata
Audrius rašė:
Zalias, neperlenk. Aš nesakiau, kad reikia uždrausti pneumatiką. Aš sakau, kad esu prieš liberalizmą šioje srityje. T.y. nereikia didinti 7,5 J apribojimo, o lengvatos tik sportininkams.
Nelyginkim šautuvų su kirviais ir kitais namų apyvokos daiktais. Tie daiktai turi ūkinę, buitinę paskirtį, o teisės pažeidimams panaudojami tik atsitiktinai. Šautuvas turi vienintelę paskirtį - per atstumą sunaikinti taikinį.


Na jei skaityt lietuvius daunais tada taip, kuo mes durnesni pvz. uz lenkus, anglus latvius ir t.t. ?

Ar jau visiems kitiems galima, o lietuviams ne ?
Audrius sporto klubai kur jie galu gale ?

Trojak

  • Full Member
  • ***
  • Įrašai: 100
  • Karma: +0/-0
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Re: Pareiskiam pasipiktinima [idea]
« Atsakymas #41 Įrašytas: 2007.09.07-08:27:16 »
Siulau toki varianta:
iki 7.5J be leidymo
iki 30J su leidymu ir registracija( netokia kaip dabar,o normali-atnesei pasa, nuotraukas , sumoki keleta lt. ir ales)
virs 30J medziokline
Mano parašas...

Detomaso

  • Sr. Member
  • ****
  • Įrašai: 380
  • Karma: +0/-1
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Re: Pareiskiam pasipiktinima [idea]
« Atsakymas #42 Įrašytas: 2007.09.07-09:28:21 »
kaip bebutu keista palaikau Audriu... jei kiekvienas lochas tures orine puska taip kaip jas turi anglai, ir kadangi nestumiant musu liaudies mentalitetas ganetinai neaukstas bus daug bedu... o is kitos puses jei registruoti sautuva 17J pagal gyvenama vieta ir tame rajone gyvens koks psychas ir pas tave policija lankysis tikrindama ar ne iz tavo sautuvo sauta irgi ne kaifas
Mano parašas...

kestasp

  • Sr. Member
  • ****
  • Įrašai: 293
  • Karma: +4/-0
    • Žiūrėti profilį
Re: Pareiskiam pasipiktinima [idea]
« Atsakymas #43 Įrašytas: 2007.09.07-09:46:20 »
Kodėl kiekvienas lochas, ašsakyčiau,kad kažkokius apribojimus būtina palikti, teistumai,alkoholikas, psichiškai nesveikas, o paskui paprasčiausia ginklo registracija.
Mano parašas...869815409

Detomaso

  • Sr. Member
  • ****
  • Įrašai: 380
  • Karma: +0/-1
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Re: Pareiskiam pasipiktinima [idea]
« Atsakymas #44 Įrašytas: 2007.09.07-10:38:12 »
ane... o tai kaip tave patikrins parduotuveje kai noresi nusipirkti?.... tada vaziuoji i poliklynika pereini medicinke, pristatai pazymas is narkologinio ir psichiatrinio bei pazyma is policijos kad nesi teistas... kaip tai jums atrodo?....
Mano parašas...

 

+-Naujausi įrašai

cc shop by PeterSax
Šiandien 05:53:18

Beeman P-17 5,5 mm by Evaldas
2024.05.10-18:49:39

Lietuvos FT ir HFT šaudymo į lauko taikinius varžybos(treniruočių formatu)bal.28 by Klisas
2024.05.08-16:31:57

Optisan mid žiedai 30mm kaklui, dovetail railui by Darenas
2024.05.06-07:27:07

Optikos pirkimas iš JAV by Mazylis
2024.04.20-22:29:08

Tolimatis Leica CRF 2400 by xatabyc
2024.04.20-13:37:09

Chronografas by xatabyc
2024.04.20-13:30:26

Europos HFT čempionatas, 6-8 September 2024 / Hungary / Debrecen by Aidas
2024.04.16-22:16:19

Varžybos Lenkijoje by Andzhejka
2024.04.12-23:39:27

Gamo CFX.4,5mm.PARDUOTAS by valakas
2024.04.12-19:56:29

Powered by EzPortal