+- +-

Nuorodos



+-Narystė

Welcome, Guest.
Please login or register.
 
 
 
Forgot your password?

Varžybos


REGISTRUOTIS 
»

  

+-Statistika

Members
Total Members: 1313
Latest: Himchistka_hzPr
New This Month: 6
New This Week: 6
New Today: 6
Stats
Total Posts: 182067
Total Topics: 5331
Most Online Today: 177
Most Online Ever: 566
(2023.01.14-11:40:47)
Users Online
Members: 0
Guests: 20
Total: 20

Autorius Tema: Metalo Detektoriai  (Skaityta 38952 kartus)

MPSnaiper88

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1233
  • Karma: +1/-0
    • Žiūrėti profilį
Re: Metalo Detektoriai
« Atsakymas #30 Įrašytas: 2014.03.05-14:34:39 »
O aš tokių objektų ir neieškau. Išsiblaškęs esu, vis pametu dirbamoj žemėj kąnors, tai vat ir bandau surast.
Baikal MP512ap + Walther 6x42, B3-2, beveik Hatsan 55s

vovocka

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 724
  • Karma: +5/-1
    • Žiūrėti profilį
Re: Metalo Detektoriai
« Atsakymas #31 Įrašytas: 2014.03.05-14:56:25 »
O aš tokių objektų ir neieškau. Išsiblaškęs esu, vis pametu dirbamoj žemėj kąnors, tai vat ir bandau surast.

Vyrai, kuriuos V. Balkūnas su fotiku užsipuolė irgi nieko tikslingai neieškojo - šmirinėjo sau su detektoriais privačiame sklype. Žurnalistas iškvietė policiją, vyrai spėjo išvažiuoti, bet buvo iškviesti pasiaiškinti. Pasiaiškino - policija neturėjo prie ko prikibti, bet tuomet KPD pareikalavo išsamiau ištirti įvykį, vėl atnaujintas tyrimas, pas vieną jau padaryta krata... Kol kas byla dar nagrinėjimo procese, o mėnuo tampymo po instancijas ne vienas praėjo...

Mano atveju dėl medaliono prisikabino tik formaliai, kodėl nunešiau į muziejų, o ne į KPD. Kai sukurpė bylą, per 20 dienų turėjau teisę apskųsti, ką ir padariau. Keli vizitai į teismą - ir sprendimas buvo mano naudai. Bet sugaištas laikas, advokatas, etc... Jei ne inspektorės gan žmogiškas asmeninis požiūris, būčiau padavęs KPD į teismą, kad atlygintų patirtą žalą. Šansų laimėti mažai, bet pabandyti būtų buvę įdomu.
HW97k NikkoStirling PLATINUM 6-24x56 IR Nighteater

berazumijus

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 10271
  • Karma: +22/-4
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Re: Metalo Detektoriai
« Atsakymas #32 Įrašytas: 2014.03.05-16:25:03 »
tai ar mazai pvz kai lietuvoj, jei elgies saziningai tai dar ir kaliuzes gali gaut ? butum sau tyliai ramiai ... pazystamas norejo priduot oficialiai kazkur tai rastus tarybinius sovinius, paklausiau pazystamu policininku ka jam daryt, tai sako tegu tik nenesa i policija o geriau tegu ismeta i konteineri ar i krumus. dar pridure ir policija tures valakytos bereikalingos (jie ten jos ir del nusikaltimu sociai turi) ir dar tam zmogeliui negerai bus. cia lietuva ...
mano nuomone yra asmenine ir ji gali but neteisinga

vovocka

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 724
  • Karma: +5/-1
    • Žiūrėti profilį
Re: Metalo Detektoriai
« Atsakymas #33 Įrašytas: 2014.03.05-16:51:09 »
Pagal ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą, radus ginklą ar šaudmenų, net negali jų liesti - privalai iškart skambinti į policiją. Jei paimsi ir nuneši - gausi pylos, kad pažeidei įstatymą.  :type: Va tęp va. Sakau gi - čia jums ne Amerika.
HW97k NikkoStirling PLATINUM 6-24x56 IR Nighteater

AShas

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 567
  • Karma: +6/-2
    • Žiūrėti profilį
Re: Metalo Detektoriai
« Atsakymas #34 Įrašytas: 2014.03.05-19:26:32 »
Dėl ginklų tvarkos pilai pritariu. O tai visi žulikai jei tik kas- atseit neštų juos priduot. Pasiskaitytum kokios vokietijos įstatymus tai sakytum kad pas mus dar laabai gerai. Tik nereikia taip varyt...
Mano paršas...

berazumijus

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 10271
  • Karma: +22/-4
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Re: Metalo Detektoriai
« Atsakymas #35 Įrašytas: 2014.03.05-21:18:48 »
Pagal ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą, radus ginklą ar šaudmenų, net negali jų liesti - privalai iškart skambinti į policiją. Jei paimsi ir nuneši - gausi pylos, kad pažeidei įstatymą.  :type: Va tęp va. Sakau gi - čia jums ne Amerika.
isivaizduoju kas tada butu siuo atveju ... tai ne tik tavo sandeliuke o dar ir pas draugus kratas padarytu. o ir is kur zinot ar tai ginklas ar kopija ar vamzdelis koks nuo seno moskviciaus ? taip iseitu radus bet koki daikta ir jei nezinai kas tai, pirmiausiai turi kviest policija ? :) taigis taigis ... siaip dabar policija panasiai ir turi "darbo" tik kitais klausimais.
mano nuomone yra asmenine ir ji gali but neteisinga

arcius78

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1366
  • Karma: +7/-0
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Re: Metalo Detektoriai
« Atsakymas #36 Įrašytas: 2014.03.05-22:33:53 »
Apie atsakomybę kuris žinot? Lietuvoje draudžiama ieškoti kultūros objektų, naudojant metalo ieškiklius. Nesuprantantiems apie pasekmes, siūlau paskaityti apie mano patirtį - radau medalioną SAVO sklype ir nunešiau į muziejų. Vistiek bylą iškėlė:

http://www.kablys.com/topic/3329-medaljonas-hebraj%C5%B3-kalba/?hl=hebraj%C5%B3

Tikiuosi atidarys. Paveiksliukų gal ir nematysit, bet pliurpologija ten svarbiau.

O čia apie tuos, kurie pasimaišo žurnalistams:
http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/kriminalai/priciupti-juodieji-archeologai-spruko-visureigiu-201311042112.htm#.UxcLH4XlWbE

Byla, kratos namuose, etc... istorija dar nesibaigė.

P.S. Čia jums ne UK ar JAV - nepamirškit, kad gyvenate Lietuvoje.

Nesuprantu logikos,geriau visus kulturos objektus palikti puti zemej,yra tam tikros paveldo zonos kuriose negalima kasineti,apibresta raudonom linijom http://kvr.kpd.lt/heritage/ (padidinti zemelapi ir zonos pasirodys).MD laisvai parsiduoda jokiu draudimu jais naudotis nera,kasineti savo privacioj zemej gali arba turi gauti savininko sutikima.
Taip iseina,kas po zeme tas yra kulturos objektas? Taip iseina kad negali atlikineti jokiu zemes darbu,nes gali ka nors rasti ir gauti teistuma?
O del medalijono tai gali apibudinti kaip lobi,kuri turejo valstybe ikainuoti ir nuo jo vertes aseiketi tau 25%
O kur tas medalijonas? konfiskavo? gal jo verte 20000eu todel ir tampe tave.
Vienas pazystamas rado miske granata,kviete policija tai lauke visa diena kol atvaziuos,o paskuoi gavo velniu kad del nieku juos trukdo.
Dzuku tankai nerudzija

sadlave

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1960
  • Karma: +11/-0
    • Žiūrėti profilį
Re: Metalo Detektoriai
« Atsakymas #37 Įrašytas: 2014.03.06-00:01:02 »
Keiktis neleidzia taisykles  :-[ Bet daugiau ner ka pasakyt ...
O radus gelzgali,reik paciam nunest i kpd ?
Ir ar ju (kpd) ira kiekvienam baznykaimi?
Ir ka reik nest ir ko nereik?
100% BALTAS

vovocka

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 724
  • Karma: +5/-1
    • Žiūrėti profilį
Re: Metalo Detektoriai
« Atsakymas #38 Įrašytas: 2014.03.06-08:34:50 »
Medalioną su vaikais radome savo kieme, kai aiškinau, kaip naudotis metalo detektoriumi. Padariau foto, nusiunčiau į Lietuvos nacionalinį muziejų ir Vilniaus Gaono Žydų muziejui - pastarasis atsiliepė ir paprašė medaliono dovanų. :) Aš nesilaužiau - visgi religinis daikčiukas ir t.t. Atlygio neprašiau. O KPD prisikabino tik todėl, kad naudojau metalo detektorių ir buvau parašęs apie medalioną į kablys.com forumą - jiems tas forumas yra "juodųjų archeologų" forumas. Perskaitė, kas pridaviau į muziejų, iš muziejaus gavo mano kontaktinius duomenis, išsikvietė ir įpliekė...

Analogišką medalioną pardavinėja ebay:

http://www.ebay.com/itm/JUDAICA-PALESTINE-RABBI-Yitzchak-Elchanan-Spektor-RARE-MEDAL-H174-/371005202672?pt=US_World_Coins&hash=item5661a220f0

Šiek tiek kainuoja... Mano bylos svarstymo metu tokį per ėbėjų pardavė už 184 baksus, kiek pamenu.


Reziumuodamas galiu pasakyti, kad "Kilnojamųjų kultūros vertybių įstatymas" draudžia tikslingai metalo ieškikliu ar  kitomis priemonėmis ieškoti kultūros objektų. Visgi patys metalo detektoriai nėra uždrausti, kaip ir neuždrausta naudoti juos pramogai - gi tame pačiame įstatyme yra parašyta, kad atsitiktinai radus (vadinasi yra numatyta, kad žmogus, naudodamas metalo ieškiklį, gali atsitiktinai rasti kultūros vertybę) kultūros vertybę, privaloma per savaitę ją nunešti į KPD. Aišku, inspektoriai bandys išprovokuoti, kad pasakytum, jog ieškojai monetų ar senienų - tai jau būtų nusikaltimas. Bet jei aiškinsi, kad digeriavimas yra tavo hobis, arba ieškai metalo laužo - neturės kaip prisikabinti. Kad darytų kratas pas asmenis, kurie patys pristatė vertybes į KPD, dar neteko girdėti, bet dėl visa ko reiktų žinoti, kad kolekcionuoti archeologines vertybes (turiu omenyje senovinius papuošalus, ietgalius, kitus ginklus, o ne monetas, kurių apsčiai galima įsigyti internete ar blusturgiuose) ir/ar jomis prekiauti yra draudžiama - gręsia net baudžiamoji atsakomybę, jei prekiauji.

Istatymas pasiskaitymui: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=423934

Aktuali ištrauka:
12 straipsnis. Kilnojamųjų kultūros vertybių ir kilnojamųjų daiktų, turinčių kultūrinę vertę, nuosavybės ir valdymo teisių įgijimas
4. Visi žemėje, jos paviršiuje, vandenyje, pastatuose ir statiniuose arba jų dalyse rasti šio įstatymo 3 straipsnyje nurodyti kilnojamieji daiktai, turintys kultūrinę vertę, kurių savininkas ar valdytojas negali būti nustatytas arba pagal įstatymus yra netekę teisės į juos, pereina valstybės nuosavybėn. Ieškoti tokių daiktų, vykdant kasinėjimus ar naudojantis metalo ieškikliais arba bet kokia kita paieškos įranga, gali tik Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo 18 straipsnio 2 dalyje nurodyti atestuoti tyrėjai. Asmenys, atsitiktinai radę šio įstatymo 3 straipsnyje nurodytus kilnojamuosius daiktus, privalo per savaitę juos pateikti įvertinti Kultūros paveldo departamentui. Už istorinę, kultūrinę ar archeologinę vertę turinčius radinius Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatytais atvejais ir tvarka išmokamas atlyginimas.
« Paskutinį kartą keitė: 2014.03.06-08:48:11 sukūrė vovocka »
HW97k NikkoStirling PLATINUM 6-24x56 IR Nighteater

Fedia

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2107
  • Karma: +9/-1
    • Žiūrėti profilį
    • HFT
Re: Metalo Detektoriai
« Atsakymas #39 Įrašytas: 2014.03.06-08:40:36 »
Medalioną su vaikais radome savo kieme, kai aiškinau, kaip naudotis metalo detektoriumi. Padariau foto, nusiunčiau į Lietuvos nacionalinį muziejų ir Vilniaus Gaono Žydų muziejui - pastarasis atsiliepė ir paprašė medaliono dovanų. :) Aš nesilaužiau - visgi religinis daikčiukas ir t.t. Atlygio neprašiau. O KPD prisikabino tik todėl, kad naudojau metalo detektorių ir buvau parašęs apie medalioną į kablys.com forumą - jiems tas forumas yra "juodųjų archeologų" forumas. Perskaitė, kas pridaviau į muziejų, iš muziejaus gavo mano kontaktinius duomenis, išsikvietė ir įpliekė...

Analogišką medalioną pardavinėja ebay:

http://www.ebay.com/itm/JUDAICA-PALESTINE-RABBI-Yitzchak-Elchanan-Spektor-RARE-MEDAL-H174-/371005202672?pt=US_World_Coins&hash=item5661a220f0

Šiek tiek kainuoja... Mano bylos svarstymo metu tokį per ėbėjų pardavė už 184 baksus, kiek pamenu.
Reikejo parduot ir nesukti sau galvos :D Ir parodyt visiems dideli viduriny pirsta sakant kad seimos relikvija ar dar kas :) Bananu salis ka bepridursi :)
Ne viskas auksas,kas auksu ziba ;)QB-78 HJB 3-9x32<br>Skype: Fedes1

Dainius K.

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1064
  • Karma: +2/-0
  • aš nepiktas
    • Žiūrėti profilį
Re: Metalo Detektoriai
« Atsakymas #40 Įrašytas: 2014.03.06-09:56:21 »
Pagal ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą, radus ginklą ar šaudmenų, net negali jų liesti - privalai iškart skambinti į policiją. Jei paimsi ir nuneši - gausi pylos, kad pažeidei įstatymą.  :type: Va tęp va. Sakau gi - čia jums ne Amerika.
isivaizduoju kas tada butu siuo atveju ... tai ne tik tavo sandeliuke o dar ir pas draugus kratas padarytu. o ir is kur zinot ar tai ginklas ar kopija ar vamzdelis koks nuo seno moskviciaus ? taip iseitu radus bet koki daikta ir jei nezinai kas tai, pirmiausiai turi kviest policija ? :) taigis taigis ... siaip dabar policija panasiai ir turi "darbo" tik kitais klausimais.

Ko jūs keliat bangas? Nei ką žinot nei ką bandėt. Bile paniurnėt.

Draugai nusipirko butą, ardė spintą, rado kelis šimtus šovinių.
Atvažiavo pareigūnai, surašė kažkokius popierius ir išsivežė. End of story. Jokių tampymų ar nervų gadinimų.

Paskui jeigu rasti šaudmenys/ginklai nėra dalyvavę nelegalioj veikloj galima juos atsiimti turint leidimą ginklui. Dalis surašomų popierių tam ir reikalingi  :type:
QB79 7,4J

Fedia

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2107
  • Karma: +9/-1
    • Žiūrėti profilį
    • HFT
Re: Metalo Detektoriai
« Atsakymas #41 Įrašytas: 2014.03.06-11:06:18 »
Vovocka,tai atlyginima gavai? :) is KPD :) kiek suprantu privalomaja tvarka turi duot  :)
Ne viskas auksas,kas auksu ziba ;)QB-78 HJB 3-9x32<br>Skype: Fedes1

vovocka

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 724
  • Karma: +5/-1
    • Žiūrėti profilį
Re: Metalo Detektoriai
« Atsakymas #42 Įrašytas: 2014.03.06-12:35:41 »
Taigi aš muziejui padovanojau medalioną neatlygintinai, o KPD mane susirado dar po mėnesio... Baika - buvo pamoka ir digeriams, ir KPDišnikams. Dabar, kai kas atneša kokį radinį, tik paprovokuoja, bet bylų kurpti nebebando.

Beje, radybų priklauso tik 5% nuo radinio vertės - taip numato Civilinis Kodeksas. Lobiui kitos sąlygos - jei savame sklype pats randi, tuomet 100%, jei svetimame su savininko leidimu - 25%.

Tiek radinys, tiek lobis automatiškai priklauso valstybei (nors CK sako kiek kitaip), bet kaip jie paskaičiuos atlygį - čia jau tik spėlioti galime. Nemanau, kad tai būtų sąžininga kalkuliacija.
HW97k NikkoStirling PLATINUM 6-24x56 IR Nighteater

arcius78

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1366
  • Karma: +7/-0
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Re: Metalo Detektoriai
« Atsakymas #43 Įrašytas: 2014.03.06-12:56:19 »
Bet tas medalijonas nera Lietuvos paveldo vertybe nes isai yra zydiskas,suprantu jai randi senoviniu Lietuvisku papuosalu,monetu,streliu angaliu,ginklu ir tt.tai yra vertybe.
Manau kad tie is KPD sedi nieko neveikia tipo saugo Lietuvos pavelda,tegu gaudo tuos kurie Lietuvos davarus griauna.
Dzuku tankai nerudzija

vovocka

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 724
  • Karma: +5/-1
    • Žiūrėti profilį
Re: Metalo Detektoriai
« Atsakymas #44 Įrašytas: 2014.03.06-13:07:58 »
Medalionas senas, berods XIX amžiaus pabaigos. Be to:

3 straipsnis. Kultūros objektai
Kultūros objektai:

1) archeologiniai radiniai;
2) etninės kultūros medžiaginiai pavyzdžiai;
3) kilnojamieji daiktai, susiję su svarbiausiais istoriniais įvykiais, visuomenės, kultūros, karo, sporto, religijų istorija, įžymių žmonių gyvenimu;
4) šaunamieji ir nešaunamieji ginklai;
5) vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūriniai;
6) muzikos instrumentai;
7) inkunabulai ir rankraščiai, žemėlapiai ir natos, knygos ir kiti leidiniai;
8 ) kilnojamieji daiktai, turintys numizmatinę, sfragistinę, heraldinę ar filatelinę vertę, faleristika, ordinai ir medaliai;
9) mokslo, technikos ar technologijos istoriją apibūdinantys kilnojamieji daiktai;
10) kolekcijos, rinkiniai, komplektai ar kitokie dariniai kaip visuma, nesvarbu, kokia atskirų dalių vertė ir rūšis; kolekcijos, reikšmingos paleontologiniu, zoologiniu, botaniniu ar anatominiu požiūriu;
11) meninių, istorinių ar religinių objektų dalys;
12) fotografijos ir kino juostos, jų negatyvai;
13) dokumentai, sukurti ant bet kokio pagrindo;
14) antikvariniai daiktai.


Praktiškai VISKAS yra kilnojamieji kultūros objektai. Chebrytė pamąstė, sudarydami sąrašiuką...
« Paskutinį kartą keitė: 2014.03.06-13:14:53 sukūrė vovocka »
HW97k NikkoStirling PLATINUM 6-24x56 IR Nighteater

 

+-Naujausi įrašai

Beeman P-17 5,5 mm by Evaldas
2024.05.04-15:16:09

Lietuvos FT ir HFT šaudymo į lauko taikinius varžybos(treniruočių formatu)bal.28 by SergoT
2024.05.01-18:42:08

Optikos pirkimas iš JAV by Mazylis
2024.04.20-22:29:08

Tolimatis Leica CRF 2400 by xatabyc
2024.04.20-13:37:09

Chronografas by xatabyc
2024.04.20-13:30:26

Europos HFT čempionatas, 6-8 September 2024 / Hungary / Debrecen by Aidas
2024.04.16-22:16:19

Varžybos Lenkijoje by Andzhejka
2024.04.12-23:39:27

Gamo CFX.4,5mm.PARDUOTAS by valakas
2024.04.12-19:56:29

Ieškau laikiklio 35mm diametro by Darenas
2024.04.09-09:25:47

Šaudykla Kaišiadoryse by www.vaidodazasvydis.lt
2024.04.07-19:00:50

Powered by EzPortal