+- +-

Nuorodos



+-Narystė

Welcome, Guest.
Please login or register.
 
 
 
Forgot your password?

Varžybos


REGISTRUOTIS 
»

  

+-Statistika

Members
Total Members: 1307
Latest: sniegs
New This Month: 3
New This Week: 2
New Today: 0
Stats
Total Posts: 182065
Total Topics: 5331
Most Online Today: 74
Most Online Ever: 566
(2023.01.14-11:40:47)
Users Online
Members: 0
Guests: 71
Total: 71

Autorius Tema: fotikai  (Skaityta 177932 kartus)

Dainius K.

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1064
  • Karma: +2/-0
  • aš nepiktas
    • Žiūrėti profilį
Re: fotikai
« Atsakymas #30 Įrašytas: 2010.03.09-18:28:07 »
neverta (nuomuonė)
VGA rezoliucija (0,8K taškų = 640 x 480 x 3 spalvos)
Vienintelė atmintinė - Atminties kortelė.

skamba panašiai į filmuojantį telefoną + 32x zoomas.
QB79 7,4J

Gytis

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 549
  • Karma: +0/-0
  • ai nzn
    • Žiūrėti profilį
Re: fotikai
« Atsakymas #31 Įrašytas: 2010.03.09-19:13:37 »
aisku dekui :)
Mano parašas...

berazumijus

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 10271
  • Karma: +22/-4
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Re: fotikai
« Atsakymas #32 Įrašytas: 2010.03.09-19:46:21 »
mano (gal ir kvailu) isitikinimu - skaitmeninis didinimas yra tik izdevalke reklamos tikslais. ta pati skaitmenini didinima tau laboratorijoj kur nuotraukas darysi padarys ir dar zymiai kokybiskiau nei pats aparatas. todel skaitmenini didinima tik nusipirkes isjungiau, kad proto ne... per netytcia.
o jei blogas apsvietimas - tai nors ISO4000 jautrumas butu vistiek bus konkretus muilas. dideli ISO ir trumpas islaikymas naudojami greitai judantiems objektams fotografuot.
mano nuomone yra asmenine ir ji gali but neteisinga

berazumijus

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 10271
  • Karma: +22/-4
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Re: fotikai
« Atsakymas #33 Įrašytas: 2010.03.09-19:50:03 »

Citata
Gytis rašė:
gal nesupyks kad ne i ta tema ilindau bet nesinorejo naujos kurti ka manot ar vertas pasiulymas http://shop.cpu.lt/products.php/102123002002_wh6_Vkamera_MEM_SAMSUNG_VPMX10AU___________102123002002

gal kas nors turit naudojat ? pliusai minusai ?  ai kaina 400 lt nauja tik nzn ar verta prasidet


visiskas pinigu metymas. geriau jau fotikas uz ta pacia suma (muiline) - turesi bent jau su kuo visai padorias nuotraukas buitinio lygio daryt. o su ta kamera tai nuotrauku nepadarysi. arba padarysi vga rezimu kaip jau ir buvo mineta.
mano nuomone yra asmenine ir ji gali but neteisinga

Gytis

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 549
  • Karma: +0/-0
  • ai nzn
    • Žiūrėti profilį
Re: fotikai
« Atsakymas #34 Įrašytas: 2010.03.09-20:12:44 »
tai fotika turiu sony dsc 600 poreikiam uztenka per akis
Mano parašas...

doli

  • Svečias
Re: fotikai
« Atsakymas #35 Įrašytas: 2010.03.09-20:40:18 »

Citata
berazumijus rašė:
mano (gal ir kvailu) isitikinimu - skaitmeninis didinimas yra tik izdevalke reklamos tikslais. ta pati skaitmenini didinima tau laboratorijoj kur nuotraukas darysi padarys ir dar zymiai kokybiskiau nei pats aparatas. todel skaitmenini didinima tik nusipirkes isjungiau, kad proto ne... per netytcia.
.

Jei nuotrauku darymas yra biznis, tada sutinku. Jei ziurejai mano nuotraukas 1 puslapyje, sutik, kad artinimas yra geras dalykas ypac jei megsti buti gamtoje.
:beer::question:

berazumijus

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 10271
  • Karma: +22/-4
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Re: fotikai
« Atsakymas #36 Įrašytas: 2010.03.09-21:57:56 »
as turejau galvoj kad reikalingas _optinis_ artinimas. skaitmenini poto galima su fotozopa padaryt.
mano nuomone yra asmenine ir ji gali but neteisinga

Dainius K.

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1064
  • Karma: +2/-0
  • aš nepiktas
    • Žiūrėti profilį
Re: fotikai
« Atsakymas #37 Įrašytas: 2010.03.10-00:12:58 »
Citata
berazumijus rašė:
o jei blogas apsvietimas - tai nors ISO4000 jautrumas butu vistiek bus konkretus muilas.


Ne muilas, bet triukšmo dafiga. Vaizdelis atrodys kaip nesureguliavus televizoriaus. Muilas atsiranda tik tuose fotikuose, kurie triukšmą bando programiškai pašalinti. (noise reduction)

P.S. skaitmeninis artinimas yra veiksmingas tuomet, kai fotonuotraukų dydis (rezoliucija) nustatytas ne maksimalus. Tuomet skaitmeninis artinimas veiks apkirpdamas (crop) nuotrauką.
QB79 7,4J

berazumijus

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 10271
  • Karma: +22/-4
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Re: fotikai
« Atsakymas #38 Įrašytas: 2010.03.10-00:47:53 »
bet as netikiu kad fotikas iskirps ta gabala kokybiskiau nei tam skirtos programos ? skaitmeninis didinimas gi paprasciausiai iskerpa ta gabala kuri turi su optiniu dininimu. parejau namo ir nors su irfanview ji paimu ir iskerpu. tiesa tuo atveju ir galimybiu daugiau - iskerpu is pilno kadro buten ka noriu (gal gryzdamas namo apsigalvojau), o jei fotikas iskirps jau nebeapsigalvosi parejas. cia jau nekalbant apie kokybe. kiek zinau fotografu tai visa karpyma ir vaizdo apdorojima atlieka namie. nes siaip su porimciais fotikais ir mano porimte muiline siaip ziurint per kompa rezultatai buna panasus. kol neprasiknisa su nuotrauka su fotozopa. va tada skirtumas ryskiai pasimato. paprastai as taip ir darau - fotkini max ka leidzia fotikas o poto jau ir apdoroji ir iskerpi is kadro kas tau reikalinga tobulesnem priemonem. tiesa profesionaliuose modeliuose kiek as ju mates tokio skaitmeninio didinimo nerasi.
mano nuomone yra asmenine ir ji gali but neteisinga

Dainius K.

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1064
  • Karma: +2/-0
  • aš nepiktas
    • Žiūrėti profilį
Re: fotikai
« Atsakymas #39 Įrašytas: 2010.03.10-01:10:15 »
tu teisus. bet fotiką tuo atveju reikia laikyti ties geriausios kokybės nustatymais (pas mane jis visada taip) :)

P.s. O didinimo ner nėr pačiam aparate :inno: Būtų - nenaudočiau:)
QB79 7,4J

Grnnk

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Įrašai: 246
  • Karma: +0/-0
  • gerai arba nieko.
    • Žiūrėti profilį
Re: fotikai
« Atsakymas #40 Įrašytas: 2010.03.10-10:53:28 »
paskutinius kelis metus naudoju canon A710. Canon G-9 taip ir liko neįgyvendinta svajonė :) Nors tebeturiu veidrodinį, paskutiniu metu viską darau su šia puikia kamera.
Makro fotografijai galima pasinaudoti ne tik žiedais. Tinka ir specialus didinantis lęšis ant objektyvo. Jei prireikia kokio poliarizuoto ar kt. filtro - tiesiog palaikau ranka prieš objektyvą.
Mano manymu profesionalios technikos privalumai paaiškėja tik gaminant plakatus, naudojant GERUS/brangius objektyvus (sporto, karo reportažai, ar pan.) dar išsidirbinėjant-darant menus sudėtingo/menko pašvietimo sąlygomis - brėkštant, temstant. Kai autorius žino ką turi ir kokio rezultato siekia.
Optinis artinimas 2-6 kartai - tai dar ne artinimas. Tai tik portretinio objektyvo naudinga savybė, leidžianti "sulieti/neutralizuoti foną" Artinimas prasideda gerokai vėliau. Tuomet dar perkamas (ne vienas) štatyvas, kartais distancinis elektroninis paleidimas distancinio veikimo autonominių blyksčių komplektas ir pan dalykėliai
Jei iš to neuždirbi - tikrai brangus gaunasi hobis... Teisingai tie rusai sakė.
Be to geras aparatas pats nedaro gerų nuotraukų. Tik brangias :)
Aš balsuočiau už kokybiškas Canon, kai kurias Nikon, dar Sony NEveidrodines foto kameras. Be kitų privalumų turinčias pilną rankinį valdymą. Jas gali turėti visur ir visada - per audrą, smėlyje, lietuje. Tada ir atsiranda įdomių nuotraukų.
Laikas pasiklysti...

Dainius K.

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1064
  • Karma: +2/-0
  • aš nepiktas
    • Žiūrėti profilį
Re: fotikai
« Atsakymas #41 Įrašytas: 2010.03.10-12:09:26 »
Veidrodiniai fotoaparatai nelabai tinkami makro fotografavimui (didelė matrica, maža ryškumo zona, norint padaryti geras makro nuotraukas reikia BRANGIOS įrangos). Taip pat muilinėm galima gerokai pigiau gauti povandeninį dėklą.
Mano paminėtas pentax K20D nebijo smėlio audros, teoriškai jį galima plauti po vandens čiaupu :)
Kitąvertus galima nusipirkti muilinę, su kuria galima nerti iki 1m. :)

Viskam kitkam pasisakau tik už veidrodį.
Privalumai:
* netriukšmaujanti matrica.
* greitis (su muiline gali ir nebepagauti gero kadro).
* gerokai didesnis dinaminis spalvų diapazonas.

Minusai:
* gabaritai. (net mažiausias DSLR didesnis už muiline)
* mikro-tele nuotraukoms reikia papildomos optikos.
* Užsikabliavus fotografuoti susergama liga, panašia šaudymui. Vaistų nerasta.

Mano turimos optikos "zoomas" nuo 1x iki 4x, tačiau nereiškia, kad jie neartina. Ekomoninės klasės 80-320mm objektyvas atitiktų 2,5-9,6x48 taikiklį, o jos "zoomas" 4x.

O dabar iš patirties. Nesu rimtas fotografas, anei smarkiai tuo besidomintis. Turiu 4metų senumo ekonominės klasės DSLR. Nuotraukų kokybė ne stebuklas, man užtenka.
http://fotokudra.lt/aut_visi.php?aut=960
http://www.efoto.lt/user/26220/nuotraukos
6mpx matrica, spausdintinos iki A3 formato nuotraukos. Tačiau paėmus į rankas taip vadinama muilinę jaučiasi diskomfortas, galimybių trūkumas. :(


P.S. turiu seną, pusėtinai fotografuojančią muilinukę. Jei kas neturit jokio fotiko galim į kokį menknienį pamainyt. PM.
QB79 7,4J

Pinigas

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2280
  • Karma: +1/-0
  • Gerai nebuvo ir nebus
    • Žiūrėti profilį
Re: fotikai
« Atsakymas #42 Įrašytas: 2010.03.10-12:26:24 »
~5  metus naudoju muiline  kodak z740 ir turiu nauja kompaktiska muiline nikon coolpix s210, taciau nuotrauko senosios muilines grazesnes, todel mazoji nors ir mazesne beveik nenaudojama. kame saknys?  :)
CFX

Dainius K.

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1064
  • Karma: +2/-0
  • aš nepiktas
    • Žiūrėti profilį
Re: fotikai
« Atsakymas #43 Įrašytas: 2010.03.10-12:36:30 »

Citata
Pinigas rašė:
6  metus naudoju muiline  kodak z740 ir turiu nauja kompaktiska muiline nikon coolpix s210, taciau nuotrauko senosios muilines grazesnes, todel mazoji nors ir mazesne beveik nenaudojama. kame saknys?  :)

[link]http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=kodak_z740%2Cnikon_cps210[/link]

Matricų gabaritai vienodi. Nikonas turi daugiau megapixelių (mažesnius pixelius, kas nėra gerai) ir didesnį ISO diapazoną.
Kodak šviesesnis objektyvas. (prie plataus kampo 2.8 vs 3.1)

Mėgink rankiniu būdu užfiksuoti ISO-64 ir išjungti (jei įmanoma) noise reduction.
Dar padeda ekspozicijos kompensacija EV-0,5, mažau perdega šviesūs plotai.
QB79 7,4J

berazumijus

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 10271
  • Karma: +22/-4
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Re: fotikai
« Atsakymas #44 Įrašytas: 2010.03.10-17:45:39 »

Citata
hardaxe rašė:
tu teisus. bet fotiką tuo atveju reikia laikyti ties geriausios kokybės nustatymais (pas mane jis visada taip) :)

P.s. O didinimo ner nėr pačiam aparate  Būtų - nenaudočiau:)


jei ner didinimo tai klausimas kaip ji naudoji ? :) pareini namo prisifotkines ir pasididini kas reikalinga gerokai kokybiskesniais budais nei muilines softu. na tai irgi zinoma dar reikia zinot ... tau artimiausioj vietoj kur daro nuotraukas tai gali but net uz dyka geriau padarys. pati esme - paimt gera kokybe daug vaizdo. paskui su juo gerokai maziau vargo nei su pigios muilines galimybem.
mano nuomone yra asmenine ir ji gali but neteisinga

 

+-Naujausi įrašai

Lietuvos FT ir HFT šaudymo į lauko taikinius varžybos(treniruočių formatu)bal.28 by Klisas
2024.04.22-10:21:41

Optikos pirkimas iš JAV by Mazylis
2024.04.20-22:29:08

Tolimatis Leica CRF 2400 by xatabyc
2024.04.20-13:37:09

Chronografas by xatabyc
2024.04.20-13:30:26

Europos HFT čempionatas, 6-8 September 2024 / Hungary / Debrecen by Aidas
2024.04.16-22:16:19

Varžybos Lenkijoje by Andzhejka
2024.04.12-23:39:27

Gamo CFX.4,5mm.PARDUOTAS by valakas
2024.04.12-19:56:29

Ieškau laikiklio 35mm diametro by Darenas
2024.04.09-09:25:47

Šaudykla Kaišiadoryse by www.vaidodazasvydis.lt
2024.04.07-19:00:50

Weihrauch 97k su Leapers 8-32 56 optika by liova
2024.04.05-11:51:32

Powered by EzPortal