Forum > Naujokų Klausimai

Parduodu snaiperini gera galinga pneumatini sautuva. Pygiai !

<< < (12/15) > >>

Gudis:
Tris kart Valio maheladui !
kas liecia kompetencijos tai visi uzaugam. Jei kas bus ne taip, pakoreguosim. Teskite geras idejas ;D

mahelad:
Kol kas reitingavimo sistemos atsisakiau, reikia rinkti duomenys apie labai daug ginklu. Tam laiko kol kas neturiu. Stai finalinis teksto juodrastis. Po koregavimo pradesiu nuotrauku ir teksto komponavima. Zmona pataisys gramatines klaidas.
Reiktu info apie:
1) Multikompresine pneumatika. Gal Crossman megejai pades? Nieko nesuprantu apie ja.
2) Styer ir Anshutz labai abstrakciai aprasyti, reikia konkretikos ir kritikos, kurios neradau. Radau tik dziaugsmingus sauksnius Styer Styer.

________________________________________

Iškart noriu perspėti kad esu prieš medžiokle, girta pramogavimą su pneumatiniais ginklais ir savigyną su pneumatika.

Kiek mačiau kas dvi savaites užduodamas naujokų klausymas, ką rinktis. Jei ir Jus norite užduoti šį klausymą, prieš tai perskaitykite šią temą iki galo. Gal ji išsklaidys daugybe klausymų.
Atėjo supratimas, kad reikia kokio pneumatinio šautuvo. Pavažinėjote per parduotuves, pažiūrėjote pas draugą ir supratote, kad labai jau jie skirtingi. Prieš perkant šautuvą, prisiminkite, kad jis kaip mašina. Arba patys jį prižiūrite, arba ieškote žmogaus kuris tai padarys už jus. Todėl žinių apie bendrą šautuvo priežiūrą bei konkretaus modelio ardymą – surinkimą Jums prireiks. Pačiam išmokti tikrai nėra sunku. Naujas šautuvas dažniausiai reikalauja perardimo, konservacinio tepalo nuėmimo ir pertepimo. Kai kuriem šautuvams išardyti gali prireikti specialių įrankių, kuriuos teks gamintis. Kaip PVZ mini presas užspausti spyruoklinį šautuvą, kad išimti pastiprintą spyruoklę. Na šiame straipsnyje kalba eis tik apie Jūsų poreikius ir pasirinkimo galimybes.
Pirmiausia Jus turite žinoti ko Jums reikia. Jei Jūs jau užduodate klausymą iš kokio ginklo po perdarymo ir tobulinimo išspausiu daugiausia galios, Jums į gretima tema "Aigainėrio kelias" - http://www.airguns.lt/cgi-bin/index.cgi?action=forum&board=naujoku&op=displaysticky&num=452
Labai gera glausta tema apie pirmojo orinuko pasirinkimą yra čia:
http://www.airguns.lt/cgi-bin/index.cgi?action=viewnews&id=9
Taip pat D.U.K rasite daug naudingos informacijos: http://www.airguns.lt/cgi-bin/index.cgi?action=forum&board=naujoku&op=displaysticky&num=29mBv36GlNF6
Galimi Jūsų poreikiai:

1) Šaudyti į „bonkas“, prie laužo, gal būt tuso metu
2) Nešiotis su savimi krutą "pušką" savigynai
3) Medžioti varnas su galingu "snaiperiniu" šautuvu
4) Gražaus papuošalo prie kamino namie.
5) Išmokti taikliai šaudyti į taikinius ir gal būt dalyvauti varžybose

Pneumatiniai šautuvai pagal savo veikimą yra dalijami į spyruoklinę pneumatiką - PPP, CO2 - angliarukštinę pneumatiką, multikompresinę pneumatika - MK ir suspausto oro pneumatinius ginklus - PCP. Na daugiau apie šiuos ypatumus galite perskaityti forumo platybėse.

Priklausomai nuo Jūsų poreikio, skirsis ir reikalingas biudžetas. Bet nepamirškite - geriausias ekstremalių pramogų kainynas yra Lietuvos baudžiamasis kodeksas, o galingesnio nei 7,5J pneumatinio ginklo turėjimo be leidimo įkainiai tame kodekse irgi aprašyti. Taip pat ten aprašytos pasekmės dėl kitu žmonių sužeidimo ir žiauraus elgesio su gyvūnais.

Busimą Mūsų pneumatinį ginklą galime apibudinti sekančiomis charakteristikomis:
1)   Taiklumas
2)   Atatranka
3)   Nuleistukas
4)   Naudojimo patogumas
5)   Galia
6)   Kaina
7)   Darbo kiekio įdėjimas

Jus galite įsigyti bet kokį šautuvą nuo kiniško šautuvo iki Čekoslovakijos arba Vokietijos ginklininkų gaminių. Nepamirškite - nėra idealaus šautuvo. Aišku yra priklausomybė tarp kainos ir kokybes, bet tikrai ne tiesioginė.  Pirkdami šautuvą, perkate kompromisų rinkinį. Ir nuo tikslaus Jūsų poreikių įsivaizdavimo priklausys ar pneumatinis ginklas suteiks Jums džiaugsmą ar nusivylimą.
Pirmiausia trumpai apžvelkime ką iš populiarių pneumatinių ginklų galime įsigyti Lietuvos parduotuvėse ir iš „Airgainėrių“ rankų o po to pažiūrėsime, į ką atsižvelgti renkantis šautuvą pagal Jūsų poreikius.

Kinijos pneumatiniai ginklai
Kiniški šautuvai būna labai skirtingų kainų ir dar skirtingesnės kokybės. Bet su visais kinais daugiau ar mažiau reikia pameistrauti, taip pat labai dažnai pakliūna sunkiai pataisomas brokas. Šaudymui iki 15-20 m tiks ir kinas už 150 - 220 lt. Aiškų be darbo įdėjimo ir lašelio sekmės jis taikliai gali ir nešaudyti. Be to kai kurie iš jų gali Jums užtaisymo metu nukapoti pirštą (PVZ B-3 kai kurie šautuvai). Kinijos gamintojai labai mėgsta kopijuoti kitų šalių pneumatinių šautuvų gamintojų konstrukcijas. Pasitaiko ir labai neblogų kopijų pvz BAM-19, BAM-21, BAM-30, BAM-41. Už savo kainą visai geri yra CO2 kiniški šautuvai QB-78, QB-79 (bei jų modifikacijos), esantys Crossman 160 kopijomis. Taip pat į PCP pasaulį kelią gali parodyti BAM 50/51 šautuvas. Kai kurie iš kiniškų šautuvų turi savyje dideli stiprinimo potencialą. Kuo didesnė kiniško šautuvo kaina, tuo dažniausiai (bet ne visada) geresnė būna buožės ir mechanizmo kokybė. Nuo kainos priklauso ir modelio techninės charakteristikos. Kas turi verslo reikalų su Kinija, tikriausiai žino, kad esant gatavam, kopijavimui paruoštam prototipui, Kinijos gamyklai nėra posakio „bloga kokybė“, yra posakis  „mažai moka“. Net esant gerai kokybei, prekės savikaina gaunasi konkurencinga dėl pigios darbo jėgos.

IŽ-mech Rusijos pneumatiniai ginklai
IŽ gaminiai. MP-512, MP-514, IŽ-60, IŽ-61, MP-532, MP-654, MP-651, bei dar labai daug kitų modelių. Su visais šiais šautuvais galima šaudyti po iškonservacijos (aktualu PPP pneumatikai). Jei teisingai išsirinktas egzempliorius, jis tarnauja ilgai ir žada gera potencialą taiklumo didinime. Bet reikia labai atidžiai žiūrėti į būdingus konkrečiam modeliui defektus. MP-512 gali buti pagalingintas , po ko yra tinkamas Plinkui didesniais nuotoliais, medžioklei ir šaudymui į taikinius. Tiesa ir kitiems IŽ gaminiams yra įmanoma šiek tiek pakelti galią. IŽ-60/61 sėkmingai perdaromi į PCP,  tiesa tam daugiau tinkami senos laidos IŽ-60/61 su metaline „korobke“ Kainos spyruoklinių IŽ gaminių siekia 250-450 lt. Tiesa paskutiniu metų IŽ gaminiuose labai padaugėjo pigaus plastiko svarbiuose mazguose. IŽ gamina ir CO2 bei PCP pneumatika. IŽ CO2 šautuvai pasižymi konkurencinga kaina bei gera konstrukcija. MP-651 yra specialiai iš nulio kurtas kaip CO2 šautuvas, nesiekiant panašumo į kovinius ginklus. MP-654, MP-656 yra gaminami, panaudojant tikrų „Makarov“ ir „TT“ šautuvų dalys, šaunamojo ginklo mazgus pakeičiant CO2 šautuvo mazgais. (Ar tikrai???) Tiesa dažnai blogas jų surinkimas sugadina sėkmingą konstrukciją. Ši tendencija išryškėjusi naujos gamybos gaminiuose kartu su pomėgiu taikyti vis daugiau ir daugiau plastiko vietoje metalo.(Gal kas nors žinote apie MP-532 ???)

Turkiški Halsan pneumatiniai ginklai
Turkiški Hatsan šautuvai pritraukia savo kaina ir dauguma modeliu turi dideli galios didinimo potencialą. Reikalauja geros akies juos renkantis, ir tiesių rankų pavedant iki normalios būsenos.  Šiuo atveju situacija yra analogiška Kinijoje gaminamiems biudžetiniams šautuvams. Norint gryno galingumo už palyginamai mažą kainą Hatsan gaminiai turi didelį pranašumą. Kaip pavyzdys Hatsan 55, 75, 85, 125, 135 spyruokliniai pneumatiniai šautuvai. Keliant galią spyruokliniuose  Hatsan šautuvuose dažnai nukenčia taiklumas. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į Hatsan 44 PCP šautuvą, kuris taip pat gali tapti alternatyva BAM 50/51 ir leisti įsigyti biudžetinį PCP šautuvą. Vėl gi renkantis patikusi Hatsan egzempliorių, reikia prieš tai pasiskaityti apie šiam modeliui būdingus defektus.
Ispaniški pneumatiniai ginklai GAMO, Norica, Cometa
GAMO, Norica, Cometa ginklai turi labai platų spyruoklinių šautuvų asortimentą. Taip pat žymiai skiriasi ir šautuvų kainuos. Vidutiniškai kainuoja nuo 300 iki 1200lt. Pigesni tinka Plinkui mažais 10-20m atstumais. Brangesni, pridėjus tiesiais rankas, laisvo laiko ir investicijų, gali suteikti daug džiaugsmo, šaudant ne tik į bonkutes, bet ir į taikinius arba medžiojant. Renkantis šiuos šautuvus, reikia prieš tai išnagrinėti konkretaus dominančio modelio individualius būdingus defektus ir trukumus. Visi ispaniški šautuvai reikalauja daugiau ar mažiau tiesiu, nagingų rankų. Iš ispaniškų pneumatinių ginklų galima išskirti kelius įdomius modelius. GAMO CFX pasižymi praplatėjusiu vamzdžiu. Tačiau po ilgo darbo tampa taikliu vidutinės galios pneumatiniu ginklų. Kulka iššaunama tiesiai iš nejudančio vamzdžio o ne iš klipo, kas leidžia pasiekti gera taiklumą. Kaina siekia 600-800lt. Užtaisymas po vamzdžiu esančiu svertu. Norica Dragon savyje turi dideli galios kėlimo potencialą kartu su demokratiška kaina 450-550lt kaina. Kometa Fenix 400 taip pat turi didelį galios kėlimo potencialą. Fenix kaina siekia 600-750lt.

Vokiški Diana ir Weihrauch pneumatiniai ginklai
Weihrauch bei Diana šautuvai. Vokiečiai žino kaip gaminti gerus daiktus. Tiesa jie nenusipigina. Todėl norėdami gero daikto turėsite šiek tiek plačiau atverti savo piniginę. Jei nekreipti dėmesio į smulkius konkrečiam modeliui būdingus trukumus, su šiais šautuvais galima šaudyti iškart  po iškonservacijos. Galios padidinimas susiveda prie standartinės spyruoklės įdėjimo. (Dėl Dianų žinau, dėl Weihrauch neįsitikinęs)  Verta išskirti Diana 54 pneumatinį ginklą dėl atatrankos kompensavimo mechanizmo, leidžiančio taikliai šaudyti, minimizuojant atatrankos įtaką taiklumui. Tiesa dėl šio mechanizmo ypatumų Diana 54 yra labai reiklus kokybiškai patvariai optikai. Weihrauch pneumatiniai ginklai užtikrino taiklių, gerai tinkančių varžyboms PPP ginklų vardą. Ypač aktualus Weihrauch HW97 modelis. Dėka neperlaužiamo vamzdžio ir judančios cilindro užtikrina gera taiklumą kartu su geru galios didinimo potencialu. Dianų jaunesnieji modeliai puikiai tinka pradiniams šaudymo įgūdžiams išgauti. Dėka stabilios geros pagaminimo kokybės ir apgalvotos konstrukcijos Diana bei Weihrauch šautuvai yra geriausi iš prieinamų šiuolaikinių PPP šautuvų. Weihrauch kainuotu apie 1300-1600lt. Dianų kainos prasideda nuo 900lt už pigesnius modelius ir gali siekti kelis tūkstančius litų už 54 Diana.
Austrijos Styer ir Vokiečių Anshutz pneumatiniai ginklai.
Jus galite nusipirkti aukščiausios klasės sportine mašina? Nekalbu apie „supercar“. Užteks ir Porshe, arba Ferrary paprastesniu modelių. Negalite? O sportiniam šaudyme aukštos klasės PCP šautuvai Jums yra pasiekiami. Kuo pasižymi Styer ir Anshutz pneumatiniai ginklai? Su šiais ginklais buvo laimėta daug pasaulinio masto šaudymo varžybų. Pilnas ginklo ergonomikos pritaikymas prie šaulio anatomijos ir asmeninių šaulio reikalavimų. Apgalvota konstrukcija kartu su puikia kokybės kontrole, gerom technologijom ir medžiagom padaro šiuos ginklus puikiu sportiniu įrankiu aukštų rezultatų siekimui. Net PCP ginkluose yra minimali atatranka. Kai kurie Styer (Aun modeliai turi atatrankos kompensavimo mechanizmą, kurio pagrindas judantis šūvio metu svoris. Dėl kainos, Styer leidžia atverti kelia į profesionalų sportą už paliginamai mažus pinigus. Maždaug už 5000-8000 LT Jus galėsite įsigyti šį sportinį įranki. Anshutz pneumatiniai ginklai kainuos virš 10000 LT(Pagal rus šaltinius 14000lt, kiek Lietuvoje???)

CZ Čekų gamybos pneumatiniai ginklai.
Pasižymi gera kokybe ir demokratiška kaina. Tiesa pagerinimui vertėtu perdaryti tam tikrus mechaninius mazgus. Taikliam šaudymui su PCP ginklais tinka CZ-200. Jo kaina siekia 1500-2000lt. Už papildomus 3-6 šimtus litų vertėtu papildyti ši pneumatinį ginklą patogesniu, nei gimtasis, manometru (kodėl dar stato WIKA???), padidinti oro rezervuaro talpą ir įstatyti reduktorių. Šie patobulinimai leis šaudyti su stabilesniais kulkų greičiais ir didesniu šūvių skaičiumi. Spyruokliniai PPP CZ šautuvai yra geras pasirinkimas pirmajam pneumatiniam ginklui. Tiesa jų kaina mažiau konkurencinga lyginant su Ispanų ir Turkų gamybos pneumatiniais ginklais. Slavia 631 Lietuvoje kainuoja šiek tiek virš 500lt. Jie, kaip ir kiti CZ gaminiai, pasižymi gera kokybe, galimybe šaudyti iškart po pirkimo ir pertepimo. Dėka stabiliai geros (nors ir ne puikios) ginklų pagaminimo kokybės, užtikrina gera, pasikartojanti skirtinguose CZ ginkluose, taiklumą. Iš PPP CZ šautuvų yra CZ Slavia 634,631 ir 630. Slavia 634 pasižymi padidinta gamykline 12-16j galia, todėl Lietuvoje yra ne realizuojama. CZ Slavia 631 ir 630 skiriasi tik buože. Gamyklinė 631/630 galia siekia 7,5j ir yra labai sunkiai padidinama dėka mažo kompresoriaus tūrio. Dėka mažo PPP CZ gaminių paplitimo, juos galima įsigyti praktiškai tik parduotuvėse.


Švedų gamybos FX pneumatinia ginklai
Trumpai apibudinant – geri pneumatiniai ginklai už prieinamą kainą. Pagal kokybe juos galima lyginti su Čekų gamybos pneumatiniais ginklais. FX gamina įvairios komplėktacijos PCP pneumatinius ginklus. Atitinkamai skiriasi ir kaina. FX Ciklone yra pusiau - automatinis PCP ginklas. Persitaisymas vyksta panaudojant suspaustą orą. Kaina apie 4000lt. FX Typhoon paprastas biudžetinis variantas be manometro ir reduktoriaus, kaina siekia 2000lt. Typhoon yra geras pasirinkimas norintiems neblogo PCP šautuvo už gera kaina. Su FX pneumatiniais ginklais galima šaudyti tik nusipirkus, nors yra ir vietos tolesniam techninių charakteristikų tobulinimui.

Plinkas
Jums reikia tiesiog papramogauti gamtoje, saugioje vietoje, niekam iš pašalinių netrukdant, ramiai šaudant į bonkutes. Dar ši pramoga yra vadinama "Plinku". Tokiu atveju nuo biudžeto priklausys taiklumas bei maksimalus atstumas, o pasirinkimas labai didelis. Taip pramogauti galima su bet kokia pneumatika. Aišku su mikroskopu vinių juk nekalsite, jei pro jį galima žiūrėti. Todėl su tikslia pneumatika galima sugalvoti ir įdomesnių užsiėmimų. Mano pasirinkimas vasaros pasišaudymams į skarbonkes gamtoje yra CO2 lengvas pistoletas, kuri lengva transportuoti, įdomų šaudyti, nepavojingas didesniame nuotolyje. Deja pneumatiniai ginklai teršia gamta švinu.
Jei prie gamtos prisideda ir laužas su linksma kompanija, pneumatinis ginklas gali tapti neapgalvotos rizikos veiksniu, nekalbant, jog šaudymas nesaugioje vietoje - nusikaltimas. Mano nuomone, labai neapgalvota šaudyti tarp neblaivių žmonių su ginklu, pramušančiu kibirą. Be to net 7,5J ginklas be problemų sukelia  mirtinas ar nepataisomas traumas. Tai lyg moneta tik su labai daug briaunų. Jei ją mėtai, vieną iš tų briaunų būtinai iškris. Jei ne tu šaudysi, kiti gali užsimanyti draugiškai pasiskolinti ginklą, kol maudaisi.


Savigyna su pneumatika
Pakalbėkime apie pneumatinius ginklus savigynoje. Kodėl pneumatinis ginklas gali jums padėti gatvėje? Dėl to kad jis gali padaryti skyle vonioje? Tarkime turite Hatsan 135.  Trumpas vamzdys, viduriai nuo Hatsan 125, 118 mm stūmoklio eiga, cilindras 30mm skersmens. Gamintojas pareiškia 360m/s gamykline galia. Buože – „Bulka“. Žvėris, o ne šautuvas, dar ir įperkamas. Teliko vienas klausymas – kur jums ji sukišti einant gatve? Na gerai, tegul jis įdėtas po striuke, jus užpuola, jus išsitraukiate šautuvą, net spėjate iššauti, net pataikote. O kaip persitaisyti? Paprašysite palaukti? Dabar du variantai – tikėtinas ir mažiau tikėtinas.
Tikėtinas variantas – Jūs sužeidžiate žmogų, bet jie nesustoja, ir dar agresyviau, gal ir Jūsų šautuvu, paaiškina Jums savo pozicija dialoge. Po to žmogui tikrai prireiks medicininės pagalbos.
Mažiau tikėtinas – Jūs sužeidžiate žmogų taip kad jis nukrenta ir tampa nebepavojingas. Ir kas tada?
Abiem atvejais galite grįžti namo ir prieš skambinant i 112 prisidžiovinti džiūvėsių, nusipirkti arbatos pakeliu... Jei nemėgstate džiūvėsiu su arbata, namo neikite, iškart skambinkite 112. Kulkos, daro skyles. Tačiau kulka turi ir taip vadinamų stabdomųjų savybių. Žmogų sustabdo ne skylė (jei ji nepadaryta širdyje stubure, ar smegenyse) o kulkos kūnui atiduota energija. PVZ Kalašnikovo kulka pakliūną į kūną. Jus manote kad kūne lieka 7,62mm skyle? Gal būt kai kulka palieka kūną ir lieka tokia skylute, bet kol kulka yra kūne, ji paskui save palieka kelis kart didesne skyle. Gaunasi toks mini sprogimas mėsoje. Bet iš kur atsiranda tokie pažeidimai? Ogi kulka ir atiduota savo energija kūnui. AKM Kalašnikovo 5,45 mm  kalibro kulka skriedama kūne dar ir vartosi, tuo pačiu efektyviau dalindamasi energija su aplinkiniais audiniais, nors pati lengvesnė, lyginant su 7,62x39.
O kiek energijos gali atiduoti pneumatinio ginklo kulka? Arba ji padaro mažą bet gylią skylę, arba prasiveria ir nedideliam gylyje padaro žymesni pažeidimą. Makarovo kulka turi 330J energijos, 9mm kalibras leidžia efektyviai perduoti ją taikiniui. Dragunovo snaiperinio šautuvo kulka turi  ~3500J. Kokio didžio bus pneumatinis šautuvas, kuris leis iššauti kulka bent su 330J energija? Nepamirškite ir apie kalibrą. Atkreipkite dėmesį, kad aš net neužsiminiau apie silpnus pneumatinius ginklus – jie tinkami nebent kaip šaltieji ginklai. Tada jau geriau šakutė. Su ja du dūriai – aštuonios skylės.
Mano nuomone yra vienintelis pneumatinio šautuvo pritaikymas savigynoje – CO2 pistoletai, kurie atrodo kaip tikri koviniai ginklai. Ir tai išsitraukę toki, negalite šaudyti, nes išsiduosite, kad jis netikras. Tokiu atveju jau geriau dujinis ginklas, atrodantis kaip kovinis. Su juo bent dujas į veidą iššausite. Savigynoje greitos kojos, ilgas liežuvis ir užsiėmimai sporto salėje turi žymiai daugiau privalumu, lyginant su pneumatiniais ginklais.
(Čia labai reikia žinovų recenzijos, galiu žiauriai klysti)

Medžioklė
Na ką Gerbiamieji, priėjome prie gyvūnų žalojimo.
Objektas – varna. Tikslas – likviduoti. Kodėl? Lesa kitų paukščių paukščiukus, ardo lizdus. Abejoju, ar daug kam iš fotografuotųjų tai iš tikrųjų rupi. Na čia mano subjektyvi nuomonė ir tikiuosi, kad Jus, spausdami gaiduką, nubraukiate pasirodžiusią ašarą. Taigi ko reikia varnai? Su 7,5J varna sunku paimti. Plunksnos gerai sugeria ir didesniam plote išsklaido šūvio energiją. Reiškia reikia daugiau galios. Galią Mums gali duoti daug pneumatinių šautuvų modelių. Dar reikia taiklumo. O taiklumą jau sunkiau išgauti su plona kišene ar be nagingų rankų. Taupant ir nieko nemeistraujant galia tik blogina taiklumą. Reiškia gali trukdo taiklumui? Atsakymas - ir taip ir ne. Medžioklės su pneumatiniu ginklu klausimais patarčiau pasidomėti čia http://www.airguns.lt/cgi-bin/index.cgi?action=viewnews&id=7  ir šio forumo platybėse.

Gražus papuošalas virš kamino.
Kiekvieno skonis yra invidualus. Ir šito atveju sunku duoti rekomendacijas. Žiūrėkite, kas labiausiai patinka ir kiek plačiai prasiveria Jūsų kišenė. Šiam kiniška pneumatini šautuvą, galima nusipirkti ir už 100lt.

Taiklus šaudymas į taikinius.
Čia jau aukštasis pneumatinių ginklų pilotažas. Pneumatinis ginklas yra puikus įrankis taiklaus šaudymo įgūdžiams įgauti bei lavinti. Norint taikliai šaudyti, neužtenka gero šautuvo. Reikia ir Jūsų įgūdžių. Analogiškai jei Jūs geras šaulys, su blogu šautuvu neatskleisite savo galimybių. Taikliai šaudant yra svarbi sistema šaulys – šautuvas. Bent labai glaustai pakalbėkime apie tam tinkančius šautuvus, bei jiems keliamus reikalavimus. Šaudyti į taikinius galima iš skirtingų pozicijų, naudojant atramą ir be jos. Nuo to priklausys šautuvo svoris. Taikantis nuo atramos, sunkus šautuvas yra inertiškas, tačiau tam tikruose pozicijose sunku išlaikyti 6-8 kilogramų šautuvą. Gamykliniai šautuvai dažniausia reikalauja didesnio ar mažesnio pasunkinimo. Viskas priklauso nuo šaudymo rungties. Taikliam šaudimui yra labai svarbus tolygus ir kiekvieną karta vienodas nuleistuko pamigimas. Jei nuleistuko eiga ilga ir netolygi, sunkia nuspėjamas šūvio momentas – taiklumas sumažėja. Atatranka irgi labai svarbi taiklumui. Spyruoklinių pneumatinių ginklų ypatumas – dviguba atatranka. Sunkus stumuoklis jau pajudėjo, keisdamas šautuvo svorio centrą bei judindamas šautuvą, o kulka dar neišlėkė iš vamzdžio. Šiuo atveju PCP ir CO2 šautuvai stipriai nukonkuruoja spyruoklinius pneumatinius ginklus. Tiesa CO2 varomo šautuvo šūvio energija labai priklauso nuo suskystintų CO2 dujų bei šautuvo su CO2 sąveikaujančių detalių temperatūra. To pasėkoje gaunam žymia kulkos greičio priklausomybę nuo aplinkos temperatūros. Kaip kompromisas tarp suspaustu dujų ir spyruokles spyruokliniai pneumatikai yra dujinė spyruoklė. Kartu su dujine spyruokle (DS) nereikia naudoti sunkiu inertišku stumuoklių su papildomu pasunkinimų, šūvis gaunasi daugiau nuspėjamas, kulkos greitis stabilesnis atatranka sumažėja. (Ar tikrai su DS nereikia pasunkintojų?) Vokiečių Diana ir Weihrauch PPP šautuvai, dėka jų stabiliai geros kokybės ir apgalvotos konstrukcijos tinka taikliam šaudymui. Nors vėl gi reikia turėti omeny kiekvieno modelio ypatumus. Taip pat reikia racionaliai pasirinkti reikiama tam tikram atstumui galią. (Dėl Dianų ir Weihrauch šeimininkai padėkite, gal kas blogai)
Taikliam šaudyme karaliauja PCP. Įsigiję Styer PCP šautuvą, turėsite tikrai precizinį mechanizmą, leidžianti atskleisti ką Jūs sugebate ir kiek dar galite išmokti. CZ už savo kaina, puikus pasirinkimas, suteikiantis kokybę, ir taiklaus šaudymo galimybę. Tiesa CZ-200 reikalauja papildomų investicijų, tokių kaip reduktoriaus pirkimas. Be to CZ gamina puikius pneumatinių ginklų vamzdžius, kuriuos sportininkai naudoja vokiškų bei švediškų šautuvų modernizacijai. Kiniški ir turkiški PCP šautuvai leidžia su minimaliom investicijos atsisakyti PPP atatrankos. Tačiau geram ir ilgam darbui i juos reikia investuoti pinigu ir laiko. FX šautuvai taipogi pasižymi geru kainos ir kokybės santykių. Reikalauja tam tikrų papildomų investicijų, norint atskleisti visą jų technini potencialą. (Aukštos klasės PCP aš kaip kiaule apelsinuose suprantu, kas nors paredaguokite ir papildykite !) !) (Taip pat nieko neišmanau apie MK pneumatika, gal kas galite papildyti?)

Daugiau apie taiklumą galima pasidomėti čia: http://www.airguns.lt/cgi-bin/index.cgi?action=viewnews&id=13 ir čia: http://www.airguns.lt/cgi-bin/index.cgi?action=viewnews&id=16

Renkamės šautuvą Pavyzdys.
Na ką, atėjo laikas rinktis. Jau žinome, ką galime turėti, žinome ko norime, atėjo laikas teisingam pasirinkimui. Jieškomas variantas biudžetinis šautuvas medžioklei ir sportui. Biudžetas apie 1000lt pneumatiniam ginklui be optikos. Pasiruošę daug dirbti. Nenorite aukšto slėgio balionų ir pompu. Vokečių gamintojų šautuvai atkrenta dėl didesnės, nei galime skirti kainuos arba mažos galios (pvz. Diana 31). Belieka Rusijos Kinijos arba Ispanijos gaminiai. Rusijos ir Kinijos gaminiai turi labai nestabilia kokybe todėl geriau šiek tiek brangiau nusipirkti Ispanijos ginklininkų kūrinį. Kadangi planuojamas ir sportas, verta atkreipti dėmesį į ginklus su neperlaužiamu vamzdžiu, kur kulka dedama į patį vamzdį o ne į klipą. Pagal šį apibudinimą mums tinka Gamo CFX.  Įmanomi keli variantai: Gamo CFX naujas, Gamo CFX paruoštas šaudymui, Gamo CFX full UP.
Naujas Gamo CFX kainuoja ~750lt. Galios 7,5j. Atatranka maža. Nuleistukas labai nepatogus. Bet šaudo tiesiai iš dėžės be jokio darbo įdėjimo. Kitas klausymas kiek ilgai. Darbo kaip naujam šautuvui reikia įdėti – visų faskių nuo cilindro vidinės pusės nuėmimas, stūmoklio skylės užsandarinimas. Neužsandarinus stūmoklio skylės, stūmoklis išdaužo kulkos dėtuve. Taip pat iškarto galima keisti mažėtą ir sugadintas kulkos dėtuvės gumas. Galia po tokiu veiksmų tampa apie 10-14J. Su pasunkintoju +1/2 J. Mano nuomone iš dėžės šaudyti su CFX negalima – šautuvo gadinimas. Būtinos bent minimalios aukščiau minėtos operacijos.
Siekiant pilno CFX patobulinimo reikia poliruoti nuleistuką, patobulinti jį, mažinant laisvąją eigą, dėti DS, gal būt keisti stūmoklį. Galia lieka ties 14-18J. Aišku DS ir kitas stumuoklis kainuoja apie 150-250 lt.
Taigi gaunam trys CFX variantus - 1. Gamyklinis 2. Normaliai sutvarkytas 3) Full Up Kokį variantą rinktis, spręskite pagal savo poreikius.
Šis kuklus straipsnis buvo skirtas šiek tiek Jus prašviesti pneumatinių ginklų pasirinkimo klausimais. Jei dal liko daug neaiškumų, pasinaudokite paieška, paskaitykite forumą.
mariux:
o kur Air arms, Daystate?

mahelad:
O kad as nors kiek juose suprasciau. Crossmanu irgi todel nera. Kiek teko skaityti apie AA pilna kaip kritikos, atseit konstruktorius nusipirkai pataisyk pats taip ir sisiojimo verdanciu vandeniu. Labai truksta objektyviu straipsniu. Pabandysiu dar pajieskoti EN forumuose. Gal kas turite, keliais zodziais pliusus ir minusus aprasysite, bent zinociau i ka kreipti demesi ieskant.

berazumijus:
na pvz apie mk crosman 2100 pas rusus gana daug   info. ir is savo patirties galiu pasakyt, kad sautuvas - imi ir saudai visai taikliai. mk - gana didelis minusas, kad reikia turet kulturisto savybiu, jei nori daug saudyt. lietuvoj ju nebera pardose. crosman quest irgi tas pats. tik lietuviskoj versijoj stumoklio eiga sumazinta. su bulgarke per valanda tas gedimas taisomas. lietuvoj juos atstovauja vollit. tiesa baisus tinginiai del pneumatikos.

Navigacija

[0] Pranešimų sąrašas

[#] Kitas puslapis

[*] Ankstesnis puslapis

Eiti į pilną versiją