+- +-

Nuorodos



+-Narystė

Welcome, Guest.
Please login or register.
 
 
 
Forgot your password?

Varžybos


REGISTRUOTIS 
»

  

+-Statistika

Members
Total Members: 1306
Latest: tominis589
New This Month: 2
New This Week: 1
New Today: 1
Stats
Total Posts: 182065
Total Topics: 5331
Most Online Today: 22
Most Online Ever: 566
(2023.01.14-11:40:47)
Users Online
Members: 1
Guests: 23
Total: 24

Autorius Tema: Vamzdžio "čiokas"  (Skaityta 28624 kartus)

Burbulas

  • Svečias
Vamzdžio "čiokas"
« Įrašytas: 2008.12.10-12:44:14 »
Taigi, pakalbekim apie ciokus :)(kas nezino- tai vamzdzio kanalo susiaurejimas... vamzdzio gale ties "faske")
Pasidalinkit patirtimi ar tas ciokas geris ar blogis. Zalias7 ji nupjove, as bandziau poliruot (rezultatai pagerejo, bet neantiek kad mane tenkintu)
As pastebejau, kad esant didesnem energijom (ir kai kulkos greitis didesnis 260-280) ciokas lyg ir veikia. Kruveles grazios :), bet vamzdis labai greit uzsitersia (netgi saudant su plautom). Kazkiek pagerino situacija poliravimas, su Goj pasta. Vamzdi dabar tenka valyt po 400-450 suv. (anksciau 100-150).
 Prie 16 J barsto :(. Susidaro toks ispudis, kad energijos per mazai ir kulka, apsispausdama cioke, igauna kazkoki disbalansa - pasekoje barstymas (50m - 3-4 cm).
Galvoju, nuplovus kulkas, pabandyt apipurkst silikonu, kitaip tariant sutept kulkas (anglai tai seniai daro). Gal sutepimas palengvins kulku apspaudima cioke? Ar vienareiksiskai pjaut ji? Ka manot kolegos :beer:
« Paskutinį kartą keitė: 2012.02.15-11:18:04 sukūrė xatabyc »

Hunter13

  • Svečias
Re: Vamzdzio "ciokas"
« Atsakymas #1 Įrašytas: 2008.12.10-13:12:19 »
Ciokas nei geris nei blogis.... viskas priklauso nuo kulku, ir kaip kokybishkai ciokas pagamintas. LW ciokai man nepatiko. Gal todel kad nemegsta minkshtu kulku. Minkshta kulka lekdama per LW cioka "nusitrina" palikdama po saves visokio brudo. Shaudant su minkshto shvino kulkom ciokinis vamzdis greiciau "uzsitershia". O shaudant kieto shvino kulkomis ne. Ir jokio paradokso cia nera. Ciokinis vamzdis "megsta" kietesni shvina...
BET prie tam tikru salygu ciokas GALI pagerinti taikluma (naudojant nelabai kokybishkas kulkas) Vienodai apspausdamas kulka, siek tiek sumazindamas esamas deformacijas bei skirtingus diametrus.
Antra: ciokas gadina reikala shaudant ishtisinemis kulkomis. Cia jau atskira tema... ishtisine kulka ciokas "ishtempia" ir drabsto dievui i langus....
Trecia:
ish esmes ar yra ciokas ar jo nera nelabai svarbu, svarbiau yra kulku kokyba. Jei kulkos kokybishkos, vamzdziai be cioko rodo tokius pat rezultatus kaip ir ciokiniai. Kitaip tariant skirtumo jokio.
Rezultatai kuriuos gavau kazkada patvirtina tokia teorija -
Ish ciokinio vamzdzio geriau skrenda Crossman (kietas shvinas) tipo kulkos.
Ish neciokinio vamzdzio geriau skrenda JSB/H&N tipo kulkos (minkshto shvino)
Tarp kitko: geriausi ciokai kuriuos maciau (kokybishkiausi) yra BSA vamzdziuose.... ne LW, ne Weinrauch, o butent BSA
Mano asmanine nuomone ciokas reikalingas TIK tam kad naudojant nevisai kokybishkas kulkas shuvio  stabilumas nenukentetu. Tik tiek

shulcas

  • Svečias
Re: Vamzdzio "ciokas"
« Atsakymas #2 Įrašytas: 2008.12.10-13:23:33 »
Pas HW97k coko turbut ner? Kai prastuminejau kulka su sampalu, neuzkliuvo. O ir valau kas koki 1000 suviu

Burbulas

  • Svečias
Re: Vamzdzio "ciokas"
« Atsakymas #3 Įrašytas: 2008.12.10-13:24:48 »
Aciu H13 :beer:
Panasu cia ir bus saknys "..Minkshta kulka lekdama per LW cioka "nusitrina" palikdama po saves visokio brudo. Shaudant su minkshto shvino kulkom ciokinis vamzdis greiciau "uzsitershia"...."  Butent JSB ir HN FTT bandziau su 16J. Kzkaip mano "katiliukas" nesuriso to su svino kietumu. Reiks bandyt CP 7,9;D. Gal su silikonu dar pabandysiu.
Citata
shulcas rašė:
Pas HW97 coko turbut ner? Kai prastuminejau kulka su sampalu, neuzkliuvo. O ir valau kas koki 1000 suviu
Aha, HW neturi;D. O ciklonas mano turi gana arsu cioka - jei bandai stumt kulka is faskes puses, prastumos vos 5 mm kulka toliau tiesiog ikrenta:o

zalias7

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2620
  • Karma: +51/-20
    • Žiūrėti profilį
Re: Vamzdzio "ciokas"
« Atsakymas #4 Įrašytas: 2008.12.10-14:18:07 »
MAnau H13 viska aiskiai isaiskino, as nupjoviau chjoka, nes ant jo greit ir neprognuozuojamai apsinesdavo brudas.

Ikisi ausu krapstuka i vamzdzio gala islenda juodu graistvu zymes ir vel kruva susirenka, kadangi saudau gerais sovinukais tai pamaniau, kam man tas vargas ... :)

Burbulas

  • Svečias
Re: Vamzdzio "ciokas"
« Atsakymas #5 Įrašytas: 2008.12.10-14:49:34 »
Man nupjaut neiseina:(. Nupjovus bent 1 cm nebebus kur uzsriegt sriegio moderui (astunke prie pat).... isvis reikia patikrint koks tas ciokas. Gali but konsentruotas (matyt pas Zalia7 buvo toks) ties vamzdzio galu. Tada galima but grezt kaip CFX'am. O gali but ir tolygus per kazkoki atstuma - tada batai.
Po varzybu trauksiu vamzdi ir tikrinsiu:beer:

Hunter13

  • Svečias
Re: Vamzdzio "ciokas"
« Atsakymas #6 Įrašytas: 2008.12.10-14:56:22 »
Nugrezt cioka visada spesi. Neskubek. Jei nebus jokiu kitokiu priemoniu - tik tada kastracija.....
Pirmiausia ishbandyk kieto shvino kulkas, nupoliruok pati cioka (ne vamzdi), ishbandyk nupoliraves. Jei nesusirinks kruva ir toliau tershis vamzdis - galima ne pjaut o grezt (kiek pamenu Fx'u ciokas nera ilgas) bus hemorojaus su faske jei greshi, bet tai ishsprendziama.
Tiesiog neskubek. Ishbandyk viska ka sakiau. Jei nebus kitos isheities - nuveshiu savo tekintojui kad su elektroninem staklem ishgreztu. Galu gale be cioko jis shaudys ne blogiau nei su cioku......

zalias7

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2620
  • Karma: +51/-20
    • Žiūrėti profilį
Re: Vamzdzio "ciokas"
« Atsakymas #7 Įrašytas: 2008.12.10-15:09:14 »
Burbulas, pas mane su tvirtinimu problemu nebuvo, o tavo atveju manau irgi dideliu problemu nebutu, pvz. nurezei, usriegei ir usukai koki falsh vamzdi reikalingo ilgio, siuo atveju paprasciau faske padaryt.

Burbulas

  • Svečias
Re: Vamzdzio "ciokas"
« Atsakymas #8 Įrašytas: 2008.12.16-23:39:55 »
Kelios rusu mintys apie cioka
http://talks.guns.ru/forummessage/30/396052.html
pasirodo cz su cioku

Rytis

  • Full Member
  • ***
  • Įrašai: 237
  • Karma: +0/-0
    • Žiūrėti profilį
Re: Vamzdzio "ciokas"
« Atsakymas #9 Įrašytas: 2008.12.17-14:24:54 »
Nelabai domėjausi tuo klausimu, bet panaikinus čoką, ta kulka, kur už čoko laisvai iškrenta, po operacijos tikriausiai lėks dievui į langus...
Mano parašas...

Arnas

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 771
  • Karma: +0/-0
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Re: Vamzdzio "ciokas"
« Atsakymas #10 Įrašytas: 2008.12.17-15:52:51 »
Citata
Rytis rašė:
Nelabai domėjausi tuo klausimu, bet panaikinus čoką, ta kulka, kur už čoko laisvai iškrenta, po operacijos tikriausiai lėks dievui į langus...

Tai ta kulka, kur už čioko laisvai iškrenta, tai kiek supratau yra stumiama iš kitos pusės, t.y. nuo priekio. O jei kulka eina normaliai, t.y. iš lizdo, tai ji vamzdžiu eina normaliai, ir tik pačiam gale pereina per čioką... Jei jo nebus tai nuo to tikrai dievo langai nebus išdaužyti...
Atalakė balundis, apyšikė piažukų...

Hunter13

  • Svečias
Re: Vamzdzio "ciokas"
« Atsakymas #11 Įrašytas: 2008.12.17-16:04:38 »
Ryti, pirmiausia paskaityk pirmas zinutes sitoj temoj. Visakas ishaishkinta nuo ir iki.

Rytis

  • Full Member
  • ***
  • Įrašai: 237
  • Karma: +0/-0
    • Žiūrėti profilį
Re: Vamzdzio "ciokas"
« Atsakymas #12 Įrašytas: 2008.12.17-20:22:02 »
Na, dėl dievo langų gal aš ir per stipriai:azn:, bet reikėtų visgi patikrinti sakykim JSB 4,52 laisvumą stumiant nuo kulkos lizdo pusės. Jeigu sakykim ši kulka juda labai laisvai, kad ir neiškrenta, tai pašalinus čoką taiklumas gali pablogėti.  
Mano parašas...

Hunter13

  • Svečias
Re: Vamzdzio "ciokas"
« Atsakymas #13 Įrašytas: 2008.12.18-08:15:43 »
Viskas priklauso nuo vamzdzio kokybes. Jei 5.50 laisvai eina vamzdziu, tai joks ciokas nepagerins taiklumo. O naudojant 5.51, ,5.52 , 5.53 kulkas (pasirinktinai reikia bandyt su kuriom maziausia sklaida) ir nupjovus cioka turesi geresne kruva nei su 5.50 ir su cioku.
Tas yra padaroma tik bandymu keliu. Cioko pjovimas - paskutinis chirurginis metodas. Iki pjovimo dar labai daug ka reikia ishbandyt......
Dazniausiai cioko pjaut nereikia. Bet kad jis kardinaliai pakeicia taikluma - irgi netiesa.

Rytis

  • Full Member
  • ***
  • Įrašai: 237
  • Karma: +0/-0
    • Žiūrėti profilį
Re: Vamzdzio "ciokas"
« Atsakymas #14 Įrašytas: 2008.12.18-14:23:31 »
Na tai aš tam pilnai pritariu, bet čia norima ir taip gerą daiktą pagerinti, o kas, jei po operacijos rezultatai nors ir ne labai žymiai bet satabiliai bus blogesni. taigi užnervins žmogų negyvai:inno:. Reikėtų labai atidžiai stumiant kulką nuo įdėjimo lizdo tikrinti prastūmimo jėgą, tiksliai išmatuoti atstumą nuo vamzdžio galo kur pradeda stumtis sunkiau, neprastūmus per čoką patikrinti graižtvų atspaudą ant kulkos, patikrinti keletą skirtingų kulkų rūšių. Jeigu teisingai pamenu, kulkos sijonas turi liesti ne tik graižtvas bet ir laukus, tada čoko nupjovimas neturės įtakos, tikrinti vamzdį vizualiai, ir tt. ir tp.
Porą tokių eksperimentų gerokai anksčiau stebėjau užsienio forume. Praeitą žiemą pora tokių šautuvų buvo parduodama...
Mano parašas...

 

+-Naujausi įrašai

Lietuvos FT ir HFT šaudymo į lauko taikinius varžybos(treniruočių formatu)bal.28 by Klisas
2024.04.22-10:21:41

Optikos pirkimas iš JAV by Mazylis
2024.04.20-22:29:08

Tolimatis Leica CRF 2400 by xatabyc
2024.04.20-13:37:09

Chronografas by xatabyc
2024.04.20-13:30:26

Europos HFT čempionatas, 6-8 September 2024 / Hungary / Debrecen by Aidas
2024.04.16-22:16:19

Varžybos Lenkijoje by Andzhejka
2024.04.12-23:39:27

Gamo CFX.4,5mm.PARDUOTAS by valakas
2024.04.12-19:56:29

Ieškau laikiklio 35mm diametro by Darenas
2024.04.09-09:25:47

Šaudykla Kaišiadoryse by www.vaidodazasvydis.lt
2024.04.07-19:00:50

Weihrauch 97k su Leapers 8-32 56 optika by liova
2024.04.05-11:51:32

Powered by EzPortal