+- +-

Nuorodos



+-Narystė

Welcome, Guest.
Please login or register.
 
 
 
Forgot your password?

Varžybos


REGISTRUOTIS 
»

  

+-Statistika

Members
Total Members: 1305
Latest: Donatas
New This Month: 1
New This Week: 0
New Today: 0
Stats
Total Posts: 182057
Total Topics: 5329
Most Online Today: 96
Most Online Ever: 566
(2023.01.14-11:40:47)
Users Online
Members: 0
Guests: 67
Total: 67

Autorius Tema: Tekinimo, frezavimo ir kt stakles  (Skaityta 210098 kartus)

J2

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1720
  • Karma: +17/-0
  • nuobodus kaimietis :)
    • Žiūrėti profilį
Ats: Tekinimo, frezavimo ir kt stakles
« Atsakymas #330 Įrašytas: 2016.09.09-13:15:52 »
Žiūrėjau proxxon, man keistai pasirodė, kad jie pagrinde ne 220V
Plastiko (PP) virinimas, nestandartiniai gaminiai.
www.tomika.lt
860612293

berazumijus

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 10271
  • Karma: +22/-4
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Tekinimo, frezavimo ir kt stakles
« Atsakymas #331 Įrašytas: 2016.09.10-00:35:26 »
Žiūrėjau proxxon, man keistai pasirodė, kad jie pagrinde ne 220V
nesakyciau, kad labai keista. tiesiog gerokai saugiau rankose laikyt apie 40v be rysio su zeme o ne kinietiska 220v. o su tokiu irankiu nesudetinga "dzirgztelet" per laida. kinietiski mazavolciai neturi smarves kiek esu turejas. galingumas nelabai nukencia del ju idomios maitinimo technologijos. maitinimo blokai specifiniai. nors tinka ir paprasti atitinkamo galingumo.
mano nuomone yra asmenine ir ji gali but neteisinga

berazumijus

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 10271
  • Karma: +22/-4
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Tekinimo, frezavimo ir kt stakles
« Atsakymas #332 Įrašytas: 2016.09.10-00:45:16 »
na ir truputi pasigirsiu jau gyvu kuriniu, kuris bendrai su visais klystkeliais apie 3 metus uztruko:
bendras vaizdas
z asis su 400w 12000 apsuku trifaziu zemavolciu spindeliu.

buvau maloniai nustebintas tuo kinietisku kuriniu - komplekte yra ne itampos reguliatorius, bet supaprastintas daznio keitiklis ir gryztamas rysys, ko nera net rimtesnese staklese. 400w pasirodo visai nemazai - tarybini mdf'a 3mm freza po 2mm praejimui 2000 mm/min greiciu ima naudodama tik 60w is rozetes. savaime suprantama yra galimybe greiti reguliuot tiek vidiniu potencu tiek isoriniu tiek pwm'u.
na ir nebeturejau medziagos rimtam reikalui, tai pazaidimui pameginau plastika - gavosi kubiukas 10x20x10 dailus kubiukas :)


mano nuomone yra asmenine ir ji gali but neteisinga

liova

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2047
  • Karma: +39/-2
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Tekinimo, frezavimo ir kt stakles
« Atsakymas #333 Įrašytas: 2016.09.10-06:33:58 »
Žiūrėjau proxxon, man keistai pasirodė, kad jie pagrinde ne 220V
Proxxon yra ir 220V, tik jie jau su aliuminio korpusu, todel ir brangesni, skirti ilgam darbui.
Tie plasmasiniai - hobby klases. Juose guoliai stovi plastmaseje ir maitinimas toks, kad vaikai nenusitrenktu.
Man asmeniskai Proxxonas stovi auksciau Dremelio, nes pastarasis gyvena ant reklamos ir rinkodaros bei garsiai zviegia ijungtas.
Nemaciau nei vieno palyginimo, kur Dremel butu geriau nei Proxxon.
Del darbiniu antgaliu - pripazistu, Dremel jie tikrai geri ir pasirinkimas platus.

Na o jei irankio nepaleisi visa diena is ranku ir taip diena is dienos - tuomet lieka Foredom. Nes pas ji guoliai dideli ir dirba po reguliuojamu itempimu, todel didesnis resursas, maziau musimo bei vibraciju ir sukimo momentas didesnis.

liova

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2047
  • Karma: +39/-2
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Tekinimo, frezavimo ir kt stakles
« Atsakymas #334 Įrašytas: 2016.09.10-06:42:26 »
na ir truputi pasigirsiu jau gyvu kuriniu, kuris bendrai su visais klystkeliais apie 3 metus uztruko: /.../
Gal galima placiau apie spindeli?
Jo guoliai ne guminiuose bliudeliuose stovi?

Kiek domejausi, daugumos pigiuju ER griebtuvas negrudintas, asis negrudinta, o gamykloje juos "centruoja" palankstydami negrudinta asi.
Tylus darbas ir guoliu centravimas pasiekiamas guolius sudedant i guminius bliudelius. Tada indikatorius rodo, kad viskas gerai, bet prie rimtesnes apkrovos darbinis velenas elgiasi lyg guminis.

J2

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1720
  • Karma: +17/-0
  • nuobodus kaimietis :)
    • Žiūrėti profilį
Ats: Tekinimo, frezavimo ir kt stakles
« Atsakymas #335 Įrašytas: 2016.09.10-08:16:24 »
liova,  Tavo komentarai kaip visada įdomūs  :beer:
Foredom man išvis negirdėta kontora. Man gal geriausia būtų iš viso akumuliatorinis daiktas. Kubile 5-8mm pp plastikui užapvalinti kampus,  ar pašalinti lobziko pjovimo žymes. Pjauti ar rimčiau frezuoti su juo kaip ir neplanuoju,  nebent jis greičiau pjautų man lakštus už lobziką.
Plastiko (PP) virinimas, nestandartiniai gaminiai.
www.tomika.lt
860612293

liova

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2047
  • Karma: +39/-2
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Tekinimo, frezavimo ir kt stakles
« Atsakymas #336 Įrašytas: 2016.09.13-14:56:30 »
Elektrinis siaurapjuklis savo darba daro labai gerai, mini freza su juo nepakonkuruos.

Proxxon'as su atitinkamu priedu puikiai tiktu nuozuloms nuimti:
http://www.mastercity.lt/prietaisas-kavo-briaunu-frezavimui

Islyginti krasta bei nuimti nuozulas galima su astriu medzio oblium. Jei tokio darbo itin daug - isgelbes elektrinis oblius.

Rankiniu obliu ir bruzekliu buna ivairiu konstrukciju:
http://www.rmtools.lt/p/Obliai_bruzekliai/1147

Yra ir specialiu irankiu nuozuloms nuimti, uzvartu salinimui:
http://plastena.lt/kita-irankiai-irankiai-plastikui-ir-metalui-apdirbti

liova,  Tavo komentarai kaip visada įdomūs  :beer:
Foredom man išvis negirdėta kontora. Man gal geriausia būtų iš viso akumuliatorinis daiktas. Kubile 5-8mm pp plastikui užapvalinti kampus,  ar pašalinti lobziko pjovimo žymes. Pjauti ar rimčiau frezuoti su juo kaip ir neplanuoju,  nebent jis greičiau pjautų man lakštus už lobziką.
« Paskutinį kartą keitė: 2016.09.15-08:59:04 sukūrė liova »

J2

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1720
  • Karma: +17/-0
  • nuobodus kaimietis :)
    • Žiūrėti profilį
Ats: Tekinimo, frezavimo ir kt stakles
« Atsakymas #337 Įrašytas: 2016.10.19-22:01:44 »
Domiuosi CNC staklėmis. Pasigooglinau, bet ne kažką... Noriu gauti pasiūlymą cnc plastiko pjovimo staklėms su darbiniu paviršiumi 1,5x2 ar dar geriau 3m. Plotas nemažas, kaina aišku nebus maža, bet planuoju pasinaudoti EU pinigėliais, reikia konkretaus pasiūlymo su skaičiais.
Tiekėjas - gamintojas gali būti privatus asmuo :). Gal yra norinčių pagaminti ?
Plastiko (PP) virinimas, nestandartiniai gaminiai.
www.tomika.lt
860612293

berazumijus

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 10271
  • Karma: +22/-4
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Tekinimo, frezavimo ir kt stakles
« Atsakymas #338 Įrašytas: 2016.10.19-22:40:03 »
mes darbe kazkada svarstem apie kazka panasaus. na kinijoj yra neblogu uz normalia kaina. bet gavos, kad nuo kitu panasiu stakliu "liko detaliu", t.y. buvo kitas projektas, bet is to projekto gavosi cnc stakles. lietuvoj kazko padoraus gaminamo neradom. tiek kad prie tu kinietisku reiktu zmogaus, kad jas davest iki proto. kai davem visiem perekupam uzklausima, tai kainu prisiunte nuo kosminiu uz kinieti (pasiulymai is karto i siuksliadeze iskeliavo ar net nebuvo spausdinami) iki jau protingesniu, bet neatitinkanciu musu noru. 2 esu pagamines, tai labai invidualiai viskas gaunasi. skirumas gali but ir 2 nuliai gale. beto jei tik plastikui naudot, tai yra dar 2 bet. dar kruva klausimu pradedant koks valdymas - kompas su visu sofru ar keli mygtukai ir kompas kazkur pas ta kas daro programas, automatinis irankiu keitimas, ausinimo sistema ir koks operatoriaus lygis - ar bobute is darbo birzos ar si ta nusimanantis. nuo to priklauso koks valdymo blokas. galima i 100eu isitalpint (garaze stovi net su bevieliu rysiu ir gana padoriu valdymo softu) o galima ir tik mygtuku uz 600 nusipirkt. kinietisku, su kai kuriom paprasciausiai neveikianciom funkcijom. ir kiek tos stakles bus apkrautos - masine gamyba 24/7 ar "laboratoriniai" darbai.
taip kad pasakyt konkretu pinigu kieki beveik neimanoma, jei netenkina aliexpres pasirinkimas. nors ir ten kai pradedi su kinieciu derint, kaina paprastai kyla arba atsakymas buna - turim kas pavaizduota nuotraukose ir daugiau nieko nezinom.
p.s. jau gatavu niekas nelaiko sandely. arba yra 1-2 variantai daug maz universalus (viskam tinka po biski, bet geriausiai popieriniam "medziui")
p.p.s. o kaip is privataus nupirksi ?
mano nuomone yra asmenine ir ji gali but neteisinga

J2

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1720
  • Karma: +17/-0
  • nuobodus kaimietis :)
    • Žiūrėti profilį
Ats: Tekinimo, frezavimo ir kt stakles
« Atsakymas #339 Įrašytas: 2016.10.20-07:09:36 »
Berazumijau, apsiimtum daryti ?
Plastiko (PP) virinimas, nestandartiniai gaminiai.
www.tomika.lt
860612293

berazumijus

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 10271
  • Karma: +22/-4
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Tekinimo, frezavimo ir kt stakles
« Atsakymas #340 Įrašytas: 2016.10.20-08:30:42 »
parasyk i pm konkretesnius reikalavimus staklem, terminus, pinigu suma i kuria noretum isitekt t.t.
mano nuomone yra asmenine ir ji gali but neteisinga

liova

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2047
  • Karma: +39/-2
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Tekinimo, frezavimo ir kt stakles
« Atsakymas #341 Įrašytas: 2016.10.20-18:15:44 »
Stakliu kaina manau tiesiogiai priklausys nuo ju parametru. Gabaritai yra tik vienas is ju.
O esme slepiasi mazdaug tokiuose skaiciukuose:
  • Koks tikslumas reikalingas? Milimetrai, desimtosos milimetro dalys ar mikronai?
  • Koks pakartojamumas reikalingas? Jei detale nuo detales skirsis per 0.5mm - cia gerai ar blogai?
  • Koks greitis reikalingas? Jei spindelio judejimo max greitis bus 1 cm/s - cia gerai ar blogai?
  • Kiek laisves laipsniu? 2D, 3D, vartomas spindelis, dalinimo stalas?
  • Kokie spindelio parametrai reikalingi? 300W su guoliais guminese ivorese tinka, ar reikia 2kW, vandeniu ausinamo, su 0.001mm spindelio musimu ir reguliuojamo itempimo preciziniais guoliais?
  • Ar reikalingas pjovimo irankio ausinimas suspaustu oru arba skysciu? Plona pirstine freza greitai uzkaista...
  • Koks stakliu standumas reikalingas?

Paskutinis stakliu parametras yra labai svarbus. Pvz., jei letai frezuosime putplasti 3mm gyliu ir 5mm tikslumu, tai didelio standumo nereikia.
Jei yra poreikis sparciai ir tiksliai frezuoti storus tvirtus plastikus su dideliu padavimu - spindelis gauna dideles apkrovas, del to pacios stakles islinksta ir nukencia tikslumas.

Zodziu, letas ir +/- 5mm tikslumo CNC stakles putplasciui frezuoti galima pagaminti salyginai nebrangiai.
Precizines pramonines, keliu spindeliu CNC stakles su irankiu bunkeriu ir automatiniu ju keitimu kainuos kosmosa.

Jei bus daug pjaustymo tiesiomis linijomis - galima pamastyti ir apie tiesionio, diskinio ar juostinio pjuklo panaudojima, nes pirstine freza per plastika iriasi letai, ji lydo.

Aiskumo delei - as pardavimui stakliu negaminu. Parasiau si monologa turedamas tiksla inesti siek tiek aiskumo ir objektyvumo i diskusija apie stakliu parametrus.

J2

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1720
  • Karma: +17/-0
  • nuobodus kaimietis :)
    • Žiūrėti profilį
Ats: Tekinimo, frezavimo ir kt stakles
« Atsakymas #342 Įrašytas: 2016.10.20-18:55:22 »
Liova  :beer:, Tavo nuomonė visada laukiama  ;)
Bandau atsakyti paeiliui:
- Tikslumas 0,5-1mm yra pakankamas;
- Jei detalės skirsis 0,5-1mm tai jokios problemos nėra;
- Greitis 1cm/c yra pakankamas. Aišku Lambo yra gerai, bet su golpuku irgi gali važiuoti ;);
- Sudėtingas klausimas, realiai 3d man nereikia, bet jei 3d nuo 2d skiriasi nedaug kainos prasme, tada aišku geriau 3d. Maža kokį medį sugalvosiu frezuoti meniškai :);
- Dėl galios sunku pasakyti, bet manau 300w mažokai. Dabar naudoju 130w dremelį kampams apvalinti, tai galios trūkumas jaučiasi. Apie pjovimą net negalvoju, nepaveš net dvigubai galingesnis. Kilovatinio manau pakaktu, nors jei greitis 1cm/s, gal ir mažesnis galingumas eitų;
- Dėl aušinimo sunku pasakyti, skysčiu manau geriau, bet neturiu tvirtos nuomonės;
- Dėl standumo net nežinau kaip atsakyti. PP pakankamai standus, bet jei didelis darbinis plotas aišku konstrukcija turi būti tvirtesnė. Turi būti tiek standus, kad išlaikyti paklaidą ne daugiau 0,5-1mm :)
Tiesių linijų detalės naudojamos, bet nemažai yra apvalių ar ovalių, todėl su siaurapjūkliu sunku tiksliai išpjauti. CNC šioje vietoje didelis privalumas.
Plastiko (PP) virinimas, nestandartiniai gaminiai.
www.tomika.lt
860612293

berazumijus

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 10271
  • Karma: +22/-4
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Tekinimo, frezavimo ir kt stakles
« Atsakymas #343 Įrašytas: 2016.10.20-21:16:29 »
kaip suprantu pagal poreikius, tai reikia kazko is hobby serijos, ka as ir turiu pasidares (ten anskciau kelios foto yra, dabar jau viskas praktiskai sulipdyta i vientisa daikta). tik liuftas 0.2. 0.5 man dar pakenciama, bet 1mm tai jau daug. turejau pakankamai dirzo, tai padariau "dual belt" sistema. kolkas neprisiruosiu pajungt valdikli su liufto korekcija. bet tai kaip ir nera poreikio.
kas del 3d, tiksliau 2.5d - viskas priklausko nuo programos ir mokejimo su ja dirbt. daznai uztenka paprastu frezu ir fantazijos, na ir mokejimo dirbt su pasirinkta programa, kad padaryt visai sudetingus gaminius. o stakles su daugiau nei 3 asim brangsta geometrine progresija. beto 4 asi dasikonstruot galima ir prie bet kuriu jau esamu. bet vel - ar tikrai to reikia, ar ne paprasciau suzaist su tvirtinimu ant stalo ir automatiniu ruosinio matavimu.
jei dirbsi dulketose pataplose tai spindelio ausinimas geriau vandeniu, kitaip nera prasmes - tik svorio dadeda. ir pardavejas, kuris duoda garantija ir kinietis ta patvirtino. praktikoj naudoju 400w pilnai uztenka ir plastikams pjaustinet ir su mediena nekyla problemu. gerai kad neemiau 800w - paprasciausiai stakliu konstrukcija neisnaudotu tu vatu. na dar lietuvos pastas neatidave kito spindelio, paziuresiu kaip bus su 6mm freza.  kilovatinius naudoja akmens dirbtuvese.
pjovimo greitis velgi nuo labai daug ko priklauso, ypac prie plastiku. ir ji reikia paciam nustatyt. pvz kitos musu stakles neturi greicio ribojimo tai laksto ir 15000mm/min. prie 25000 jau pametineja zingsnius. tik toks greitis tetinka ipjaut popieriu 1mm. o kietesni ir trapesni plastika tik ant 400 tegalima pjaut. ir tai dar specialia freza. bet pvz "popierine" 22mm lenta 1 praejimu su 10mm freza pjauna kaip sviesta prie 9000 greicio.
vieno ko tik nepatariu - sraigtiniu velenu xy asyse. esu ciupinejas kinietiskas tokias, tai na su kiekvienu sraigto pasisukimu viskas kliba. aisku buvo is aliexpreso 6090 tipo.
automatinis irankiu keitimas - pirma rimtai reikia pagalvot ar jo reikia, kad ir kaip patogiai neatrodytu. realybej nera jis jau toks butinas, yra buves atvejis pas vienus kai uzstrigo visa ta automatika ir isvis ne is vietos niekas neveikia, o servisas italijoj ... patys nezino is kurios puses ziuret. vien jau kiek dadeda kainos.
bendrai dar pridurt galima, kad cnc tai tik irankis - 2/3 darbo daroma prie kompo.
mano nuomone yra asmenine ir ji gali but neteisinga

J2

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1720
  • Karma: +17/-0
  • nuobodus kaimietis :)
    • Žiūrėti profilį
Ats: Tekinimo, frezavimo ir kt stakles
« Atsakymas #344 Įrašytas: 2016.10.20-21:46:37 »
Šiandien gera diena, jei viskas pasiseks pagal planą, tai pavyks įsigyti profilius, steperius ir kita kibenimatika kas priklauso prie cnc. Kažko žinoma trūks, bet manau susipirksiu :)
Liks susirinkti ir eksperimentuoti su greičiu, tikslumu ir t.t.
Plastiko (PP) virinimas, nestandartiniai gaminiai.
www.tomika.lt
860612293

 

+-Naujausi įrašai

Europos HFT čempionatas, 6-8 September 2024 / Hungary / Debrecen by Aidas
2024.04.16-22:16:19

Optikos pirkimas iš JAV by Kalibrgun.
2024.04.14-08:41:26

Varžybos Lenkijoje by Andzhejka
2024.04.12-23:39:27

Gamo CFX.4,5mm.PARDUOTAS by valakas
2024.04.12-19:56:29

Ieškau laikiklio 35mm diametro by Darenas
2024.04.09-09:25:47

Šaudykla Kaišiadoryse by www.vaidodazasvydis.lt
2024.04.07-19:00:50

Weihrauch 97k su Leapers 8-32 56 optika by liova
2024.04.05-11:51:32

HW 97K by Nikas
2024.04.04-11:05:52

Kova su kenkėjais by liova
2024.04.03-04:38:34

Lietuvos FT ir HFT šaudymo į lauko taikinius varžybos(treniruočių formatu)bal.28 by SergoT
2024.03.31-20:04:47

Powered by EzPortal