+- +-

Nuorodos



+-Narystė

Welcome, Guest.
Please login or register.
 
 
 
Forgot your password?

Varžybos


REGISTRUOTIS 
»

  

+-Statistika

Members
Total Members: 1310
Latest: MarcusFashy
New This Month: 6
New This Week: 5
New Today: 3
Stats
Total Posts: 182065
Total Topics: 5331
Most Online Today: 58
Most Online Ever: 566
(2023.01.14-11:40:47)
Users Online
Members: 1
Guests: 41
Total: 42

Autorius Tema: Studijos  (Skaityta 19492 kartus)

Guntis

  • Full Member
  • ***
  • Įrašai: 147
  • Karma: +2/-0
    • Žiūrėti profilį
Studijos
« Įrašytas: 2012.01.03-19:25:52 »
sveiki,
atejo tas momentas kai reikes pasirinkti busimas studijas universitete. Galva linksta link tecnologiju srities. labiausiai domina statybu inzinerija, transporto inzinerija, dar keletas panasiu. esme tame kad nezinau kur butu galima isidarbinti jau pabaigus mokslus,koki darba dirbti. Forume susirinkus ivairi chebrike , pakomentuokit ar verta rinktis sias profesijas. gal net kazkas tokia jau turi :)
MP 512 su ns 4-12x42

mahelad

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 657
  • Karma: +1/-0
    • Žiūrėti profilį
Re: Studijos
« Atsakymas #1 Įrašytas: 2012.01.03-20:06:58 »
Su transporto biskeli sunkiau. Tisus kelias i logistika tik ir belieka. Statybos siek tiek skaidresnes perspektyvos. Aisku ideale turetu buti darbas pagal specialybe, bet Lietuvoje toki darba gauna tik geriausieji savo sryties specai. Geriausia IMHO programeriu. Be darbo tikrai neliksi, net jei labai vydutinis programeris busi. Pats destau VGTU.Bet tenais aviacija. Ot dabar Lietovoje nera nei vieno normalaus aviacinio elektroniko, kas specializuotusi ant mazu lektuvu ir turetu atitinkamas licenzijas. Visi i didziaja aviacija isvare, na gal dar su sraigtasparniais dirba.  
CZ Slavia 631, QB-78 perdaromas i PCP, Dar vienas QB-78 su Slexo buoze. MP-651.

Guntis

  • Full Member
  • ***
  • Įrašai: 147
  • Karma: +2/-0
    • Žiūrėti profilį
Re: Studijos
« Atsakymas #2 Įrašytas: 2012.01.03-20:32:18 »
na, siuolaikiniam kompiuteriu pasauli programuotoju reikia, nenuostabu.Tik man paciam darbas prie kompiuterio nteikia pasimegavimo. Pats nuo seno galvojau apie statyba , juolab neprisimenu vasaros praleistom be "karstymosi" ant stogu. Veliau akiratyje atsirado transportas , nors vizijos kuo gali uzsiimti baiges mokslus nera.  
MP 512 su ns 4-12x42

Lukas

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 556
  • Karma: +8/-1
    • Žiūrėti profilį
Re: Studijos
« Atsakymas #3 Įrašytas: 2012.01.04-09:50:33 »
Sveikas, galiu truputį papasakoti apie statybų inžineriją-S (VGTU). Pats esu 4 kurse inžinerinės architektūros-IA. (Ta pati Stat.inž. tik su architektūrine truputį pakraipa).
Jei moki piešti siūlyčiau stoti į IA. Ten reikia laikyti stojamuoius +3 egzaminus. T.y piešimas, kompozicija (ale projektavimas) ir meno istorija. Bet truputį geresnės sąlygos nei S.
Čia bent mano supratimu. IA priima apie 40 žmonių, o statybininkų nežinau gal ~400.
Iš esmes labai daug paskaitų ir dėstomų dalykų sutampa su statybų inž. tik gal kiek lengviau pas IA. Taip pat dėstytojai truputėlį atlaidžiau žiūri į IA. Nes kaip taisyklė statyboj laabai daug būna, kaip čia išsireiškus d*bilų, bet dauguma po metų iškrenta ;)

O dabar apie statybų inžinerijos "studijas". Dafigą matematikos. Pirmą kursą matematika, chemija, fizika, vėliau vėl matematika. Daug visokių teorinių, statybinių, medžiagų mechanikų, atsparumų. Žodžiu jei patinka ir kerti matematiką tada didesnių problemų nebus.

Apie dėstytojus.. O čia jau kita tema.. Pilnas google ir youtube. Laabai daug sovietinių dėstytojų, kur ta nuomonė, kad dėstytojas čia Dievas, kito kelio/sprendimo nėra. Na reikia nusiteikti ir pirmyn.. :)
Atsiranda dabar jau jaunesnių, ne tokių kirvių, kurie iš tikrųjų nori išmokyti ir parodyti kaip kas vyksta, kodėl.


Beje, iš ~400 statybininkų lieka apie 100-200 gale :)

Siūlyčiau dar pasvarstyti mano minėtą IA. Ten gyvenimas truputį lengvesnis ir kiek "spalvingesnis". Yra projektavimo kursiniai, architektūrinės kompozicijos, piešimas. Čia dėstytojai "savi".
RWS

Dainius K.

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1064
  • Karma: +2/-0
  • aš nepiktas
    • Žiūrėti profilį
Re: Studijos
« Atsakymas #4 Įrašytas: 2012.01.04-10:58:09 »
Jei netraukia programavimas nestok ten. Pats dirbu programuotoju, jų labai trūksta, bet iš baigiančių programuoja gal 25%, kitiem neskirta programuoti ir niekas jų dirbti neims.
Na tampa žmonės visokiais analitikais ir pan.
QB79 7,4J

Guntis

  • Full Member
  • ***
  • Įrašai: 147
  • Karma: +2/-0
    • Žiūrėti profilį
Re: Studijos
« Atsakymas #5 Įrašytas: 2012.01.04-14:10:21 »
mhm, kaip issamiai parasyta:) mokintis zadu kaune ktu, cia labiau ir ziuriu.vienas dalykas nezinia kokie egzaminu rezultatai bus, gal viskas susimaisys:/ siaip is ktu programu dar domina pastatu inzinerines sistemos. tik ar nesplypi po pavadinimu paprasciausias santechniko darbas ?:DD  
reikes daug tartis su seimyna, laukt atviru duru dienu , nes kaip sakant gincuose gimsta teisybe:)
MP 512 su ns 4-12x42

AirMegejas

  • Svečias
Re: Studijos
« Atsakymas #6 Įrašytas: 2012.01.04-14:11:13 »
statybos... Mokausi VGTU kelių ir geležinkelių inžineriją (baigęs berods gausiu statybos bakalaurą). Su mokslais niekad neturėjau problemų, patinka matematika, apskritai tiksliaji mokslai man yra įdomūs. Esu antram kurse ir jokių problemų su mokslais neturėjau (kolkas). Mokytis nėra sunku, reikia lankyt paskaitas ir ten klausyt, tada per egzus ramus būni (būna žmonės vaikšto į paskaitas ir ten nuobodžiauja, niekad nesupratau tokių dalykų, tuščias laiko švaistymas jei paskaitose neklausai).
Dabar mano supratimas apie statybas... Apskritai tai bent kur aš mokausi tai yra neblogos inžinerinės žinios, o jos neprapuls, ar tu būsi tekintojas, ar tu tiesi kelius, ar projektuosi namus,... Ir aš linkęs manyti kad pasaulis sukasi ant tiksliųjų mokslų. :)
Apie dėstytojus, tai buvo įvairių, bet neivienas dėstytojas tavęs nesukirs jei tu mokėsi jo dėstomą dalyką. O jei sukirs kalusimais pvz per gynimąsi - reiškia nemokėjai, negali pykt ir vadint jų kirviais :)

Lincas25

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 816
  • Karma: +7/-0
  • Panevėžys
    • Žiūrėti profilį
Re: Studijos
« Atsakymas #7 Įrašytas: 2012.01.04-14:54:59 »

Citata
Guntis rašė:
mhm, kaip issamiai parasyta:) mokintis zadu kaune ktu, cia labiau ir ziuriu.vienas dalykas nezinia kokie egzaminu rezultatai bus, gal viskas susimaisys:/ siaip is ktu programu dar domina pastatu inzinerines sistemos. tik ar nesplypi po pavadinimu paprasciausias santechniko darbas ?:DD  
reikes daug tartis su seimyna, laukt atviru duru dienu , nes kaip sakant gincuose gimsta teisybe:)

nuuuu...... nebus cia santechniko darbas, nebus.... cia bus sildymo, vandentiekio, nuoteku salinimo, vedinimo sistemos. Baigus studijas busi inzinierius/darbu vadovas ir jeigu labai noresi veliau gausi Aplinkos ministerijos isduota specialiuju darbu vadovo atestata ir t.t. Jeigu baiges studijas darbuosies privaciai, tai busi montuotojas.
Ir dar... montuotojai labai pyksta kai juos vadina santechnikais pagal senu laiku iproti (tai pati zemiausia kvalifikacijos kategorija kai reikia pakeisti WC ar koki praustuva) :azn:
tykiai book ir book budrus
Crosman 3576 gamyklinis
Crosman TR77 NPS + CenterPoint 4x32

Guntis

  • Full Member
  • ***
  • Įrašai: 147
  • Karma: +2/-0
    • Žiūrėti profilį
Re: Studijos
« Atsakymas #8 Įrašytas: 2012.01.04-15:16:36 »
na nenorejau ko nors uzgaut,jei kas isizeide tai daug atsiprasymu , cia buvo labiau retorinis klausimas:)
MP 512 su ns 4-12x42

Lincas25

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 816
  • Karma: +7/-0
  • Panevėžys
    • Žiūrėti profilį
Re: Studijos
« Atsakymas #9 Įrašytas: 2012.01.04-15:46:30 »
niekas ir nepyksta :)
tykiai book ir book budrus
Crosman 3576 gamyklinis
Crosman TR77 NPS + CenterPoint 4x32

Modesto333

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 999
  • Karma: +1/-0
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Re: Studijos
« Atsakymas #10 Įrašytas: 2012.01.04-16:37:11 »
KTU- lengviausia yra statyba mokintis.
As dariau taip:
Stoji i tokia specialybe i kuria galesi istoti. Po pirmo kurso persivedi i ta specialybe kuri tau daugiau patinka ar "planuoji pagal ja dirbti". Isliginamasis 2 kurse turetu buti koks vienas max 1,5 destomo pirmame kurse dalyko.

Kaip kazkas minejo tai tiesa kad 70% statybos inzinerijos adsolventu vakarinio kurso yra baige tik del popieriaus. Gabiausi 2% buna surinkti is karto i imones dirbti. Like studenciokai per loterija isidarbina dirbti, arba nueina visai kitu keliu nei mokesi ir naujame darbe lieka tik aukstasis issilavinimas.

rezume:
Siandien  diena esu 5 kurse. Is suteiktu ziniu kazkiek yra like galvoje, nes tiek infos kiek duoda niekaip nesusidesi i galva ir dirbdamas pagal specialybe visai kitos darbo pobudis yra. Dirbti pagal specialybe siai dienai ir nenoreciau, nes komandiruotes po savaite ar po 2- man netinka.
Mano parašas...

J2

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1720
  • Karma: +17/-0
  • nuobodus kaimietis :)
    • Žiūrėti profilį
Re: Studijos
« Atsakymas #11 Įrašytas: 2012.01.04-17:16:07 »

Citata
Lincas25 rašė:
nuuuu...... nebus cia santechniko darbas, nebus.... cia bus sildymo, vandentiekio, nuoteku salinimo, vedinimo sistemos. Baigus studijas busi inzinierius/darbu vadovas ir jeigu labai noresi veliau gausi Aplinkos ministerijos isduota specialiuju darbu vadovo atestata ir t.t. Jeigu baiges studijas darbuosies privaciai, tai busi montuotojas.

galiu tik paantrinti ir papildyti automatika, priesgaisrines sistemos, elektra su kuria man daug teko ir tenka dirbti iki siolei :)
Tarp kitko inzinerines sistemos labai idomu bent man, be to teko didele garbe dirbti YIT (kas susidures-zino), tai gavau daug tiek techniniu, tiek komandinio darbo, tiek gyvenimo patirciu :super:
Plastiko (PP) virinimas, nestandartiniai gaminiai.
www.tomika.lt
860612293

jawistas

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1670
  • Karma: +14/-0
  • Klaipėda/Kaunas
    • Žiūrėti profilį
Re: Studijos
« Atsakymas #12 Įrašytas: 2012.01.04-19:25:29 »
Visų inžinerinių specialybių pirmi du kursai bus vienas ir tas pat. Patirties turiu tik KTU, mechanikos inžinerija. Trečiame kurse mano žodžiais būtų 50/50, kalbu apie specialybinius ir bendruosius dalykus. Ketvirtame kurse jau kaip puola tai puola. Antrą kart nestočiau čia. Tačiau yra šimtai kurie pasakytų kad aš nusišneku :type: Svarbiausia gerai apgalvok, tai labai svarbu.
Login: jawistas
Password: satsiwaj
Sunku nepamėgint?
Iž38

komandoras1

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 969
  • Karma: +5/-0
  • Megejas papleskint...
    • Žiūrėti profilį
Re: Studijos
« Atsakymas #13 Įrašytas: 2012.01.04-19:59:37 »
Idomu jusu paklausyti :)! Daug protingu minciu issakyta :super:! Kaip daugelis turejot mintyje-tai turbut po antro kurso ir apsisprendziama daugiausia ???? Mano visi trys KTU 8)-dukra vyriausia magistraturoje,sunus baigs siais metais(ji biomedicina,jis telekomunikacijas),jaunyle statybu inzinierija I kursas:azn:...Vis tiktai tiems,kam rupi mokslas ir ateitis,studijos duoda nemazai :)-ir bendro issilavinimo,ir tai,ko tikrai reikes dirbant :inno:...Destytoju buvo visokiu ir yra dabar ;D,bet tie vadinami "kirviai" daugeliu atveju privercia zmogu pradeti dirbti ir aplamai tapti zmogumi :beer:! Tie,kurie tokiu "kirviu" neapkencia,daugeliu atveju iskrenta is zaidimo dar nesulauke mokslu galo :-[.Aisku,issilavinimas dar ne viskas,daug nuo pacio zmogaus,kaip nuo individualybes,priklauso :)!
Genai perduoda daugeli ligu...Taip pat ir sia...

tapkinis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1410
  • Karma: +17/-1
    • Žiūrėti profilį
Re: Studijos
« Atsakymas #14 Įrašytas: 2012.01.04-20:12:34 »
Aš telekomunikacijas KTU studijuoju, trečias kursas. Kodėl čia stojau - neturiu žalio supratimo, tiesiog reikėjo kažkur stoti ir tiek.

Matematikos labai daug, fizikos irgi. Na šitie dalykai man patikdavo, matiekos valstybinio 90% gavau, fizikos berods 84%.
Antram kurse taikomosios matematikos kolius perrašinėjau kokius 7 kartus :) kol praleido 5 parašęs toks dėdė pavarde Rimas :) vienas iš rimčiausių kirvių kuriuos man teko sutikt, pas kitus praeidavau iš 1 ar 2 karto maximum.

Erzina kad kai kurių visiškai nereikalingų dalykų dėstytojai laiko save karaliais, pvz vadybos - tas fakultetas aplamai naikinamas, o čia dar telekomunikacininkus moko tokio dalyko :) mes ir be to turim ką veikti.

Šiaip tai nusiskundimų neturiu, kaip nors gal net ir baigsiu.
Artūras Morgana, 2015 09 13: "Siandien airguneriai su dideliu liudesiu pranesa, kad is musu tarpo pasitrauke UZKIETEJES SPYRUOKLISTAS. Geras zmogus buvo, spyga taukuota"

 

+-Naujausi įrašai

Lietuvos FT ir HFT šaudymo į lauko taikinius varžybos(treniruočių formatu)bal.28 by Klisas
2024.04.22-10:21:41

Optikos pirkimas iš JAV by Mazylis
2024.04.20-22:29:08

Tolimatis Leica CRF 2400 by xatabyc
2024.04.20-13:37:09

Chronografas by xatabyc
2024.04.20-13:30:26

Europos HFT čempionatas, 6-8 September 2024 / Hungary / Debrecen by Aidas
2024.04.16-22:16:19

Varžybos Lenkijoje by Andzhejka
2024.04.12-23:39:27

Gamo CFX.4,5mm.PARDUOTAS by valakas
2024.04.12-19:56:29

Ieškau laikiklio 35mm diametro by Darenas
2024.04.09-09:25:47

Šaudykla Kaišiadoryse by www.vaidodazasvydis.lt
2024.04.07-19:00:50

Weihrauch 97k su Leapers 8-32 56 optika by liova
2024.04.05-11:51:32

Powered by EzPortal