+- +-

Nuorodos



+-Narystė

Welcome, Guest.
Please login or register.
 
 
 
Forgot your password?

Varžybos


REGISTRUOTIS 
»

  

+-Statistika

Members
Total Members: 1333
Latest: Rafaelvioff
New This Month: 32
New This Week: 30
New Today: 14
Stats
Total Posts: 182030
Total Topics: 5326
Most Online Today: 193
Most Online Ever: 566
(2023.01.14-11:40:47)
Users Online
Members: 3
Guests: 144
Total: 147

Autorius Tema: Darom peili  (Skaityta 339310 kartus)

AShas

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 567
  • Karma: +6/-2
    • Žiūrėti profilį
Mano paršas...

mazas

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2133
  • Karma: +9/-0
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Darom peili
« Atsakymas #826 Įrašytas: 2017.03.01-21:23:03 »
Apie pačius kaip prietaisus nieko nepasakysiu,bet apie gamintoją "Parkside" nieko blogo pasakyti negaliu. Tiek draugai tiek aš pirkdavom tuos įrankius iš Lidlo ir nusiskundimų kaip ir neteko girdėti. Iš stambesnių įrankių turiu perforatorių už ~ 60 eurų su sds gražtų komplektu. Atlaikė viso buto remontą,įskaitant elektros instaliacijos išvedžiojimą ir visų skylių rozetėms išgręžimą su karūna. Dalis rozečių gelžbetonyje. Droždavau kol įkaisdavo tiek,kad prie galvos rankos neišeidavo laikyti. Kišdavau į šaldiklį pusvalandžiui ir toliau droždavau rozetes. Vis dar naudoju darbuose.
 Dažų ir panašių reikalų grandymo įrankis(~15 eurų)- šiai dienai užsilenkęs,bet pataisomas. Pradėjo labai sunkiai vaikščioti įjungimo jungiklis. Prisivalgė daug špakliaus dulkių. Su laiku tiesiog užstrigo. Bet darbai jam baigėsi ir nebesigilinau į tvarkymą.
 Vibracinis kvadratinis slifuoklis(~20 eurų). Dirbęs nėra daug,bet dirba be priekaištų.  O vat Bosh žalias vibracinis "multitoolas" numirė praeitą savaitgalį atidirbęs gal porą valandų per 5 metus,be jokio įspėjimo viduryje darbo ir prailgino mano darbo dieną per porą valandų...
Mano parašas...

liova

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2044
  • Karma: +39/-2
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Darom peili
« Atsakymas #827 Įrašytas: 2017.03.02-08:19:34 »
Jei neturi jokio smirgelio - tada tas smirgeliukas uz 29e pravers. Neciupinejau jo ir neisivaizduoju, kiek kokybiskai jis padarytas, bet bent jau konstrukcija klasikine. Akmenys ten labai grubus ir telpa tik iki 150mm, o su 200w nieko greitai nenudrosi, bet siaip manau naudingas daiktas namie. Akmenis galima ir pasikeisti.

Tas  "pricindalas" graztams uz 24.90 - tai pinigu ismetimas i bala. Pasigalasi keleta grazteliu ir peiliuku, akmenys nudils, issikreivins, ir viskas.
Nemaciau nei vieno profesionalo, kuris naudotu ka nors panasaus.

Jei kalbame apie peiliu galandima - tai visi, kam reikia galasti daug ir greitai, anksciau ar veliau prieina prie juostiniu slifuokliu arba dideliu vandeniniu tekelu.
Na, o jei galandimas - tai daugiau meditacija, tai yra ir puikiu rankinio galandimo staklyciu:
https://www.youtube.com/watch?v=pEgkMfkT_kI

liova

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2044
  • Karma: +39/-2
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Darom peili
« Atsakymas #828 Įrašytas: 2018.05.03-08:15:56 »
Yra žmonių, kurie nestovi vietoje ir išradinėja dviratį toliau:
https://www.youtube.com/watch?v=OgVf5VNANTo

Linuks

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 582
  • Karma: +4/-1
    • Žiūrėti profilį
Ats: Darom peili
« Atsakymas #829 Įrašytas: 2018.05.04-06:46:57 »
Ar aš teisingai supratau - žmogus stebisi kad trečios kartos miltelinis plienas pjovė du kartus ilgiau už senovinį rusišką šūdą?  Ar kad kažkas atidžiau padarė termo apdirbimą ir peilis pjauna geriau už kitus serijinius (kurių TA niekada neblizgėjo) ?
Lietuvoje jau daugiau kaip du metai darom peilius iš M390, ir daugumoje sričių jam lygių nėra.  Kaip ir tikėjomės plienas geriausiai tiko medžiotojams. Be to, pabandžius  pasirodė kad jis puikiai tvarkosi tiek su medžio drožimu, tiek su virtuvinėmis užduotimis. 
Ps. Dar į peilių temą: iki mėnesio pabaigos, Vilniaus ginkluose (Spaudos rūmasi)  vyksta lietuviškų peilių paroda https://www.knives.lt/peiliu-paroda-2018
« Paskutinį kartą keitė: 2018.05.04-06:54:21 sukūrė Linuks »
CZ200S + Viper 10x44

J2

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1720
  • Karma: +17/-0
  • nuobodus kaimietis :)
    • Žiūrėti profilį
Ats: Darom peili
« Atsakymas #830 Įrašytas: 2018.05.04-07:16:11 »
Senai mastau, kad reiktų užsisakyti virtuvinį peilį (-ius) pas rimtą peilininką. Girdėjau TRC ta linkme bando judėti, bet kol kas rezultato nėra... Meniniu - savirealizacijos požiūriu spėju peilininkui tokių peilių gamyba yra katastrofa :). Išbandžiau įvairius virtuvinius peilius, tarp jų ir Fiskars, ne kažką... už tai ir kirba mintis gamintis su mintimi, kad bus kokybiškas daiktas  :)
Plastiko (PP) virinimas, nestandartiniai gaminiai.
www.tomika.lt
860612293

mazas

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2133
  • Karma: +9/-0
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Darom peili
« Atsakymas #831 Įrašytas: 2018.05.04-12:06:42 »
Mane irgi visai domintų virtuvinis peilis. Žmonos mylimiausią nulaužiau,tai ji iš maximos kitą nusipirko. A galasti jį tai man. Kaži į kokį biudžetą galima tilpti su virtuviniu peiliu ~ 12cm geležtė iš kokybiško plieno ir rankena be pričiūdų?
 P.S. Ajau vakar maudytis. Linuks gamybos Jump 200 peilio dėklą nuo liepto vėjas nupūtė. Skęsta,pasirodo ;D
Mano parašas...

Linuks

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 582
  • Karma: +4/-1
    • Žiūrėti profilį
Ats: Darom peili
« Atsakymas #832 Įrašytas: 2018.05.04-12:06:55 »
Tai jei norisi gero virtuvinio - galiu padaryti. Kiek žinau, be  manes, šiuo metu niekas jais ir neužsiima, neskaitant Dovanamedžiotojui.lt  ar Arūno peiliai FB, kurie ima  belekokias rusiškas geležtes ir deda savo rankenas, arba išviso rusiškus peilius parduoda kaip savo. TRC darė keletą partijų, bet dabar neužsiima, vistik darbo prie tokių peilių daugiau, o jiems ir taip klijentų netrūksta :D
Kas dėl meno, tai iš 20+ lietuvos peilininkų tik keletas užsiima meniniais darbais, ir tokie projektai matyt jų tikrai nedomintų. Šiaip jau padaratui gerą viruvinį peilį nėra taip jau visai paprasta - reikia ir dizainą ir tam tikras savybes suderinti... plotis, ilgi, penties ir ašmenų storiai, balansas ir t.t.
Gerų peilių yra ir parduotuvėse, tik čia jau reikia žiūrėti ko tmastai norisi.. viskas priklauso nuo pageidavimų ir norimo išleisti pinigų kiekio :)
Fiskars - vieni blogiausių peilių kuriuos gali rasti lietuvos parduotuvėse...
Yra dar vienas varijantas - jei turimų peilių formos ir dydžiai tamstai tinkami, ir bėda tik kad jie greitai atšima - įsigyti greitą galastuvą, pvz tokį http://www.peiliai.net/index.php?id_product=164&controller=product   Elgtis su juo paprasta, rezultatas greitas ir geras. Juosteles dabar gaminamės vietoje, kainuoja iki 1€... virtuvinį peilį pagalasti užtrunka nuo 30s iki kelių min priklausomai nuo damušimo laipsnio.
 
CZ200S + Viper 10x44

J2

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1720
  • Karma: +17/-0
  • nuobodus kaimietis :)
    • Žiūrėti profilį
Ats: Darom peili
« Atsakymas #833 Įrašytas: 2018.05.04-12:30:15 »
Kažkas tokio:
http://peiliai.lt/Virtuviniai-peiliai/Virtuvinis-sefo-peilis-EKA-Christer-Lingstrom.html
tik ašmenys manau turėtų būti 15-18cm max.
Plastiko (PP) virinimas, nestandartiniai gaminiai.
www.tomika.lt
860612293

liova

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2044
  • Karma: +39/-2
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Darom peili
« Atsakymas #834 Įrašytas: 2018.05.04-19:14:09 »
Dėl M390 - Ruslanui tai tikrai ne pirmas M390, kurį jis galanda ir testuoja. Tiesiog šio serijinio gaminio savybės ženkliai skiriasi nuo daugelio kitų. Video aprašyme yra nuorodos į testavimo metodiką bei testų rezultatus.
Jei lietuviai serijinėje produkcijoje padaro dar geresnį termo apdirbimą ir išgauna geresnes pjovimo savybes iš to paties M390 - galima analogišką testą atlikti, ir bus matyti, kaip kam sekasi.

Dėl virtuvinių - J2, kaip tu juos galandi, kokį aštrumą pasieki, kokio aštrumo bei kitų savybių nori?

J2

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1720
  • Karma: +17/-0
  • nuobodus kaimietis :)
    • Žiūrėti profilį
Ats: Darom peili
« Atsakymas #835 Įrašytas: 2018.05.05-08:51:28 »
Dėl virtuvinių - J2, kaip tu juos galandi, kokį aštrumą pasieki, kokio aštrumo bei kitų savybių nori?
Aš jų negalandau anksčiau, nes turėjom nusipirkę tokius a la iš medicininio metalo, vienos garsios firmos, kurių mums sakė galąsti nereikia  ;D. Anie suvargo per daug metų, tada žmona per akcijas vis nuperka kažkokį vieną, kitą, tarp jų ir fiskars. Šiuos galandu su fiskars galąstuvu.
O reikia tokio, kuris būtų patogus rankoje ir atliktų savo pagrindinę funkciją, t.y. pjautų. Neesu specas šioje srityje  :)
Plastiko (PP) virinimas, nestandartiniai gaminiai.
www.tomika.lt
860612293

liova

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2044
  • Karma: +39/-2
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Darom peili
« Atsakymas #836 Įrašytas: 2018.05.05-10:22:25 »
Tuomet mano rekomendacija būtų pradėti būtent nuo galandimo.
Esu tikras, kad gerai pagalandus tuos "medicininius", jie ir toliau džiugintų, jei rankenos nesusidėvėjo.

Kaip galąsti - klausimas geras ir labai gilus.
Jei gali skirti 100+ pinigų tam klausimui - tuomet Linuks rekomenduotas galąstuvas + keraminis brukštas leis greitai pasiekti bei palaikyti priimtiną aštrumą.

Yra daugybė kitų būdų pagaląsti peilį kokybiškai, bet didelė jų dalis kainuoja daugiau, reikalauja daugiau įgūdžių, laiko ir pastangų.
Kitas variantas - paprašyti, kad pagaląstų mokantis tai daryti žmogus.

Fiskars galąstuvas tikrai geriau nei nieko - bet abejoju, kad su juo įmanoma pasiekti tokį aštrumą:
https://www.youtube.com/watch?v=PGDTmEJSpsI

Neturiu nieko prieš kito peilio įsigijimą - bet anksčiau ar vėliau jis atšips, o mokytis galandimo geriau ant tų peilių, kurių negaila...

Dėl Fiskars - sutinku, tikrai ne aukščiausias lygis, bet geriau už Tescoma / Pitinox / Provence ir pan., kur būna po kelis eurus prekybos centruose.

Linuks

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 582
  • Karma: +4/-1
    • Žiūrėti profilį
Ats: Darom peili
« Atsakymas #837 Įrašytas: 2018.05.05-21:56:45 »
Taip be galandimo neapseisi. Ir čia tik du varijantai - pirkti pigų galstuvą ir mokintis laikyti kampą, arba pirkti brangesnį. Keraminis brūkštas - superinis daiktas (ikea dabar turi  už 9€) Jeigu truputį pasimokinti laikyti kampą - virtuvėje kito galastuvo kaip ir nebereikia. Aš pats nesenai pastebėjau, kad virtuvinių peilių nepergalandau jau beveik metai... kas savaite pratrauki po 4-8 kartus per brūkštą ir peiliai visasda puikiai pjaunantys. Man peilis neaštrus jeigu nebeskuta plaukų ant rankos.
Kas dėl geresnio peilio, tai tokį įsigyjęs tiesiog turėsi patogesnį įrankį (balansas, patogi ir kokybiška rakena), kuris pjaus juntamai geriau (dėl tinkamos geometrijos ), ir galąsti jį reikės ženkliai rečiau. Tas pats fiskars iš pažiūros atrodo visai patogus ir plonai suvestas, bet naudos iš to mažai - jų kietumas 52HRC ir atšimpa jie po kelių pjūvių...  Tuo tarpu normalesnius peilius žmonės galanda kas 5-8 mėn. tescomos nemėginau, bet pintinox - ženkliai geriau.
Iš pigiausių peilių vis dar nepralenkiami Tramontina century serija. Brangiausias šefas kainuoja 40€, mažesni keliolika ar dvidešimt kelis.  Prekiauja indai.lt.   
CZ200S + Viper 10x44

liova

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2044
  • Karma: +39/-2
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Darom peili
« Atsakymas #838 Įrašytas: 2018.05.06-00:11:57 »
Kelis Pitinoxus man buvo atnese galandimui, nes tiesiai is parduotuves jie visai nepjauna.
To plieno uzvarta kapitaline, o asmenu suvedimas - kaip pas taktini lauztuva ir dar kreivas.
Tada dar viska bruzinau rankomis, tai isimine...

Tramontina ir Fiskars tokiu nesamoniu su geleztes geometrija nedaro.

www.vaidodazasvydis.lt

  • Full Member
  • ***
  • Įrašai: 124
  • Karma: +4/-1
    • Žiūrėti profilį
Ats: Darom peili
« Atsakymas #839 Įrašytas: 2018.05.06-20:10:14 »
Peiliuko pavyzdys. Labai panasu, galima sakyti dvinuka padare toki ir man. Peilio gelezte suspausta is milteliu su dideliu spaudimu, plienas ten tokiu ir tokiu skaiciu, nu man nelabai idomu, kam svarbu galiu duoti meistro kontaktus, viska pasakys konkreciai kam aktualu. Man kainavo 150 euriuku, bet as juo patenkintas, nes draugai turi isigyje ir po 400 euru tik is parduotuves, bet ner ko lyginti. Sernas , elnias, kiaule vienu pagalandinimu isdarinejama ir limpa prie rankos. Turiu daryta ir uz 110 irgi gero metalo, to paties meistro irgi sakyciau daiktas. Bus norinciu galesiu ideti savo peiliuku nuotraukas, cia tik pavizdys. Zinau turi ir titano gelezeliu, bet ju kaina nuo 400 euriuku, ne kiekvienas toki gali uzsisakyti.
O cia kaip jus rasot kad vos ne po desimt peiliu pirke ir dar pobrangiu, ir metosi veltui, gal sakau bus susidomejusiu. Suvesiu, tik duokit meistrui darbo, tegul tobuleja, jis sakesi ir uzsienin ju turi uzsakymu.


 

+-Naujausi įrašai

опубликовано здесь by Rafaelvioff
Šiandien 07:35:20

Братва, стоп-стоп! Ты что, еще не на нашем веб-сайте? Тебе что, 50 лет ждать? Вы by ZacharyEloms
Šiandien 00:04:11

Duobinis keltuvas perku. by valakas
2024.03.28-17:44:49

Kova su kenkėjais by liova
2024.03.27-22:20:11

KalibrGun Cricket by Drag
2024.03.27-14:34:57

LFTSA Siluetų varžybos 2024-03-24 by SergoT
2024.03.24-22:26:54

Crosman 1377-2240-2260-2250, Hatsan AT-44-10 detales, modernizacija, РСР pompos by sampas
2024.03.19-12:13:49

Parduodu March X 8-80x56 by SergoT
2024.03.17-09:51:46

Panevėžys by www.vaidodazasvydis.lt
2024.03.16-23:11:55

Parduodu apynauja Optisan EVX 4-16x44i MH10 by Darenas
2024.03.15-10:04:10

Powered by EzPortal