airguns.lt

Pneumatika => Varžybos => Temą pradėjo: zalias7 2015.11.04-13:20:33

Antraštė: Lietuvos IMSSU Siluetų čempionato taisyklės
Parašė: zalias7 2015.11.04-13:20:33
BENDROS TECHNINĖS TAISYKLĖS
Visoms šaudymo į metalinius siluetus kategorijoms

SEKCIJA I: Bendra

A.   Tikslai
IMSSU nustato technines taisykles šaudymo į metalinius siluetus sportui, kad nustatyti IMSSU pripažintų siluetų šaudymo varžybų eigą ir tvarką. IMSSU  varžybų tikslas yra numušti metalinį siluetą su pistoletu ar šautuvu (centrinio dūžio, rimfire, dūminio parako ginklais...).

Specifinės taisyklės kiekvienų varžybų tipui yra aprašytos atitinkamose Ypatingose Techninėse Taisyklėse.

IMSSU tikslas pasiekti vienodumą silueto šaudymo sporte visame pasaulyje, kad skatinti šio sporto plėtrą.

IMSSU techninės taisyklės apima bendras technines taisykles, kurios yra pritaikomos visoms silueto šaudymo kategorijoms ir ypatingas technines taisykles, kurios pritaikytos kiekvienai siluetų šaudymo kategorijai.

B.   Taisyklių Bendrumas
IMSSU bendros ir ypatingos techninės taisyklės nustato, kad taisyklės galioja ketverius metus, prasidedančius sausio 1-ąją Olimpinių vasaros žaidynių metais. Išskyrus ypatingas aplinkybes, IMSSU taisyklės nėra keičiamos per šį ketverių metų periodą.

C.   Čempionatai
Visur šitose taisyklėse varžybos, kurios yra prižiūrimos IMSSU vadinamos “IMSSU Čempionatais”. Varžybos pavadinimu - "Pasaulio čempionatai", yra svarbiausias “IMSSU Čempionatų įvykis”.

IMSSU taisyklės turi būti taikomos visiems IMSSU Čempionatams.

IMSSU rekomenduoja, kad IMSSU taisyklės būtų taikomos varžybose, kurios paminėtos IMSSU programoje, apimant varžybas organizuojamas nacionaliniame lygmenyje.

IMSSU rekomenduoja, kad Žemyniniai Čempionatai būtų organizuojami kas dvejus metus pakaitomis su Pasaulio čempionatais.

IMSSU techniniai delegatai, bendradarbiaudami su Varžybų Vadovu, linijos pareigūnais ir teisėjais, paskirtais organizacinio komiteto skirtingoms disciplinoms, turi patikrinti tirus ir jų įrangą skirtus IMSSU čempionatams. Jie gali pritarti mažiem nukrypimams nuo specifikacijų IMSSU taisyklėse, kurios neprieštarauja su IMSSU taisyklių ketinimais ir dvasia.

Per varžybas žiuri ir/ar linijos pareigūnai turi spręsti visus atvejus, kurie nėra numatyti šitose taisyklėse. Organizacinis komitetas turi būti suformuotas ir yra atsakingas už ruošimąsi, administraciją ir elgesį per varžybas. Organizacinį komitetą turi sudaryti tiktai šalies šeimininkės atstovai. IMSSU atstovas (ė) gali būti pakviesti kaip techniniai patarėjai be balsavimo teisių.
Vyriausias linijos pareigūnas ir  linijos pareigūnai ir/arba arbitrai, paskirti organizacinio komiteto, yra atsakingi už techninius atskirų šaudymo įvykių aspektus.

Tarptautinėse varžybose visos varžybų komandos turi būti duotos anglų kalba.

D.   Klasės
Daugialypė klasių sistema bus aprašyta kiekvienoje kategorijoje - Ypatingos Techninės Taisyklės.

Čempionas, antros ir trečios vietos nugalėtojas nustatomi iš rezultatų nepriklausomai nuo kategorijos. Kai bus nustatyti kategorijos nugalėtojai, kiti taškai bus panaudoti nustatyti likusius kategorijos nugalėtojus pagal klasifikacijos sistemą.

Tai yra kiekviena šalis, tvarko savo šaulių klasifikaciją.
Šaulys tarptautinėse varžybose pakilęs į aukštesnę klasę, negali savo šalies klasifikacijoje patekti į žemesnę klasę nei jo paskutinis rezultatas tarptautinėse varžybose. Klasifikacija galima užprotestuoti.

Klasifikacijos sistema nėra taikoma Pasaulio čempionatuose

SEKCIJA II: Saugumas

A . Bendras
IMSSU taisyklės išdėsto tiktai specifinius saugumo reikalavimus, kurie yra reikalingi IMSSU čempionatuose. Kiti saugumo reikalavimai varžyboms skiriasi iš šalies į šalį. Dėl šios priežasties tiktai pagrindinės detalės yra išdėstytos šiose taisyklėse. Tiro saugumas daug priklauso nuo vietinių sąlygų ir papildomos saugumo taisyklės gali būti nustatytos organizacinio komiteto. Organizacinis komitetas atsakingas už saugumą.

Laikymasis visuotinai priimtų šaunamojo ginklo saugumo taisyklių ir kitų specifinių procedūrų, detalizuotų apačioje, yra absoliutus prioritetas per bet kokias IMSSU varžybas.
Nors varžybų direktorius turi pagrindinę atsakomybę už varžybų eigos  priežiūrą, saugumas yra kiekvieno šaulio, stebėtojo ar rungtynių pareigūno atsakomybė.
Saugumo sumetimais, teisėjas ar linijos pareigūnas gali sustabdyti varžybas bet kuriuo metu. Šauliai ar teisėjai turi nedelsiant pranešti varžybų vadovui apie bet kokią situaciją, kuri gali būti pavojinga, ar kuri gali sukelti nelaimingą atsitikimą.

B.   Diskvalifikacija
Dalyvis turi būti sustabdytas užtaisymo ar šaudymo metu, jei jo veiksmai kelia grėsmę savo ar kitų saugumui. Saugumas yra vienintelė priežastis, dėl ko varžybos gali būti sustabdytos. Varžybų vadovas, linijos teisėjai ar arbitrai turi teisę nedelsiant
diskvalifikuoti bet kurį šaulį, kurio veiksmai kelia grėsmę jo pačio ar kito asmens saugumui.

C.   Apsauga
Privaloma, kad tinkama akių ir ausų apsauga butu dėvima varžybų metu visų dalyvių, stebėtojų, linijos pareigūnų ir bet kokio kito personalo ant pažymėtos ugnies linijos. Rekomenduojama, kad akių apsauga būtu su šoniniais skydeliais.

D.   Vamzdžio kontrolė
Nuo momento kai šaunamasis ginklas yra ugnies linijoje  ir iki jis bus iš ten pašalintas, vamzdis turi būti nukreiptas žemyn.

Niekada užtaisymo ar šaudymo metu negalima nukreipti ginklo į šaulio ar kito asmens kurią nors kūno vietą.

Šaudymo metu, jokia šaulio kūno dalis negali būti "pavojingoje zonoje", kuri yra kūgio formos plotas, besitęsiantis žemyn 45 laipsnių kampu nuo vamzdžio galo viršuje, apačioje, dešinėje ar kairėja.

(http://www.airguns.lt/turtas/siluetai/vamzdis.jpg)

Šaudymo metu, dalyviai neturi leisti jų šaunamojo ginklo vamzdžiui atatrankos metu atšokti vertikaliai.

E.   Šaunamųjų ginklų tvarkymas
Šaudymo metu, šaunamasis ginklas turi būti matomas visada, kad jo saugumo būklė galėtų būti patikrinta linijos pareigūno, arbitro ar bet kokio kito asmens.

Visi ginklai turi būti atidaryti prie ugnies linijos ir užtaisomi tik po to kai duota komanda "Užtaisyt".

Šaunamieji ginklai negali būti tvarkomi tarp etapų už ar ugnies linijoje esančių asmenų..

Šauliai negali tvarkyti savo ginklų kol nėra duota komanda „Užtaisyti“.

Po komandos “Ištaisytį” šauliai, nedelsiant padaro veiksmus kurie padaro ginklą saugiu (išimta dėtuvė, atidarytas užraktas). Jei nors vienas šūvis bus paleistas prieš komandą "Užtaisyt" ar po komandos “Linija saugi”, šaulys bus diskvalifikuotas metams.
Jei buvo šūvis po komandos "Užtaisyti", bet prieš komandą "Ugnis" ar po komandos “Nutraukti ugnį, ištaisyti”, bet anksčiau negu komanda “Linija saugi”, tai bus vertinama kaip prarastas šūvis.

F.   “Besispjaudantis” Ginklas
Varžybų Vadovas turi teisę pašalinti iš ugnies linijos bet kokį šaunamąjį ginklą, bebarstanti kulkos medžiagas. Dalyvis gali pakeisti ginklą kitu šaunamuoju ginklu, kuris turi praeiti patikrinimą tinkamumui. Bet varžybos nebus atidėtos.

G.   Amunicija
Dalyviai neša atsakomybę naudoti tiktai tą amuniciją, kuri yra saugi naudoti šaunamajame ginkle kuriame ji užtaisyta.

Varžybų Vadovas turi teisę paskelbti bet kokią amuniciją pavojingą ir neleisti jos naudoti.

Kadangi nėra jokių komercinių standartų populiariems "wildcat" ir "pagerintiems" šoviniams, tai yra dalyvio atsakomybė parodyti atsargumą ir sveiką protą.

H.   Nuleistukas
Nuleistukas turi būti sureguliuotas tai, kad nebūtu atsitiktinio šūvio.

Tai paprastai patikrinama, stipriai stuktelėjant užtaisyta be šovinio ginklą delnu iš apačios.

Jei nuleistuko mechanizmas suveikia, šaunamasis ginklas nebus leistas naudoti varžybose.  Varžybų vadovas gali diskvalifikuoti ginklą ne tik dėl aukščiau nurodytos priežasties, bet ir jei ginklas gali būti pavojingas dėl kokios nors kitos priežasties.

I.   Užsikirtimai
Su užsikirtimu reikia elgtis kaip užtęstu šūvių ir šaunamąjį ginklą reikia saugoti nuo staigių smūgių, saugiai laikant nukreipta žemyn 10 sekundžių periode po to, kai gaidukas užsikirto. Nesaugu atidaryti šaunamojo ginklo spyna tuoj pat po to, kai ginklas užsikirto.


SEKCIJA III: Taikinių standartai

A.   Oficialūs Taikiniai
Tikslūs matmenys ir taikinių kokybė bus patikrinta techninių teisėjų prieš IMSSU čempionatų pradžią. Tiktai taikiniai, kurie atitinka patvirtintus oficialius IMSSU šablonus gali būti naudojami.

B.   Medžiagos
Saugumui rekomenduojama, kad didelio kalibro siluetai būtu daromi iš T1 plieno ar jo analogų. T1 plieno ar jo analogas yra privalomas Lauko Pistoleto siluetams ir didelio kalibro siluetams.

C.   Siluetų Pėdos
"Pėdos", ant kurių siluetai stovi, turi būti padarytos iš to paties tipo ir storio plieno
kaip taikiniai. "Pėdos" turi būti privirintos prie taikinio kaip apibūdinama kiekviename Techniniame Taisyklių punkte.

D.   Siluetų Šablonai

Oficialūs IMSSU siluetų šablonai: kvadratinio tinklelio matmuo priklauso nuo tam tikros kategorijos. Žr. kiekvienos kategorijos tam tikrą ”Techninės Taisyklės skyrių“.

(http://www.airguns.lt/turtas/siluetai/vista.png)

(http://www.airguns.lt/turtas/siluetai/sernas.png)

(http://www.airguns.lt/turtas/siluetai/kalakutas.png)

(http://www.airguns.lt/turtas/siluetai/avinas.jpg)

SEKCIJA IV: Atstumo standartai – Taikinių statymas

A.   Bendras
Taikiniai statomi keturiais skirtingais atstumais skirtais kiekvienam gyvūnui ar paukščiui. Taikiniai turi būti sustatyti po penkis linijoje, visi taikiniai turi būti atsukti į vieną pusę. Rekomenduojamas mažiausias atstumas tarp taikinių yra to taikinio plotis. Taikiniai, gali būti sustatyti ir vertikaliai išnaudojant ugnies liniją. Norint galima taikinius išdėstyti natūraliame reljefe .pvz  griovys ar skardis. Medžių ar krūmų nereikia šalinti ir taikinio pastatymo aukštis aukščiau ar žemiau taikymosi linijos leidžiamas su sąlyga, kad šaulys viską mato ir jam niekas nemaišo pamatyti taikinį.

Žemių pylimas už taikinių yra rekomenduojamas saugumui ir, kad būtų galima lengviau pastebėti nepataikytus šūvius bei kaip fonas visiems takiniams.
Taip pat žemės pylimai reikalingi saugumo užtikrinimui.

B.   Ugnies Linija
IMSSU Pasaulio ir Žemyniniams čempionatams ugnies linija turi būti apsaugota nuo lietaus. Šaudymo vieta turi būti plokščia ir lygi.
Standartai ugnies linijai visoms kitoms varžybų rūšims, apimant Nacionalinius Čempionatus, yra kiekvienos šalies prerogatyva.
Taip pat turi būti pakankamai erdvės už ugnies linijos, varžybų pareigūnams ir teisėjams, kad jie galėtu vykdyti savo pareigas.

Ugnies linijos dydis neturi būti mažesnis kaip 1.5 m (4' 11") pločio x 2.50 m (8' 3") gylio.

Taikiniai turi būti pažymėti numeriais ar spalvomis atitinkančiomis ugnies linijos numeraciją ar spalvas. Šie numeriai ar spalvos turi būti aiškiai matomi visų varžybų metu.

Rūkymas ugnies linijoje yra draudžiamas. 

C. Vėjo Vėliavos
Vėjo vėliavos yra rekomenduojamos kiekvienai distancijai, jos turi nesikirsti su kulkos trajektorija ir neužstoti šauliui takinių.

Pasauliniams ir Žemyniniams Čempionatams, vėjo vėliavos yra privalomos.
Asmeniniai vėjo indikatoriai yra draudžiami.

D.   Spalvos
Siluetų plokštuma turi būti nudažyta spalva kuri aiškiai skirtųsi fone, ir taikiniai turi būti matomi plika akimi. Pistoleto rungtims juodi dažai, kad kontrastuotu su taikiklių yra rekomenduotini, taip pat ir rungtims su optikomis , kad optikos tinklelis kontrastuotu su taikiniu.

Pasauliniams ir Žemyniniams Čempionatams, foninės sąlygos turi būti vienodos visiems varžovams. Visi taikiniai turi būti perdažyti po kiekvieno šaulio šaudymo.
E.   Taikinių statymas
Visi siluetai turi būti sustatyti ant pagrindo. Pagrindo viršus turi būti plieninis, plokščias ir lygus, kad būtų galima pastatyti siluetus. Jie turi būti tvirtos konstrukcijos, kad nejudėtu kai pataikoma į taikinį.
 
Visų siluetų kojos, išskyrus avinus didelio kalibro pistoleto kategorijai, turi būti pastatytos lygiai su taikinių pagrindo užpakaliniu  kraštu.

F.   Prišaudymas
Metaliniai prišaudymo taikiniai yra oficialaus dydžio ir formos bei komplektacijos turi būti sustatyti teisingais atstumais ir panašiu fonu kaip visu varžybų taikiniai, tai privaloma. Turi būti minimum vienas prišaudymo taikinys, kiekvienam atstumui, taikiniai turi būti stacionarūs  (pritvirtinti ar prispausti).

G.   Tvirtinimas
Jei nors vienas taikinys turi būti pritvirtintas dėl oro sąlygų, visi taikiniai tuo atstumu turi būti pritvirtinti. Kai vėjo sąlygos verčia, taikinius pritvirtinti, taikinių dažymas yra privalomas po kiekvienos ugnies serijos.


SEKCIJA V: Varžybų Teisėjai

A.   Teisėjai
Teisėjų komanda susideda iš trijų ar penkių asmenų. Du teisėjai yra privalomi: techninis teisėjas ir apeliacijos teisėjas. Šie du teisėjai turi būti skirtingi asmenys. Organizacinis komitetas gali paskirti šiuos teisėjus.

Minimumu dvi šalys turi atstovauti Pasauliniuose ir Žemyniniuose Čempionatuose.

Teisėjai pataria, padeda ir prižiūri linijos teisėjus, paskirtus organizacinio komiteto.

Linijos teisėjai ir varžybų teisėjai vykdo varžybas artimai bendradarbiaudami vieni su kitais.

Linijos teisėjai yra atsakingi už elgesį varžybų metu, o varžybų teisėjai veikia konsultaciniame ir kontroliuojančiame režime. Linijos teisėjai ir varžybų teisėjai yra atsakingi organizaciniam komitetui ir IMSSU, dėl varžybų ir dalyvių elgesio atitikimo IMSSU taisyklėms.

Visi teisėjai turi būti susipažinę su IMSSU taisyklėmis, ir jie turi garantuoti, kad šitos taisyklės yra  pritaikomos teisingai ir lygiateisiškai varžybų metu.

B.   Ginčai
Visi ginčijami atvejai turi būti išspręsti techninių teisėjų daugumos. Oficiali komanda ar suinteresuotas šaulys gali kreiptis technini teisėją  ar apeliacijos teisėją. Teisėjų daugumos sprendimai yra galutiniai visuose IMSSU čempionatuose.
C.   Teisėjų Tinkamumas
Teisėjų dauguma per varžybas turi visada būti ant ugnies linijos, kad atsiradus būtinumui galėtu susitikti ir priimti sprendimą nedelsiant. Varžybų vyr. teisėjas turi garantuoti pakankama teisėjų kiekį.

D.   Teisėjų Sprendimai
Teisėjai turi išspręsti visus situacijas, kurios nėra numatytos IMSSU reguliavime ir taisyklėse. Tokie sprendimai turi būti priimti vadovaujantis IMSSU taisyklėmis ir dvasia ir persiųsti IMSSU, kad neaiškios taisyklės galėtų būti paaiškintos ar pakeistos.

Teisėjai gali prašyti padėti kitu daugiau žinančių asmenų padėti priimti teisingą sprendimą.


SEKCIJA VI: Šaudymo procedūros ir varžybų taisyklės

A.   Varžybų Tikslas
Pagrindinis tikslas yra numušti 40 taikinių su tokiu pat skaičiumi šūvių, kurie sustatyti tam tikrais atstumais.

B.   Ginklų Patikrinimas
Šaunamieji ginklai turi būti patikrinti prieš šaudymą. Niekas negali laimėti apdovanojimo su nepatikrintu šaunamuoju ginklu. Šaunamojo ginklo patikrinimą atlieką specialiai paskirti teisėjai.

Kai varžybų dalyvio šaunamasis ginklas yra patikrintas per registraciją, papildoma vidinė apžiūra nėra privaloma, jei nėra priežasties manyti, kad dalyvis nesilaiko taisyklių. Tokiu atveju varžybų dalyvis gali būti paprašytas išardyti šaunamąjį ginklą taip, kad teisėjai galėtu atlikti apžiūrą. Jei dalyvis atsisako išardyti ginklą ir atlikti jo apžiūrą, jam nebus leista naudoti šaunamąjį ginklą varžybose.

Tiktai dalyvis, ar paskirtas asmuo gali nunešti ar pakeisti bet kokias dalis nuo savo šaunamojo ginklo. Jei šaunamasis ginklas neatitinka taisyklių, dalyvio įėjimas su tuo šaunamuoju ginklu neleidžiamas.

Čempionatuose, varžybų vadovas gali pareikalauti, kad pirmos, antros ir trečios vietos dalyviai, pateiktų savo šaunamuosius ginklus apžiūrai kaip aprašyta aukščiau. Tai turi būti daroma iš kart po varžybų.

Tik vienas ginklas per varžybas yra leidžiamas.

Tas pats šaunamasis ginklas, buožė, tvirtinimai, taikikliai ir taip toliau, turi būti naudojami visoje  varžybų eigoje, išskyrus atvejus kai sugenda (žr. skyrių VI-G Alibi).

C.   Šaudymo Procedūra
Visi taikiniai yra šaudomi po penkis šūvius.

D.   Prišaudymas Šūviai
Čempionato šauliui leidžiama padaryti penkis bandomuosius šūvius kiekvienai figūrai į kurias jie šaudo. Penki šūviai turi būti padaryti per šaudymui skirtą laiką. Šauliai gali pasirinkti prišaudymo taikinius savo nuožiūrą.
Prišaudymas neleidžiamas per Pasaulinio ar Žemyninių Čempionatų varžybas, išskyrus treniruočių dieną ir penkis prišaudymo šūvius, kurie yra leidžiami prieš varžybų dalyviui šaudant rezultatui .
Kitų varžybų metu  prišaudymo šūviai yra varžybų vadovo valioje. Kai prišaudymas leidžiamas, prišaudymo šūviai yra neatsiejama  renginio dalis.

E.   Komados
Yra penkios komandos duodamos atsakingų už ugnies liniją  teisėjų. Tam ,kad užtikrinti vienodumą ir išvengti nesusipratimų dalyviams, šitos komandos turi būti naudojamos nuolatos linijos teisėjų visose IMSSU varžybose.:

1°) “Shooters to the line”/“Šauliai prie linijos“: Komanda duodama kai ugnies ruožas yra laisvas tam, kad įspėti dalyvius jog galima pasiruošti ugnies linijoje. Šaunamieji ginklai neturi būti naudojami/užtaisomi šiuo metu. Ištraukti šaunamieji ginklai turi būti padėti saugioje ir stabilioje padėtyje, su atidarytu užraktu ir matomi linijos teisėjams.

2°) “Load”/“Užtaisyti“: Komanda duodama pradžioje periodo per kurį šaulys ruošiasi šauti, šiuo metu galima (bet neapsiribojama) derinti/reguliuoti taikiklius ,daryti tuščius šūvius ir užtaisymus. Šauliai negali užtaisyti savo ginklų kol nebuvo duota komanda "LOAD"/"UŽTAISYTI". Jei šūvis buvo padarytas po komandos "LOAD"/"UŽTAISYTI", bet prieš komandą "FIRE"/"UGNIS", jis bus įskaitytas kaip nepataikytas šūvis. Jei šūvis buvo padarytas prieš komanda "LOAD"/"UŽTAISYTI" šaulys bus diskvalifikuotas metams.

3°) “Fire”/“UGNIS“: Duodama užtaisymo periodo pabaigoje, tai reiškia periodo pradžią skirtą padaryti penkis šūvius.

4°) “Cease fire”/"Nutraukti ugnį", “Make your firearms safe”/"Padaryti ginklą saugiu"”: Komanda duodama šaudymo periodo pabaigoje. Kai komanda duota, šauliai turi nedelsiant liautis šaudyti ir ištaisytį ginklą. Šaunamasis ginklas turi būti "saugus" (neužtaisytas su atidarytu užraktu) paruoštas linijos teisėjų apžiūrai. Jei šaulys susiduria su sunkumais ar užtrunka tai padaryti, jis turi informuoti linijos teisėją nedelsiant. Bet koks šūvis, padarytas po komandos “Nutraukti ugnį” yra užskaitomas kaip nepataikymas ir turi būti tokiu paskelbtas linijos teisėjo, atsakingo už ugnies liniją.

5°) “Range is clear”/“Ruožas švarus“: Komanda duodama po 4 komandos, linijos teisėjo, atsakingo už ugnies liniją, kai visi šaunamieji ginklai buvo padaryti neužtaisytais. Jei bet koks šūvis buvo padarytas po to, kai nuskambėjo komanda “Range is clear”/“Ruožas švarus“, šaulys bus diskvalifikuotas metus.

F.   Taškų Skaičiavimas
Varžybų dalyvio kortelės turi būti pažymėtos sekančiai (darant prielaidą, kad šaulys iššovė į teisingą taikinį):

a)   “X” rašoma atitinkamame langelyje, jei taikinys nuverčiamas tiksliu šūvių.

b)   “O” rašoma atitinkamame laukelyje, jei taikinys lieka stovėti po šūvio.

Taikiniai yra šaudomi iš kairės į dešinę, vienas šūvis vienam taikiniui. Jei taikinys virsta iš eilės, jis yra užskaitomas ir žymimas X, jei ne iš eilės žymimas “0” toje vietoj kur turėjo būti šaunamas.
Pataikius į taikinį ne iš eilės, rašomi du "0", pavyzdžiui trečias šaulio šūvis numuša penktą taikinį, abu taikiniai žymimi kaip nepataikyti..

Taikinio "pasisukimas" ant pozicijos, nenumušant  jo nuo pozicijos, užskaitomas kaip nepataikymas ir pažymimas “0”.

Jei rikošetas parbloškia teisingą taikinį, užskaitomas taškas ir pažymimą kaip “X”. Jei dėl vėjo sąlygų, taikinai bus pritvirtinti, visi pataikymai ant taikinių turi būti užskaityti ir pažymėti kaip “X”, jei šūviai yra teisingo eiliškumo.

Jei kiaulės ar avino kuri nors koja yra už pozicijos, bet siluetu remiasi (ar bet kokia kita dalimi) taip, kad taikinys negali nukristi, šūvis užskaitomas kaip pataikymas ir pažymimas “X”, net jei taikinys vis dar stovi kita koja ant pozicijos. Priešingu atveju (išskyrus tuos atvejus, kai taikiniai yra pritvirtinti dėl vėjo), šūvis neužskaitomas, jei jis nėra numuštas iš eilės ir pagal priklausančia tvarką.

Jei taikinys nuvirsta ar nupučiamas prieš iššaunant dalyviui, šaudoma į likusius taikinius iš eilės. Jei dalyviui liks vienas ar daugiau iš jo penkių šūvių po šaudymo į kiekvieną iš galimų taikinių, šie likę šūviai bus užskaityti kaip alibi. Žr. SKYRIŲ VI.G "Alibi", apačioje.

Visi taškai turi būti suskaičiuoti nedelsiant, prieš tai  kol šaulys ar taškų skaičiuotojas palieka šaudymo liniją, prieš taikinių sustatymą ir prieš kitą ugnies liniją.

Taškų skaičiuotojas gali būti bet kas, išskyrus šaulį. Taškų skaičiuotojas padeda teisėjams patvirtinti kad:
-   teisingi įrašai daromi rezultatų kortelėje.
-   dalyvis laikosi taisyklių ir laiko limitų.
-   dalyvis iššauna ne daugiau kaip penkis šūvius per seriją.
-   kai yra didelis vėjas, atskirti kai taikiniai yra numušami šūvių ir kai nuverčiami vėjo.

G.   Alibis
Vienintelis alibi leistas IMSSU varžybose, yra, kai taikinys nėra pasiekiamas todėl, kad jis nukrito anksčiau, negu į jį buvo šauta.

Jei šauliui nepakanka taikinių, kad užbaigti penkių šūvių seriją savo takelyje ar gretimuose takeliuose, visi dalyvio serijos rezultatai anuliuojami ir turi būti sustatyti iš naujo ir alibi šūviai šaunami normalią tvarka iš kairės į dešinę, kurie taikiniai nukrito ir sąlygojo alibi.

Dalyviui duodamas užtaisymo periodas ir šaudymo periodas alibi šūviui, kad pabaigtų penkių šūvių seriją. Užtaisymo ir šaudymo periodų trukmės nurodomos kiekvienose Specialiosiose Techninėse taisyklėse

Šaunamojo ginklo veikimo sutrikimai ar amunicijos defektai, neturi būti alibi priežastimi ar papildomo šūvio laiko skirimui . Jei šaunamasis ginklas ne funkcionuoja per šaudymui skirtą laiką jį galima pakeisti kitu teisingo tipo šaunamuoju ginklu, kad užbaigti seriją.

Ši taisyklė neleidžia dalyviui naudoti daugiau kaip vieną šaunamąjį ginklą, kad užbaigti seriją, jei jo pirminis šaunamasis ginklas nebuvo sugadintas ar sulaužytas ir varžybų Vadovas ar linijos teisėjas  apžiūrėjęs nepatvirtino gedimo ir leido šaunamojo ginklo pakeitimą. Jokiomis aplinkybėmis dalyvio šaunamojo ginklo ar įrangos veikimo sutrikimas negali užlaikyti varžybų eigos. Taikiniai į kuriuos nebuvo šautą dėl įrangos gedimų yra vertinami kaip prarasti taikiniai ir negali būti šaunami kaip.

H.   Persišaudymai
Varžybų vadovas gali nuspręsti, kaip išaiškinti lygius šaudymų rezultatus, jei tai bus įrašyta varžybų programoje ar informuota vietoje prieš varžybas. Jei lygių rezultatų išaiškinimas nėra aprašytas ar apie ją nebuvo informuota, yra naudojamas atvirkštinis gyvūnų skaičiavimas. Kitaip tariant lygų rezultatą turintis dalyvis surinkęs daugiausiai avinų laimi. Jei avinų skaičius yra vienodas, tuomet kas daugiausiai kalakutų ir t.t.

Šauliai su vienodų taškų suma, įskaitant atskirą gyvūnų skaičiavimą, varžybų vadovo sprendimu gali dalyvauti persišaudyme , kad išsiaiškinti stipriausią.

Visuose čempionato varžybose lygaus rezultato atveju, pirmos, antros ir trečios vietose visose kategorijose, turi būti išaiškinamos persišaudymo būdu. Kitos vietos gali būti išaiškintos atvirkštiniu gyvūnų skaičiavimo būdu ar persišaudymu, kaip pasirenka varžybų direktorius.

Persišaudymo taikiniai turi būti matomi, plieniniai, oficialių formų taikiniai, vištos, kiaulės, kalakutai ar avinas. Taikiniai gali būti bet kokio įprasto dydžio pistoletui ar šautuvui ir gali būti sustatyti bet kokioje formų ir dydžių kombinacijoje.

Persišaudymo taikiniai gali būti pastatyti bet kokiu atstumu iki maksimalaus atstumo naudojamo avinų atstumu.

Persišaudymo taikiniai gali būti kitokios spalvos nei tie, kurie buvo naudojami varžybų metu.

Persišaudymai šaudomi penkių šūvių serijomis į penkis taikinius kiekvienam šauliui sutartu atstumu (ais). Taikomi įprasti užtaisymo, šaudymo ir laiko periodai.

Dalyviai turi naudoti tą patį ginklą, kurį naudojo pirminiam šaudymo ratui, išskyrus pakeitimo atvejus dėl žr.ALIBI.

“Staigios mirties” (vienas nepataikymas) persišaudymo formatas nėra leidžiamas.

Surinktų taškų lygiosioms išaiškinti naudojamas atvirkštinis gyvūnų skaičiavimas. Renginyje, kur yra tobula lygybė, abu dalyviai bus paskelbti vienodais laimėtojais.

Jei lygiosios atsiranda tarp komandų, atvirkštinis gyvūnų skaičiavimas naudojamas nugalėtojo išsiaiškinimui. Jei gyvūnų skaičiavimas yra lygus, komanda turinti geriausią individualų rezultatą laimi. Renginyje, kur atsiranda tobula lygybė, abi komandos paskelbiamos laimėtojomis.

I.   Taisyklių Pažeidimai
Įvykus taisyklių pažeidimo atvejui, pirmiausia duodamas įspėjimas, kad šaulys turėtų galimybę ištaisyti savo klaidą. Jei šaulys netaiso klaidos, turi būti taikoma diskvalifikacija.

Įspėjimas turi būti duotas tarp ugnies serijų. Išskyrus saugumo priežastis, dalyvis negali būti pertrauktas per 5 šūvių seriją.

Įspėjimas šauliui turi būti išreikštas tokiu būdu, kad neliktų abejonės jog tai yra oficialus perspėjimas.
Paslėptų taisyklių pažeidimų atveju, kai klaida yra sąmoningai nuslėpta,  diskvalifikacija turi būti paskirta neatidėliotinai. Jei šaulys trukdo kitam šauliui nesportišku būdų kai šis šauna, turi būti paskirta diskvalifikacija.

J.   Rezultatai
Rezultatai gaunami suskaičiavus varžybų rezultatus, kiekvienom varžybom, kiekvienai kategorijai.
SEKCIJA VII: Trofėjai - Apdovanojimai - Prizai

A.   Vertė
Jokios varžybos nebus sankcionuotos IMSSU, kur bet kokio prizo ar daiktinio prizo dėl kurio varžomasi vertė viršija trisdešimt kartų dalyvavimo varžybose starto mokestį. Medalio/taurės vertė nėra įtraukiama, bet ši taisyklė taikoma bet kokiam daiktiniam prizui ar piniginiam prizui, kurie skiriami už laimėjimą.

Visi suteikti papildomi prizai, be išimties yra teikiami tokiu būdu, kad visi turėtu vienodas galimybes laimėti.

B.   Apdovanojimai
Apdovanojimai skiriami:
-   pirmam, antram ir trečiam šauliui, kiekvienom varžybom.
-   pirmam, antram ir trečiam šauliui kiekvienai kategorijai.
-   pirmai, antrai ir trečiai komandai kiekvienos kategorijos rezultatui.

Šalies rinktinė sudaroma iš trijų tam tikros šalies šaulių kiekvienoje suminėje kategorijoje.

Leidžiama tik viena nacionalinė komanda iš vienos šalies ir vienoje kategorijoje.

Kadangi yra iki šešių šaudomų kategorijų, šalis narė gali registruoti iki šešių komandų, po vieną kiekvienoje kategorijoje.

Varžybų rėmėjo pasirinkimu, specialūs apdovanojimai gali būti įsteigti varžyboms.

Šalis šeimininkė gali registruoti tiek individualių šaulių, kiek jos infrastruktūra leidžia, su sąlyga, kad atvykstančių šalių registracijų skaičius nėra mažinamas dėl papildomų šalies šeimininkės šaulių.
 
SEKCIJA VIII: Protestai

Visi taisyklių išaiškinimai ir protestai yra sprendžiami techninio teisėjo. Visi protestai yra pateikiami raštiškai Varžybų Direktoriui kartu su mokesčiu, kuris yra lygus vienam dalyvio mokesčiui, trijų valandų laikotarpyje nuo tariamo pažeidimo. Protestuotojas ir protestuojančios šalys turi vieną valandą po techninio teisėjo sprendimo teikti apeliaciją apeliacijos teisėjui.

Jei teisėjas nusprendžia protestuojančios šalies naudai, mokestis grąžinamas tam asmeniui. Jei teisėjas nusprendžia šalies prieš kurią protestuoja naudai, tuomet mokesti sumokamas tam asmeniui.

Bet koks ginklas gali būti užprotestuotas. Tačiau joks dalyvis negali būti sutrukdomas per jo šaudymo seriją. Po to kai baigtas šaudymas, dalyvio paprašoma paruošti savo ginklą apžiūrai.

SEKCIJA IX: Sportinis elgesys

Geras sportiškumas yra kiekvieno dalyvio, trenerių/prižiūrėtojų atsakomybė. Jų veiksmai turi teigiamai atsispindėti šaulių bendruomene.

Bet kuris Varžybų Vadovas turi teisę uždrausti dalyvauti varžybose bet kuriam dalyviui ar treneriui/stebėtojui už nederamą elgesį ar veiklą neatitinkančią IMSSU taisyklių ar sportinį elgesį. Jei kyla kokių nors klausimų apie šią procedūrą, arba priimti sprendimui  reikalingi įrodymai, klausimas perduodamas teisėjams, kad priimtų galutinį sprendimą.


SEKCIJA X: Draudžiamas elgesys

Per varžybas dalyviai negali būti vartoti alkoholinių gėrimų ar būti neteisėtų vaistų įtakoje (pagal ISSF taisykles).

Bet kuris šaulys pažeidžiantis šią taisyklę yra nedelsiant diskvalifikuojamas ir gali būti nubaustas kitomis priemonėmis.

SEKCIJA XI: Padėjėjas

Kiekvienas šaulys gali turėti vieną padėjėją  ant ugnies linijos, kuris gali patarti dalyviui, dėl likusio laiko, šūvių korekcijų ir kitais patarimais.

Padėjėjas negali liesti dalyvio ginklo ar kokiu kitu fiziniu būdų padėti dalyviui, kai tik komanda "Užtaisyti" buvo duota.

PNEAUMATINIŲ GINKLŲ TAISYKLĖS
 
Naudojami pistoletai ir šautuvai:
Y  Gamyklinis pistoletas su klasikiniu taikikliu. Jokių dioptrinių ar optinių taikiklių.
Y  Gamyklinis šautuvas. Bet kokie taikikliai gali būti naudojami. Reguliuojamas buožpadis turi būti pastatytas centre. Reguliuojama žando atrama negali būti pakelta aukščiau kaip 1" / 25.4 mm virš žemiausios padėties. Priekinė rankos atrama neleidžiama.

Gamykliniai pistoletai ir šautuvai:
Bet kokie 4.5 mm (.177") kalibro šautuvai ar pistoletai pistoletas ar šautuvas, kuris atitinka ISSF taisyklių kriterijus ir specifikaciją.

Šoviniai:
4.5 mm (.177) šoviniai.

Šaudymo pozicija:
Y  Pistoletas:
•   Stovint.

Y  Šautuvas:
•   Stovint.

Kategorijos:
Y Gamyklinis pistoletas Stovint.
Y Gamyklinis šautuvas Stovint.

Klasės
Kategorija:              Rifle
Klasė                     Taškai
International          34 - 40                                 
Master                  27 - 33                                 
A                         20 - 26                               
B                          0 - 19   

Kategorija :    Pistol
Klasė            Taškai
B                  0 to 10
A                 11 to 22
INT               23 to 40

Taikiniai:
Vištos ir kiaulės turi būti padarytos iš 4 milimetru plieno, o kalakutai ir avinai iš 3mm ar storesnio plieno. Jų dydis atitinka 1/10  pilno taikinio dydžio.

Kojų dydis:
Vištos, Kiaulės ir  kalakutai: plotis ¾" arba 19mm, ilgis 1" arba 25mm. Avinai: plotis ¾" ir 19mm, ilgis 2" arba 50mm.

Šaudymo distancijos:
Y Pistoletai:
•   Vištos: 10 m.
•   Kiaulės: 12 m.
•   Kalakutai: 15 m.
•   Avinai: 18 m.

Y  Šautuvai:
•   Vištos: 18 m.
•   Kiaulės: 27 m.
•   Kalakutai: 33 m.
•   Avinai: 41 m.

Leidžiama atstumų paklaida plius minus 2.5 %.
 
Airgun rules
Suspausto oro ar CO2 rezervuarus draudžiama laikyti prie ugnies linijos ar žiūrovų sektoriuje..

Visos kitos IMSSU taisyklės galioja.

Pneumatinių ginklų kategorija nėra privaloma žemyniniuose ir pasaulio čempionatuose. Organizatoriai pneumatinių ginklų rungtis gali organizuoti kaip lygiagrečias varžybas  savo noru ir pagal galimybes.
 
BENDROS TECHNINĖS TAISYKLĖS
Visoms šautuvų kategorijoms


SEKCIJA I: Šaudymo pozicijos

A. Stovima pozicija
Bet kokia saugi stovima padėtis be dirbtinio palaikymo. Šautuvas turi būti prilaikomas tik rankų ir vieno peties. Viena ranka turi būti priekyje ant pistoletinės rankenos. Žandas ar smakras turi liestis su buožės žando atrama ir gali remtis į buožės žando atramos viršų.

SEKCIJA II: Prišaudymo šūviai

Skaitykite IMSSU "Bendrosios techninės taisyklės" VI DALIS: Šaudymo procedūros ir varžybų taisyklės; D. Prišaudymo šūviai.


SEKCIJA III: Leidžiama - Ne leidžiama

A.   Leidžiama
a)   Monoklis:
Treneriui/stebėtojui monokliai naudoti leidžiami.

b)   Pirštinės:
Pirštinės neleidžiamos išskyrus tuos atvejus, kai reikalingos šilumai. Sąlygos, leidžiančios pirštinių naudojimą, bus nustatytos teisėjų. Pamuštos ar be reikalo sukietintos pirštinės negali būti dėvimos.

c)   Apranga:
Liemenės naudojamos lėkštučių šaudymo rungtyse ir šratinio šautuvo šaudymo marškiniai yra leidžiami, taip pat leidžiami drabužiai normaliai tinkantys esamoms klimato sąlygoms. Šaudymo rūbai (striukės, kelnės, batai, ir taip toliau) neleidžiami.
Be reikalo sunki apranga ar kažkas suteikiantis šauliui papildomą atramą, pavyzdžiui drabužių perteklius, pamušimas pamušalu ar medžiagos sustiprinimas ar drabužiai yra per daug aptempti ir kuris nors suvaržo ar palaiko kūną šaunančioje padėtyje  (įskaitant priedai dėvimi po drabužiais), negali būti dėvima.
Liemenės ar drabužiai, kurie kelia abejonių ar gali būti interpretuoti kaip per daug sunkūs ar aptempti ir gali suteikti dirbtinį palaikymą yra leidžiami jei jie tilps į matavimo talpą padarytą iš 101.6 mm (4”), plonasienio PVC vamzdžio, ne trumpesnio kaip 762 mm (30”) ilgyje ir drabužis bus per ją pratrauktas per visą drabužio ilgį. Drabužis turi taip pat būti praskleistas ar prasegtas nuo apatinio krašto iki 50.8 mm (2”) virš dubens kaulo viršaus.

B.   Ne leidžiama

a) Delno atrama (šampinionas):
b) Buožes atrama ir žando vieta:
Buožės atrama kurios paviršiaus išlenkimas (kreivės gylis) viršiją 12.7 mm (½”) kai matuojama nuo tiesios linijos ištemptos per buožės atramos viršų, yra draudžiama. Buožės atramos dalys turi būti centruotos. Reguliuojamos žando dalys turi būti užfiksuotos ir patvirtintos savo vietoje.

a)   Kompensatoriai ir vamzdžio galo priedai:
Kompensatorių, ugnies, oro atkirtėju ir svorių naudojimas draudžiamas.

b)   Įranga bendrai:
Visi prietaisai ar įranga, kuri gali palengvinti šaudymą ir kuri nėra paminėta šitose taisyklėse ar kuri prieštarauja šitų taisyklių dvasiai yra uždrausti.

SEKCIJA IV: Užtaisymas, šaudymas ir alibi periodas

Užtaisymo periodas yra 30 sekundžių.
Šaudymo laikotarpis yra dvi su puse (2'½) minučių.
Plius viena sekundės paklaida yra leista šitiems laiko tarpams. Tokiu būdu, užtaisymo periodas turi būti tarp 30” ir 31” sekundės ir šaudymo periodas turi būti tarp 2’ 30" ir 2’ 31”. Alibi periodas yra 30 sekundžių užtaisymui ir 30 sekundžių kiekvienam alibi šūviui su ta pačia paklaida.

SEKCIJA V: Šaudymo procedūros

Organizatoriai gali paskirstyti dalyvius į komandas pagal šautuvus kaip pageidauja. Šaudymo eilė jei organizatoriai nuspręs gali būti paskelbta prieš varžybų pradžią.
Tarptautiniuose Čempionatuose rekomenduojamas šaudymo metodas metaliniams siluetams yra:
Šauliai kviečiami į ugnies liniją pamainoje, kurioje šauliams turi užtekti šaudymo vietų ir taikinių. Visi šauliai pamainoje šaus dvi 5 šūvių serijas. Po dviejų 5 šūviu serijų, ugnies linija turi būti atlaisvinta, taikiniai pakelti, sustatyti iš naujo ir kitą pamaina kviečiama į ugnies liniją. Tai tęsiasi, kol visi šauliai neatšaudė savo pirmą varžybų pamainą. Tada pirmoji pamaina kviečiama į ugnies liniją, ir procesas yra pakartojamas, kol į visus taikinius padaromi šūviai. Šauliai gali pradėti savo 5 šūvių serijas nuo bet kokio taikinių tipo, vištos, kiaulės, kalakutai ar avinai ir tęs varžybas šia eile.

BENDROS TECHNINĖS TAISYKLĖS
Visoms pistoletų kategorijoms

SEKCIJA I: Šaudymo pozicijos

A.   Laisvas stilius
Bet kokia saugi šaudymo padėtis be dirbtinio palaikymo. Šaunamasis ginklas gali liestis tik su dalyvio kūnu ir/ar apsirengimu. Jokia šaunamojo ginklo dalis negali liesti pagrindo ar pagrindo dangos. Jokiai  pistoleto daliai jo taikliam ir šaulio rankai laikančiai pistoletą iki riešo, neleidžiama liestis su šaulio galvos įranga (kepurė, šaudymo akiniai, skydeliai, ausies apsaugos, …).
Šaunamasis ginklas turi būti laikomas tokiu būdu, kad teisėjas lengvai matytu, kad šitos taisyklės yra laikomasi ir, kad šaunamasis ginklas pertraukų metu visada nukreiptas į žemę. Šaulio įranga (kepurė, akiniai, ir taip toliau) ne turi užstoti teisėjui matyti, kad šios taisyklės yra visada laikomasi kai vyksta šaudymas.
Dalyvis, dedantis batą šonu ant pagrindo, neturi dėti jokios šaunamojo ginklo dalies ant kojos. Ši padėtis leista, tik jei šaulio ranka, ar kažkokia jos dalis yra padėta tarp šaunamojo ginklo ir pėdos. Ginklo padėjimas ant bato aulo ar bato, sudaro dirbtinį palaikymą ir neleidžiamas.

B.   Stovint
Šaulys turi priimti saugią nuolatinę padėtį su šaunamuoju ginklu, ginklą laikydamas viena ar abejomis rankomis.

Jokia šaulio kūno dalis, jokiais atvejais negali būti dirbtinai palaikoma. Jokiai rankos daliai nuo peties iki riešo, neleidžiama liestis su bet kokia kita šaulio kūno dalimi ar kaip kitaip dirbtinai prilaikoma.

Šaulio rankos gali liestis su jo/jos pistoletu ir taikikliais. Šaulio rankos gali būti kontakte viena su kita. Pistoletas ir taikikliai gali kontaktuoti tiktai su šaulio rankomis .

Šauliams, šaudantiems ISSF šaudymo pozicijoje, laisva ranka gali remtis į talija, būti kišenėje ar užkišta už juostos..., primenant, kad taisyklių dvasios išreikštos ankstesniame paragrafe, reikia laikytis.

Šaunamasis ginklas turi būti laikomas tokiu būdu, kad teisėjas galėtu lengvai matyti jog šios taisyklės šaudymo padėtyje yra laikomasi visada. Šaulio įranga (kepurė, akiniai ir taip toliau) turi leisti teisėjui lengvai matyti, kad šitos taisyklės yra laikomos visada kai vyksta šaudymas.

SECTION II: Įrangos taisyklės

A.   Pistoletas
Pistoletas, kurio techninė specifikacija, yra laisvai prieinama plačiajai visuomenei.
 Pistoleto svoris su visais taikikliais ir tuščia dėtuve, negali viršyti 1.814 gramų (4 svarų) svorio, užbaigti visa pastebėjimo įranga ir tuščiu žurnalu. Vamzdžio ilgis negali viršyti 273 mm (10.75"), matuojama  Unlimited kategorijoje (tik vamzdžio ilgis be cilindro).

Pistoletas gali būti bet kokio užtaisymo tipo.

Rankinių ginklų ilgis negali būti daugiau kaip 457 mm (18") revolveriams ir 406 mm (16") kitiems pistoletų tipams. Matmenys turi būti tokie, kad tilptu į "kvadratą" arba lygiagrečiai vamzdžio centro linijai. Atstumas tarp taikiklių neturi viršyti 342 mm (13.5"). Šis atstumas turi būti matuojamas nuo užpakalinės priekinio taikiklio dalies iki kryptuko aukščiausio taško. Jokia priekinio taikiklio dalis (išskyrus gaubtą) ir jokia optinio prietaiso dalis (išskyrus apsaugą nuo saulės) negali išlysti už vamzdžio priekio.

Vamzdžio oro srauto atkirtėjai ar bet kokie prietaisai (as), funkcionuojantis panašiu būdu, neleidžiami.
Šaunamasis ginklas visada turi būti tokioje formoje ir mechaninėse funkcijose kaip buvo pagamintas ir tiktai dalys, kurios yra gamintojo kataloge gali būti panaudotos remontui ar pakeitimui, išskyrus išdėstytas apačioje.

Saugumo sumetimais, nuleistuko plotis įskaitant galimą nuleistuko antdėklą (pagaminta pistoletui ir  esanti kataloge, pasiekiamame plačiajai visuomenei), neturi būti platesnis už nuleistuko apsaugą.

Rankena turi būti tokia, kad neleistu palaikyti šaunamąjį ginklą kitomis kūno dalimis išskyrus šaulio  ranką ir nesitęsia toliau riešo sąnario. Jokia rankenos dalis negali apglėbti ranką.
Rankenos išgaubimai turi būti ne mažesni kaip 90° rankenos atžvilgiu.
(Žr. paveiksliuką A), bet koks rankenos kylantis išlenkimas skirtas delnui ar didžiajam pirštui arba mažėjantis išlinkimas iš didžiojo piršto pusės, draudžiami. Rankenos storis negali viršyti 64 мм (2.5 colio), kaip parodyta paveiksliuke: A.

Kaip parodyta paveikslėlyje B, atstumas neužtaisytoje būsenoje tarp taško A ir B neturi būti didesnis negu 40 mm (1.57").

(http://www.airguns.lt/turtas/siluetai/pavA.jpg)(http://www.airguns.lt/turtas/siluetai/pavB.jpg)
Paveikslėlis A
Paveikslėlis B
                                                   
Tačiau, išlenkti paviršiai ant rankenos ar rėmo, apimantys delno ir/ar nykščio atramą išilginę šaunamojo ginklo kryptimi yra leidžiami. Vamzdžio centro linija turi praeiti virš nykščio ir smiliaus, laikant pistoletą normalioje šaudymo padėtyje (žr. paveikslėlį C).

(http://www.airguns.lt/turtas/siluetai/pavC.jpg)
Paveikslėlis C

Jokie rankenos reguliavimo priedai neleidžiami. Visos reguliuojamos  dalys pateiktos gamintojo, turi būti nuimtos.

Pistoletas neturi turėti jokių matomų išorinių pakeitimų išskyrus sekančius:

1°) Bet koks senesnės gamybos šaunamasis ginklas gali būti davestas iki esamos gamyklinės specifikacijos, naudojant tiktai gamyklinio katalogo dalis.
Visi vamzdžių skirtų pakeitimui prekės ženklai yra leidžiami T/C Contenders ,G2, Encore  ir Encore Pro Hunter be to ilgesni T/C vamzdžiai, sutrumpinami iki 10"¾, , vamzdžiai turi atitikti medžiagas, graižtvas ir jų profilį.
Anschütz vamzdžiai 10 colių ir 14 colių ilgio kurie bus naudojami "Gamyklinėje"  kategorijoje  gali būti sutrumpinti iki 7.5 colių.

2°) Rankenos pakeitimas naudotiems ginklams yra leistas. Šie pakeitimai turi būti gamyklinės gamybos, laisvai pasiekiami plačiajai visuomenei  ir turi būti pagaminti tam šaunamajam ginklui. Visi pakeitimai (gaminami ar po gamybos pabaigos) visada turi būti tokios formos ir užbaigimo kaip išleistas iš gamyklos.

3°) Naudotam ginklui taikiklių pakeitimas yra leidžiamas. Adapteriai/laikikliai yra leidžiami. Aukštis tarp vamzdžio vidurio linijos ir taikiklio centro negali galbūt daugiau kaip 50 mm. Gręžimas ir frezavimas taikiklio laikiklių tvirtinimui yra leidžiamas. Jokia taikiklio dalis įskaitant apsauga nuo saulės ar gaubtus negali išsikišti už pistoleto užpakalinės dalies, neužtaisytoje padėtyje (žr. paveiksliuką).

(http://www.airguns.lt/turtas/siluetai/pav1.jpg)

Taikikliai gali būti dažyti ar rūkyti, kad tiktų dalyviui. Tai apima ir taikiklio atžymių žymėjimą..
Dioptriniai taikikliai neleidžiami "Gamyklinėje" didelio kalibro pistoletų kategorijoje , (Revolveris, Gamyklinė ir Stovint), taip pat mažo kalibro "Gamyklinėje" ir Revolverio kategorijose bei Lauko Pistoleto "Gamyklinėje" kategorijoje. Vienintelis leidžiama taikiklis šiose kategorijose rantyto tipo išpjovimas, kuris žiūrint pro taikiklius duoda paveikslėlį panašų į į apačioje pavaizduotus:

(http://www.airguns.lt/turtas/siluetai/pav2.jpg)

Dioptriniai taikikliai yra leidžiami tik mažo kalibro Stovimoje kategorijoje ir Lauko Pistoleto „bet kokie taikikliai“ kategorijoje.

4°)  Nefunkcinis papuošimas toks kaip graviravimas, inkrustacijos ar užrašai yra leisti ant pistoleto, bet ne ant rankenos ar taikiklių.

5°) Gręžimas ir frezavimas taikymosi prietaiso tvirtinimui leidžiamas. Toks pistoletas gali būti naudojamas bet kokioje didelio kalibro, mažo kalibro ar Lauko "Gamyklinėje" kategorijoje su taikymosi aptaisu (jokių žiedų) iki tol, kol aptaisas nėra panaudotas kaip pagalba šaudant. Kai jokio taikymosi aptaiso nebelieka ant pistoleto, skylės turi būti užsuktos varžtais.
Antraštė: Ats: Lietuvos IMSSU Siluetų čempionato taisyklės
Parašė: zalias7 2015.11.04-13:25:54
Paveiksliukus sudesiu vakare, dabar neturiu salygu.

Labai prasau padalyvauti terminu , stiliaus ir t.t. tvarkime.  Sios taisyklės pneaumatiniam ginklam.

Per varzybas reikia apsispresti del klasifikacijos (labai norintiems apdovanojumu  ;) ), kadangi pasaulinese taisyklese airguns neaprasyta (papildomos kas 4 metus, tai ateiti). Salis gali pati tvarkyti klasifikacijos sistema, manau mums reikia ta ir padaryt. Jei imant pagal mazo kalibro pasvarstymam butu:

Klasė                Mažo kalibro siluetų šautuvas   Mažo kalibro lengvas šautuvas
International   34 - 40                                 32 - 40
Master           27 - 33                                 25 - 31
A                   20 - 26                                 18 - 24
B                   0 - 19                                  0 - 17

Mums reiktu apsisprest, rifle ir pistol kategorijom , poistoleto mazo kalibro klasifikacija:
Klasė   Unlimited   Revolver and Production   Standing
B   0 to25         0 to 20                            0 to 10
A   26 to 35         21 to 30                    11 to 22
INT   36 to 40         31 to 40                     23 to 40

T.y. gautusi apdovanojimai rifle: 1, 2, 3 vietos ir 4 po 1,2,3 pagal klase (praktiskai tas pats kategoriju skaicius kaip ft/hft :))
Pistoletas 1,2,3 ir 3 po 1,2,3 vietas

Skaitom, dalyvaujam, mums patiems saudyt  :beer: