airguns.lt

Pneumatika => Biblioteka => Temą pradėjo: Daktariukas 2007.06.26-01:56:44

Antraštė: Kulkos
Parašė: Daktariukas 2007.06.26-01:56:44
Kokias kulkas pasirinkti?


Šitas straipsnis skirtas trumpai apžvelgti švinines kulkeles pagal formą ir pritaikymą.
Pradžiai bendras amunicijos,naudojamos pneumatiniuose šautuvuose,sąrašas:
1.Kulkelės(pellets)-gaminamos iš švino ir naudojamos kaip sportui,taip ir pramogai bei smulkiai medžioklei.
2.Strėlikės (bolts,darts)-pramoginiam šaudymui  iš lygiavamzdės pneumatikos.
3.Plieniniai šratai(BB)-dažniausiai pramogai,na kartais ir medžioklei trumpais atstumais,patartina šaudyti iš lygiavamzdės pneumatikos-gadina graižtvus.
Aptarsiu tik apie pirmą punktą-kulkeles,kurios yra suskirstytos į kelias grupes pagal galvutės forma ir pagal pritaikymą,kas nebūtinai pasitvirtina praktikoje,taigi:
1.Smailianosės(pointed)-yra smailos,kartais konusinės formos,kaip TS-10, gaminamos dažniausiai medžioklei dėl padidintos penetracijos;
2.Bukos (match,wadcutter)-ploksčia galvute,naudojamos šaudymui į popierinius taikinius artimoms distancijoms:10-20m,palieka popieriuje taisyklingas apvalias skylutes;
3.apvalios(domed)-apvalia galvute,turi mažiausia aerodinaminį pasipriešinimą;
4.Ekspancinės(hollow point)-dažniausiai apvalios ar bukos,centre neretai padaryta skylutė ekspanciniam poveikiui padidinti,naudojama tik medžioklėje ir tik magnum klasės pneumatika.
(http://img179.imageshack.us/img179/5030/kulkosqf3.jpg) (http://imageshack.us)


 Dažniausia airganerio klaida pasirenkant amunicija,kad kulkelės forma ir greitis  lemia jos pramušamają galią,tam turi reikšmės dar daug faktoriu.Dabar aptarsime kulkelės kelia balistikos požiūriu:
1.balistika šautuvo vamzdyje;
2.balistika ore(skrydžio metu);
3.balistika taikinyje;
Šautuvo vamzdyje pagrindinis  tikslas kuo labiau igreitintį kulkelę,kad ji igautu pakankamai kinetinės energijos ir gerai išsukti ant graižtvų,kad skrydis būtu kuo stabilesnis ir taiklesnis.Šiam procesui turi reikšmės l.daug faktoriu,kaip kulkelės svoris,sijonėlio ir galvutės storis ir t.t.Labai svarbu,kad kulkelė nepajudėtu per anksti iš vietos šūvio pradžioje,tada bus nepilnai išnaudojamas oro slėgis,dėl ko kulkelė nepasieks viso galimo greičio,ir kad galvutė ir sijonėlio kraštas vienodai gerai isipjautų į graižtvas.Dauguma gaminamu kulkeliu deja neatitinka šių reikalavimų,todėl smarkiai nukenčia taiklumas.
Skrendant ore lemiamą reikšmę turi kulkelės galvutės forma ir svoris,aišku ir atitinkamai parinktas greitis.
Ploksčios kulkelės turi didžiausią pasipriešinimą,todėl sparčiai praranda greitį,greitai žemėja,todėl naudojamos dažniausiai trumpose distancijose.
Smailos atrodytu turi turėti mažiausią  pasipriešinimą orui,bet taip nėra-jos  parodo tik vidutinį taiklumą,taikliai lekia tik artimose ir vidutinėse distancijose,ir tai tik tos,kurios kokybiškai  pagamintos,naudojamos dažniau medžioklėje silpnesniais šautuvais dėl didesnės penetracijos.
Mažiausia aerodinaminį pasipriešinimą lekiant oru pasiekia apvaliagalvės kulkelės, vadinamos domed,todėl jos plačiausiai naudojamos,tinka ivairiais atstumais,teisingai ir kokybiškai pagaminta domed kulkelė gali visiškai pakeisti nuomonę apie naudojamą šautuvą,tinka ir sportui,ir medžioklei.Dar visiems atvejams labai svarbu svoris-sunkesnė bus lėtesnė,bet stabilesnė ,ja mažiau paveiks vėjas,o lengva lėks greičiau,bet didelėje distancijoje sparčiau ims lėtėti,labiau reaguos į vėją,ypač reikia atkreiptį dėmesį labai galingu spyruoklinių šautuvu savininkamspvz.GH1250(PCP tas negalioja,nes greitį galima pasireguliuoti pagal poreikius)-l.lengva kulkelė gali pasiekti viršgarsinį greitį,kuriam yra nepritaikyta jos forma,taiklumas tada bus tragiškas,nes tokiu atveju kulka dažniausiai būna perplėšiama per puse.
O kaip skirtingos formos ir svorio kulkos elgiasi,ismigusios į taikinį?Čia labai svarbus faktorius yra ne kiek kulkelės forma,bet švino kietumas,iš kurio jį pagaminta.Kaip pavyzdys gali buti Crosman Premier Domed(7,9 ar 10,5gran.),kurios pagamintos iš bene kiečiausio švino lydinio,nors ir apvalaigalvės,bet deformuojasi sunkiai ir naudojant smulkioje medžioklėje dažnai eina kiaurai,dėl to sumažėja ekspancinis poveikis ir dalis energijos išnešama kulkos.Minkštesnio švino lydinio kulkos nepriklausomai nuo smailumo,labiau linkusios deformuotis ir turi didesnį smūginį efekta.
Išvados:tai kokių kulkelių reikia,kokios geriausios?
Pneumatinio šautuvo pagrindinis privalumas-taiklumas,kadangi palygint mažas kulkelės svoris ir greitis kažkokio super galingumo nepasieks,tai reikia imti tokias,su kuriomis pasirinktas šautuvas šaudo taikliausiai,o tai pasiekiama renkantis individualiai ir pagal kitų šaulių patirtį.Panagrinėkim atskiras situacijas:
Jei turite pneumatinį pistoleta,tai kokybiškos match kulkelės į popierinius taikinukus iki 15-20m pats tas,turinties kokybiškus šautuvus ir šaudančius vidutiniais ir dideliais atstumais-30-50m,vienareikšmiai apvaliagalvės kokybiškos domed kulkelės,iš CP 7,9 ar 10,5gran.(CP-Crosman Premier)ar JSB serijos.Svarbiausia-skrydžio stabilumas didelėmis distancijomis.
O štai medžioklės mėgėjams priklausomai nuo pasirinktos gyvasties kartais tenka pasukti galvą,čia svarbu ką medžiojama ir kokiais atstumais ir kokios galios šautuvu.
 


Sveiki,laisvieji ir nelabai laisvi šauliai,tai mano bandymas surinkti informacija iš rusiškų puslapių ir išvertus parašyti tiems žmonėms,kurie sunkiau moka užsienio kalbas,jei kas,pomidorais labai nesimėtykit,apie gramatines klaidas parašykit į PM,manau gal kam tai ir bus naudinga.
P.S.Straipsnis kuriamas toliau!
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Povilas 2007.06.27-17:18:41
Pamiršai paminėti visokias hibridines kulkas, pvz Gamo Rocket
(http://i161.photobucket.com/albums/t215/Povils/rkt1.jpg)
Šių kulkų pramušamoji galia didžiausia, nes smaigalys iš plieninio šarato. Tačiau įpatingai geru taiklumu jos nepasižymi.

Prometheus kulka, su plastikiniu sijonėliu ir plieno šerdimi:
(http://i161.photobucket.com/albums/t215/Povils/muzzle_prometheus.jpg)
Lengva, todėl pasiekia didelį greitį, tačiau kaip visi žinome, prie didelio greičio kulka pasidaro nestabili ir kenčia taiklumas. pramušimas turėtų būti irgi neblogas. Bešvinė, tinka tiems kas bijo apsinuodijimo Pb.

Walther High Power pellet:
(http://i161.photobucket.com/albums/t215/Povils/muzzle_walther_hpp.jpg)
Šitų lygtais yra pirkti Oksalyje (?) High Power yra antonimas High Accuracy :)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Grnnk 2007.07.01-23:45:44
dviejų komponentų kulkas dar sunkiau pagaminti idealiai vienodas negu vieno švino. Manau tuos plieninius šratelius klijuoja pacaniukų džiaugsmui, kad buteliai geriau dužtų. Medžiojant jie irgi nieko verti.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Gytis 2007.07.02-17:09:03
(http://img79.imageshack.us/img79/6730/dsc07484vm0.th.jpg) (http://img79.imageshack.us/my.php?image=dsc07484vm0.jpg)  ka manot apie sias kulkeles?
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: liova 2007.07.02-17:37:12
Teisingos kulkos ant Lietuvos vadinasi JSB Exact (normaliam sautuvui), Barracuda (galingam sautuvui), ir Crosman Premiere (yra lengvu ir sunkiu, bet kokybe prastesne nei JSB). Galingam sautuvui is bedos tinka Gamo TS-10. Visos kitos - lekia bele kur.
Gamo ProMagnum ir ProMach - vienareiksmiskai blogis.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Daktariukas 2007.07.02-18:22:29

Citata
liova rašė:
Teisingos kulkos ant Lietuvos vadinasi JSB Exact (normaliam sautuvui), Barracuda (galingam sautuvui), ir Crosman Premiere (yra lengvu ir sunkiu, bet kokybe prastesne nei JSB). Galingam sautuvui is bedos tinka Gamo TS-10. Visos kitos - lekia bele kur.
Gamo ProMagnum ir ProMach - vienareiksmiskai blogis.

Seniau TS-10 buvo geriausios gamo kulkos,dabar liudna-kas kelinta kulka lengvai lenda i lizda..pradejo itariu varyt broka..
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2007.07.02-19:04:51

Citata
Miskinis rašė:
Ka gero galit rekomenduot is 5.5 kal. kulku ? Bus saudoma negraiztviniu sautuvu


Jei apie pneumatika shneki, JSB be konkurencijos ypac ant tolimesniu distanciju.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: baronka 2007.07.03-10:50:24
aš vakar nusipirkau cp ultra magnum, tai visai patiko. išaudžiau apie 50 vnt ir visos kietai i vamzdį lenda, tai pamaniau, kad visai nieko, o pirkdamas apie jsb ir pamiršau paklaust. tos jsb tai čia firma tokia? ar kas?:) galit tiksliai parašyt firmą ir modelį. noriu išmėgint ant kiek bus geriau:)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2007.07.03-18:41:48
Citata
baronka rašė:
aš vakar nusipirkau cp ultra magnum, tai visai patiko. išaudžiau apie 50 vnt ir visos kietai i vamzdį lenda, tai pamaniau, kad visai nieko, o pirkdamas apie jsb ir pamiršau paklaust. tos jsb tai čia firma tokia? ar kas?:) galit tiksliai parašyt firmą ir modelį. noriu išmėgint ant kiek bus geriau:)


Paprastai visi saudo su

(http://web.telecom.cz/schulz/images/diabolo_exact.gif)

JSB trumpinimas nuo Josef Schulz Bohumín
Visa produkcijos gama: http://web.telecom.cz/schulz/main_e.htm

Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: soldner 2007.07.03-21:00:48
http://www.pyramydair.com/site/articles/cfx-test/

Heavy pellets - NO!

Specialistai raso tai gal reikia patiketi :)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Lii 2007.07.03-22:16:25
Heavy kulkos tinka galingesniems sautuvams..19J ir daugiau. 16J sautuvams geriausia 7-8Gr arba 0.5-0.55g.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Miskinis 2007.07.18-08:21:39
Ar gali but toks variantas: su lengvom kulkom(0.51 g.) greitis 250m/s(13.5J), su sunkiom(0.68g.) - 200m/s(15J) ?
Kiek as isivaizduoju- tai sautuvo galia J su skirtingom kulkom turetu but vienoda, ar as klystu ?
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Lii 2007.07.18-09:00:38
Vakar pabandem "auksines" ir JSB Exact Express.

"Auksines" yra superlengvos, duoda labai dideli startini greiti, saudant be duslintuvo garsas kaip melkaskes. Kulkos labai kietos. Saudziau 37m atstumu, tai kruvele mazdaug 10cm.Kulkeles smigo mazdaug 15cm auksciau uz JSB. Kulka i pusine lenta sulindo apie 0.5cm (nuo lentos krasto iki sijonelio). kai iskrapstem- nors dek i sautuva ir sauk pernauja- faktiskai jokios matomos deformacijos, tik tiek kiek pazeidem lupdami is lentos.

http://www.airgunsofarizona.com/JSB/Exact%20Express%20.177.gif
JSB Exact Express (4.52) realiai nedaug skiriasi nuo paprastu Exact. Greicio nematavau, bet turetu but nezymiai didesnis. Kruvele (37m atstumu) realiai tokia pat kaip ir su Exact, tik mazdaug 1.5cm auksciau. Tiesa, kai saudem, beveik visiskai nebuvo vejo. Reiks kada pabandyt, kokia itaka sioms kulipkems daro vejas
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: baronka 2007.07.18-10:29:28
aš irgi pastebėjau keistą dalyką. šaudžiau su jsb exact ir cp ultra magnum(sunkiom), tai pastebėjau, kad iš 25m cp taiklesnės. jsb kol prisišaudžiau, kad panašiai skristų tai teko pavargt. bet galutinis variantas su cp lb nudžiugino. cp sklaida kokie 4-5cm, jsb 6-7cm. tai cp geresnės kulipkės taip išeina ar čia kažkas negerai?
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Detomaso 2007.07.18-11:00:11
kiekvienas sautuvas myli savo kulkas... taviskis matyt ne jsb
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2007.07.18-11:45:48

Citata
baronka rašė:
aš irgi pastebėjau keistą dalyką. šaudžiau su jsb exact ir cp ultra magnum(sunkiom), tai pastebėjau, kad iš 25m cp taiklesnės. jsb kol prisišaudžiau, kad panašiai skristų tai teko pavargt. bet galutinis variantas su cp lb nudžiugino. cp sklaida kokie 4-5cm, jsb 6-7cm. tai cp geresnės kulipkės taip išeina ar čia kažkas negerai?


A tu pabandyk pvz. ant 45 metru pasaudyt tom ir tom :)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: plikis 2007.07.18-15:12:05
šviečiančios kulkos- tik brangios už 50 6 litai.
http://www.dmazay.ru/index.php?productID=603
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2007.07.18-18:29:54
Citata
plikis rašė:
šviečiančios kulkos- tik brangios už 50 6 litai.
http://www.dmazay.ru/index.php?productID=603


Ne svieciancios t.y. ne trasuojancios, o duoda blyksni atsimusus, kiek pamenu is rusu bandymu, turi atsimusti i ka nors pakankamai kieta ir lekia klisai, isvada buvo ,kad zaisliukas plinkui
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: wviddas 2007.08.01-22:50:11
Savaitgali kaime skiniau avietes[25m].....ir obuolius,bet buvo labai vejuota.Obuoliai nesiraske, tai prisimines rusu foruma -apverciau cp 10.5[cia maniskio megstamiausios]-skinimas pagreitejo.....bet.50m   -diametras 5cm  ir pataikimai i natura 3 is 5[beveik kaip normaliai]............vaziuosiu pas gyditoja su cronologu[gal dar ka apie balistika paaiskins ir kulkos uzlaikima.......nes igrudi ir dar su zotvoru nutarkuoji....tik jau nezinau ka ,ar prieki ar uzpakali].....sorry vyrai -as pats pasimetes.:-[
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Gytis 2007.08.04-22:38:06
na turedamas nauja gera optika siandien pasaudes is pro match sovinuku walter ir umarex supratau kad jie visiskas blogis nusprendziau pamegint JSB savajam crosui gal kas apsiimtu atsiust kokia viena dezute ? pameginimui manajam crosui:-[
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2007.08.04-23:09:50
Crosman labai gerai valgo

"Crosman Premier 7.9 grain" kaina 55 lt uz 1250vnt.
O visos mach iki 10 metru saudyt.
Jei nerasi, galesiu pabandyt atsius, bet paieshkok kas vaziuos kaunan, nupirks greiciau.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: berazumijus 2007.08.05-00:18:10
match yra geris tik iki 10m tikrai geris :) daugiau tik bereikalingas vargas pataikymo meginime. jei crosas 2100 tai jis labai skaniai valgo hunting chace ar kazkaip tai panasiai. tokios hitros plastikines dezutes.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Rimas54 2007.08.05-19:24:59
Tikrai neblogos kulkos,bent mano CFX-ui,-neseniai aš jomis pradejau šaudyti ir neblogiau lekia kaip JSB 7.9  gr.jeigu apie šitas kalbat - http://www.pyramydair.com/cgi-bin/pellet.pl?pellet_id=120
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Alguzas 2007.08.05-23:08:53
as tuos crosmanus pirkau Vilniuj,Zalgirio 131 lygtais...
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2007.08.05-23:17:10

Citata
Gytis rašė:
o kaune ?

Kaune vollit mickeviciaus gatvei yra tikrai.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Lii 2007.08.07-13:09:58
Nepatingejau ir atsveriau 2 dezutes JSB Exact 4.52

(http://img127.imageshack.us/img127/327/dscf4309hj2.th.jpg) (http://img127.imageshack.us/my.php?image=dscf4309hj2.jpg)

Stai toks gavosi vaizdelis.. Komentaru manau nereik.

Svarstykles kartais nugrybauja 1-2 tukstantasias gramo, bet bendro vaizdo tai nekeicia..

:'(:'(:'(:'(:'(
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Daktariukas 2007.08.07-14:23:58

Citata
shulcas rašė:
as nesveriu, saudau su CP 7.9 gr

ir gerai darai,as kazkada sveriau CP7.9gr pas save darbe,ytariu a nebus jos geresnes uz JSB..:azn:,del kainos+kokybes santykio zadu irgi prie siu pereti,dabar naudoju CP10.5gr.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Modesto333 2007.08.23-12:23:11
Teisingos graiztvo zymes ant kulkos saunant i vandeni turetu buti tokios:
Kulka:C.P 10.5,vamzdis: Lothar Walther, Match Grade, Choked, Length 500mm

(http://img264.imageshack.us/img264/8895/untitledut6.jpg) (http://imageshack.us)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Miskinis 2007.08.23-12:52:33
Nuotrauku neidesiu, bet pabandysiu paaiskint:
sautuvas CFX, saunant su JSB 4.52 ant balvutes graiztvu zymiu beveik nelieka, sijoneli uzlenkia gana daug. Su CP 10.5 ir ant galvutes ir ant sijonelio graiztvu zymes labai aiskios ir tolygios. Mano isvada, kad CP yra storesnes?
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: wviddas 2007.08.23-13:29:57
...CP svinas yra minkstas,saunant kulka sutrumpeja...ir sustoreja.Tik ar ne per velai,-noretus kad is karto butu storesne.Matavau.....lygiai 4.50[deja]
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Daktariukas 2007.08.23-13:32:48

Citata
wviddas rašė:
...CP svinas yra minkstas,saunant kulka sutrumpeja...ir sustoreja.Tik ar ne per velai,-noretus kad is karto butu storesne.Matavau.....lygiai 4.50

manau,tu klysti,CP svinas yra vienas kieciausiu is visu gaminamu kulkeliu!!
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Miskinis 2007.08.23-13:42:48
Sutinku su Daktariuku. Kiek pastebejau- tai CP deformuojasi maziausiai
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: wviddas 2007.08.23-15:02:43
Поскольку, как уже не раз обсуждалось, энергия пули в ППП зависит от многих факторов, настраивать винтовку нужно для конкретного боеприпаса. Пули Диана Растатт (0,68 г) и Тайга Шмель (0,53 г) имеют практически одинаковые толстые и жесткие юбки и, как мне показалось, дают лучшие характеристики при использовании в CF30. Более мягкие юбки Кросманов приводят к меньшим скоростям. Но это вопрос отдельного исследования и подбора.http://www.airgunlib.ru/page.php?id=264
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Povilas 2007.08.23-21:00:46

Citata
modesto333 rašė:
Daktariukas gali tai padaryti,jis toje sferoje dirba.
O soviau tai i plastmasini kibira tikriausiai 20 ltr talpos, pirma ismigo kita tik atsitrenke,Fotografijoje nesimato,nes nupiskinau spec. nedeformuota puse.


Taip iseina kad kulka kliuti pasieke šonu? :azn:
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Nasa 2007.09.05-21:55:33
labiausiai tinka 5.5 kalibrui nerealus efektas...


(http://i188.photobucket.com/albums/z174/hw90/kulka.jpg)


1. kulkos svinas priekyje

2. WD 40 tepalas, kitoks tepalas, ar tiesiog aliejus.

3. Plona 'plevele' kad tepalas be transportuojant neissilietu is kulkos 'uzpakaliuko' galima panaudoti klijus kurie neskesta tepale man pavyko su kienietiskais 'Super'...

maniskis kaip uztaisai tokia kulka sauna kaip milkaske gaila chrono neturiu negaliu pamatuoti, ispudingai prakerta garso greiti...

Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2007.09.05-22:08:08
Kruva kokia ? is 30 metru i A4 lapa bent susirenka ? :)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: marius 2007.11.13-12:48:50
Polpuliariausio pasaulio kulkos keturiaias kalibrais.

Manufacturer / Name    ,177   ,20   0,22   0,25
Air Arms Co2 Pistol   8,15         
Air Arms Diablo Field           16,00   
Air Arms Diablo Pistol   7,71         
Air Arms Diablo Rifle   8,25         
Air Arms Field   8,50       16,40   
Air Arms Field Domed   8,44      15,00   
Air Arms Field World Class   8,30         
Air Arms Hunter           16,40   
Air Arms Hunter Pointed           16,01   
Arlaz Diabolos   7,30         
Arlaz Pointed   7,70         
Beeman Bearcub   8,09      14,44   
Beeman Crow Magnum   8,80   12,80   18,20   26,20
Beeman Field Target Special   8,60   11,18   14,80   
Beeman H&N Match   8,09   11,87   13,75   21,85
Beeman H&N Match HS   7,55         
Beeman H&N Ultra Match   8,10         
Beeman Kodiak   10,30   13,32   21,60   30,70
Beeman Kodiak Match   10,60         30,90
Beeman Laser   6,50   9,20   13,36   17,70
Beeman Laser Sport   7,88         
Beeman Perfect Round   8,20         23,61
Beeman Ram Jet   9,80   11,70   14,76   24,18
Beeman Ram Point            27,10
Beeman Silver Ace   8,12   11,44   15,24   21,60
Beeman Silver Arrow   11,50   15,50   17,10   24,25
Beeman Silver Bear   7,10   9,88   15,74   26,42
Beeman Silver Jet Magnum   8,40         
Beeman Silver Sting   8,16   10,53   15,74   25,12
Beeman Trophy   8,02      14,00   
Benjamin Cylindrical      14,30   14,30   
Benjamin Diablo   7,90   14,30   14,30   
Benjamin Sheridan Diabolo           14,30   
Bisley Bullet   7,70      14,40   
Bisley Carbine   8,31      15,80   
Bisley Long Range Gold   7,60      14,00   
Bisley Magnum   10,60      21,40   
Bisley Pest Control           18,20   
Bisley Practice   8,02      13,80   
Bisley Premier   11,70      17,06   
Bisley Superfield   8,60   11,16   15,10   24,25
Boomerang Diabolo   7,30      10,65   
Boomerang Magnum   7,50         
BSA Elite           13,88   
BSA Excalibur   8,30      15,44   
BSA Expander   7,20         
BSA Huntsman   8,30      16,50   
BSA Pylarm   7,42         18,67
BSA Select           13,88   
BSA Shooting Star   7,56      12,73   
BSA Silver Shadow           15,58   
BSA Storm           13,40   
Bulldog   7,56         20,70
Carbine           15,80   
Champion Ballistic   9,30       16,30   
Champion Challenger   7,20       14,86   
Champion Cobra Strike   8,15         
Champion Devastators   7,30         
Champion Diabolos Reforzados   7,70         
Champion Eagle   8,50       13,25   
Champion Eagle Gold   8,20         
Champion Eagle Silver Non Lead   4,70         
Champion Fireball   4,70       18,30   
Champion Impact Bullets   10,90      
Champion Olympic   7,53      
Champion Polaris   9,88       14,14
Champion Polaris Magnum   10,10      
Champion Scorpion Sting   7,60      
Champion Stinger   8,70       13,02
Champion Tiger   8,50       14,25
Champion Wolf   8,50       14,25
Comando Diabolos   7,50      
Cometa Diabolos   7,50       10,70
Cometa Diabolos Azules   7,50      
Crosman Accupell   7,85       14,30
Crosman Copperhead Flat   7,91       13,30
Crosman Copperhead Lead   7,70       13,50
Crosman Copperhead Pointed   7,90       13,30
Crosman Copperhead Premium   8,50      
Crosman Match   7,90       13,30
Crosman Matchpell           14,30
Crosman Powapell   7,90      14,30
Crosman Premier   7,84   14,28   14,28
Crosman Premier Heavy   10,50      
Crosman Premier light           14,30
Crosman Superpells   8,10      
Crosman Verminpell           14,30
Dae Sung           28,00
Dai Sung           28,55
Daisy 257 Quicksilver   7,50       12,97
Daisy 557   7,50       14,20
Daisy 757   7,21      
Daisy BBS   5,20      
Daisy Diabolos   7,60      
Daisy Match   7,50      
Daisy QuickSilver pointed   8,20         
Danish Black Box   8,00       14,30   
Daystate FT   8,55       15,90   
Decathlon bolas plomo   8,42         
Decathlon bolas plomo cobreada    8,37         
Decathlon Pointed   7,48         
Decathlon wadcutter   7,46         
Diablo Baracuda           20,87   
Diablo Pointed           15,95   
Diablo Sport           13,75   
Diana BBS 4.40   7,30         
Diana Magnum            19,75
Dragon Heavies   8,87         
Dynamic PCP2 5.54           14,50   
Dynamic PCP2 5.56           14,50   
Dynamic SN2           12,85   
Dynamic TAC2           14,50
Dynamic Terminator (TM1)           17,00
Dynamic Terminator (TM2)           17,00
Dynamic XP2           14,50
Dynamit Nobel Hobby           11,90
Dynamit Nobel Super-H-Point           14,20
Dynamit Nobel Superpoint           14,50
Eagle           14,25
Eduard Kettner Spezial   8,30      
Eduard Kettner Training   8,40      
El Halcon Diabolos   8,20      
El Lince conicos   4,90      
Eley Field   7,65      
Eley MAGNUM (Rabbit Ammo)           30,00
Eley Matchpell   7,34      
Eley Wasp   7,10       14,30
Eley Wasp 5.5           14,64   
Eun Jin Korea           29,00   37,00
Evia Diabolos   7,30         
Fiocchi Supermatch rifle   7,60         
Flat Dynamic PCP2 non-toxic Precharged only           14,50   
Gamebore Precision Hunter           13,16   
Gamebore Universal           15,16   
Gamo BBS   5,20         
Gamo bolas supercalibradas   8,20         
Gamo Conicos   4,70         
Gamo Diablo           12,30   
Gamo Diabolo tipo "A"   7,50       11,30   
Gamo Diabolo tipo "I"   8,40         
Gamo High-Grade BB's   5,45         
Gamo Hunter   8,30      15,30   18,95
Gamo Magnum   7,60       15,60   
Gamo Master Point   8,10       16,20   
Gamo Match   7,50       14,10   
Gamo Olimpic   8,00         
Gamo Pro Hunter   7,30       13,92   
Gamo Pro Magnum           13,83   
Gamo Pro Magnum Domed   7,25       13,70   
Gamo Pro Match   7,40         
Gamo Rocket   9,07       12,18   
H & N 5.6mm Ball           16,20   
H & N Match           13,30   
H & N Silhouette           16,70   
H&N  Baracuda Match 5.51           21,25   
H&N  Baracuda Match 5.52           20,54   
H&N  Diabolo Pellets           13,73   
H&N Baracuda Gold   10,3         
H&N Baracuda Match   10,65         30,9
H&N Baracuda Match 5.51           20,54   
H&N Baracuda Match 5.52           21,26   
H&N Baracuda Smooth   10,5         21
H&N Coppa Point   7,6       16,2   
H&N Diablo Baracuda   10,35   13,27   21,14   31,02
H&N Diablo Pointed      11,21   15,94   
H&N Diabolo Kugeln   7,7         
H&N Diabolo Pellets English           14,81   
H&N Diabolo Sport   8,18   9,25   13,76   
H&N Diabolo Wettkampfkugeln   7,9         
H&N Ecole de Tir   8         
H&N Field & Target           15,1   
H&N Field & Target Trophy           14,66   
H&N Field Domed            19,7
H&N Field Target   8,49   11,42   15,7   24,38
H&N Field Target Trophy   8,64   11,42   15,7   20,06
H&N Finale Match Fusil   8,18         
H&N Finale Match Pistola   7,56         
H&N Hollow Point            15,7   
H&N Match Kugeln           13,74   
H&N Match Kugeln Fusil   8,18   10,19   12,74   21,3
H&N Match Kugeln HS Pistol   7,3         
H&N Match Kugeln Pistol   7,56         
H&N Match Standard   7,5      12,4   20,9
H&N Neue Spitz Kugeln   8,49         
H&N New Pointed Slugs           15,9   
H&N Pointed   8,75   10,92   13,59   
H&N Pointed Waisted Pellets           15,74   
H&N Rabbit Magnum   16,85      30   
H&N Ram Point            27,3
H&N Rundkugeln   8,05       13,8   
H&N Semi Wadcutter Hollow P.   7,1   9,88   11,65   26,23
H&N Sheridan Slug      15,91   15,91   
H&N Sheridan Spitz Kugeln      16,05   16,05   
H&N Silhouette   8,49   11,42   16,38   
H&N Silhouette Diabolo           16,36   
H&N Silver Point   11,57   15,59   17,13   24,38
H&N Spitz Kugeln Pointed   8,64      15,74   24,4
H&N Trophy Hunter           15,4   
H&N Wettkampf Diabolo Domed   8,18   11,11   13,81   
H&N Wettkampf Diabolo Flat   8,18   10,19   12,73   
Hollow Point           12,78   
Hustler Harrier   7,17       12,74   
Hustler Jets            12,58   
Hustler Needlepoint   8,25       12,3   
Hustler Pointed   8,26         
Hustler Strike   8,18       12,86   
Ignacio Zubillaga Diabolo   12,4         
Jet Japanese   8,2         
JSB Diabolo Exact (5.52 mm)           15,9   
JSB Diabolo Exact Jumbo           15   
JSB Diabolo Jumbo Match           15,9   
JSB Diabolo Match S100 (4.49)   8,1         
JSB Diabolo Match S100 (4.50)   8,1         
JSB Diabolo Match S100 (4.50)   8,3         
JSB Diabolo Match S100 (4.51)   8,3         
JSB Diabolo Match S100 (4.51)   8,1         
JSB Diabolo Straton           15,9   
JSB Straton Pointed   8,2         
Lamprey Vortex   8,8       15,2   
Laser           13,35   
Lazadome           15,9   
Lazapell           14,4   
Lazapoint           15,9   
Logun           14,3   
Logun    7,9         
Logun Penetrator           16   
Logun Penetrator (Heavy)           20,5   
Magnum           21,29   
Marksman FTS   8,6   11,2   13,6   
Marksman Hollow Point   7,3         
Marksman Laserhawk   3,05         
Marksman Marksman   8,1         
Marksman Pointed   8,87      15   
Marksman Premium BBS   5,2         
Marksman Roundhead   8,05      14   18,82
Matchpell           14,3   
Mauser Spitz Kugeln   7,5         
Maxim Conicos Magnum   10,8         
Mendoza Express 2000   8,23       13,18   
Mendoza Magnum   9,37      13,03   
Mendoza Ram Rocket   7,17      12,12   
Milbro Caledonian    7,33       13,3   
Milbro Clipper   9,15         
Milbro Jet           13,35   
Milbro Rhino            19
Milbro Select   7,95      14,15   
Milbro Twin Ring    7,9       14,3   
Mosquito Pointed           14,25   
Nickerson R10   8,5         
Nickerson R11           13,25   
Nickerson R11B           14,25   
Norica Diabolos   7,3         
Norica Domed            19
Olympic Champions   7,5         
Olympic HS LJ Cammell   7,8         
OX Copperpoint   8,15         
Ox Firebat   8,2       14,18   
OX Full Metal Jacket   8,3         
Ox Hi Point            14,22   
OX Power            18,1
OX Power Round   7,1         
OX Super Round   7,5   12   12,74   18,25
Ox Super Round ('97 annual)            13,74   
Ox Super Round (manufacturers)           14,75   
Ox Super Speed     8,3       12,9   
Panda Diabolos   7,6         
Paragon C1           17,44   
Paragon Z1           15   
Paragon Z1(preApril '96)           14,68   
Paragon Z2           12   
Paragon Z2(preApril '96)           11,36   
Parker Hale Dragon   9         
Pax Dynamic Dome Head           14,5   
Pax Dynamic Hollow Point           14,5   
Pax Paragon Bullet           14,5   
Pax Paragon Dome           11,5   
PCP1           14,5   
Pellets S.A. Copitas   7,19         
Pointed           12,65   
Polaris           14,15   
Predator Balistic   9,35       16,2   
Premier           14,3   
Pro Magnum           13,8   
Prometheus Co2   4,6         
Prometheus Dynamic PCP   6,9       13,5   
Prometheus Dynamic SN   7,8       11,85   
Prometheus Dynamic TM   9,5       16   
Prometheus Paragon C1           16,44   
Prometheus Paragon Z2           10,36   
Prometheus Paragon Z7/Z1/Z25   7,4      13,6   15,5
Promethus Hunting   5,6       9,12   
Promethus Truncated   5,7       8,64   
Pyramid Air Bullet           29   
Ruko Match   7,45         
RWS CA 707 Domed           28,5   
RWS Club10   7,1         
RWS Co2 Match   7,7         
RWS Diana Domed            21
RWS Field Point   7,7         
RWS FTS Field Target   10,5         
RWS Geco   6,8         
RWS Hobby   6,9       12,1   
RWS Meisterkugeln   7,7         
RWS Meisterkugeln 200 Pistol   7         
RWS Meisterkugeln Extra 350   8,2         
RWS Mesiterkugeln Match   8,3       12,9   
RWS R-10   8,3         
RWS R-10 Pistol   7,7         
RWS Special Match   8,2         
RWS Super H Point   7,4         
RWS Super Mag   9,5         
RWS Superdome   8,3      14,7   21
RWS SuperHPoint           13,9   
RWS Superpoint   8,3      14,4   
RWS Target   8,3         
RWS Ultra Mag      25   25   35
Sabo Pellets   7,95         
SAG y Figueroa Diabolos   7,2         
Shark Punta Hueca           19,5   
Shark Punta Solida           24   
Sharp   7,7         
Shooting Star           13,93   
Skenco International D&S Magnum Hunting           11   
Skenco Type 1   5,5         
Skenco Type 2           10,4   
Skenco Type 2   5,9         
Sn1           12,85   
Stinger           13,02   
Titan Black           12,38   
UK Gunproducts Exterminator           16   
UK Gunproducts Exterminator FAC           20,5   
Umarex Diabolos   7,5         
Walther Finale Match   7,35         
Walther High Power Co2   4,6         
Webley Flying Scot   7,67       14,5   
Webley Grand Prix   7,86      14,56   
Webley Lazadome   8,35      16   
Webley Lazapell   7,9       14,5   
Webley Lazapoint           16   
Webley Mosquito Domes   7,92         20,2
Webley Mosquito Match   7,9         
Webley Mosquito Maxim            20
Webley Mosquito Points   7,92      14,25   
Webley Specials   7,75       13,5   
Weihrauch Field   8,19         
Z&S Diabolo Sport           13,73   
Z&S Diabolo Sport English           14,81   
Zap ZAP   1,2         
            
            
            
            
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: marius 2007.11.13-13:07:45
Choosing A Pellet for your Air Rifle
How does a person go about choosing the proper pellet for their air rifle?
There are so many factors that can affect air rifle performance that making the proper pellet choice can seem to be a daunting task. Individual characteristics of the airgun and pellet combine to play a major part in determining how well a particular pellet will group in a specific gun. A spring airgun's rifling and choke, spring and spring guide attributes (where relevant) may have a positive or negative affect on the performance of a given pellet. Additionally, pellets are sold in different shapes, weights, lengths, diameters and alloys. Combining all those factors can make choosing the proper pellet quite confusing.

What attributes make a pellet a good choice?
The type of shooting task at hand will largely determine the attributes required for an ideal pellet. For general reference, we break shooting tasks into four main categories:
* General Shooting (plinking)
* Pest Control
* Hunting
* Target Shooting (field target, 10 meter or any other target event)

Each shooting type will have a set of criteria for choosing pellets that fit their specific shooting requirements. But one pellet attribute is essential regardless of your shooting type.The ability to group well with your gun in a consistent, repeatable manner.

This single attribute is the most important to satisfy immediately. A shooter cannot achieve the maximum potential of his air rifle with a pellet that does not group well. Testing for grouping is accomplished by purchasing a pellet sampler that features a small number of all pellets in a specific caliber. It doesn't take more than a few shots to determine whether your gun performs well with a given pellet. If your gun can't shoot a tight group with five shots, then it won't likely perform any better by shooting 100 pellets. The first thing to do is to open the Sampler and try all the pellets. Once a shooter has determined which pellet(s) group consistently with his specific air rifle, then further refinement can be achieved by looking for other attributes such as:
* Pellet shape - different shapes are designed to perform different shooting tasks.
* Pellet weight - important for trajectory purposes and velocity results.
* Pellet alloy - pellet hardness/softness assists hunters/pest control shooters to achieve their results humanely
* Pellet energy - remaining energy at the target (Kinetic Energy) is vital to hunters looking for knock-down power.

It is important to remember that attributes important for one shooting type may not be important at all for another shooting type. Knockdown power, for example, is important to a hunter or pest control shooter, but of little importance when shooting paper targets. However, if the shooting emphasis is field target competition rather than paper target shooting, a certain amount of knockdown power is required to trip the metal targets.

At this point, let's assume that the shooter has tested all the pellet types in the pellet sampler and has determined the subset of pellets that group best with his air rifle. Now it's time to look at the other pellet attributes and the next step is to choose a pellet type from that subset based on your particular shooting need. The following paragraphs explain the four basic pellet shapes and their basic functions.

Pellet Shape
* Domed/Round Pellets-are great all-around, general use pellets. The round head is very aerodynamic and is good for shooting at longer distances (over 25 yards). Oddly enough, round-headed pellets have the highest ballistic coefficients of all the pellet shapes, making them a great choice for pest control and hunting. Pellets with high ballistic coefficients generally have more knockdown power at the target.

* Wadcutter Pellets-are wonderful target pellets. Their flat heads make nice, clean holes in paper targets which is essential for easy scoring. They can also be used for pest control but it is good to remember that they are not designed to be long-range pellets and any breeze or wind pushing against the pellet's flat head can easily make groups open up at longer distances. Generally they are at their best at shorter distances of 20 yards or less.

* HollowPoint Pellets-very good hunting pellets that really expand on impact. They are popular with pest control and hunting shooters. But remember that they have the same weakness as Wadcutters because the big hollow mouth on the pellet catches the wind and may open groups at longer distances.

* Pointed Pellets-are pellets that seem to work best in light to medium powered airguns. They have good penetration capabilities for hunting and pest control. But they don't generally work as well with magnum or supermagnum air rifles as the domed/round headed pellets. We would recommend in general that pointed pellets be best used with a lighter or medium powered air rifle.

Pellet Weight
The weight of the pellet is important because it can affect trajectory, impact power, velocity and aerodynamic stability. Heavier pellets tend to be more stable in breezy conditions and also retain their energy better over distance. And they hit much harder at the target, as one would expect. But that doesn't mean a person should rush out and purchase the heaviest pellet in any caliber. It is important to match the weight of the pellet to your gun's design capabilities and power level.

Spring powered airguns, for example, are known to work much more efficiently with medium weight pellets. Using the heaviest pellets in a caliber with a light or medium powered spring airgun can actually shorten spring life on some light or medium powered air rifles. Gas piston and high power airguns on the other hand, are not affected adversely by using the heavier pellets. Precharged Pneumatics (PCP's) actually work more efficiently with the heavier pellets. As a general rule of thumb, light and medium powered spring air rifles operate best with pellets that fall in the middle of the weight range of any caliber. The high powered spring, gas ram and PCP air rifles can use the heavier pellets without damage.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Burbulas 2007.11.17-22:57:27
Pavadinimas/ svoris gramais/svoris granais/balistinis koeficientas
Prometheus Truncated      0,364      5,62      0,02563
Prometheus Hunting      0,373      5,75      0,02622
Beeman Laser      0,421      6,5      0,02964
RWS Hobby      0,450      6,95      0,03169
RWS Geco      0,454      7      0,03192
RWS Hobby      0,454      7      0,03192
Champion Challenger      0,460      7,1      0,03238
H&N Hollow Point      0,460      7,1      0,03238
H&N Match      0,460      7,1      0,03238
Hustler Harrier      0,465      7,17      0,03269
Milbro Select      0,467      7,2      0,03283
H&N Match Kugeln Pistol 4.50      0,468      7,22      0,03292
Beeman Silver Bear      0,469      7,24      0,03301
Gamo Hunter      0,470      7,25      0,03306
Gamo Match      0,470      7,25      0,03306
Milbro Caledonian      0,475      7,33      0,03342
Eley Wasp      0,476      7,34      0,03347
Bulldog      0,476      7,35      0,03352
H&N Finale Match Pistol 4.50      0,476      7,35      0,03352
RWS Super H Hollow Point      0,480      7,4      0,03374
BSA Pylarm      0,481      7,42      0,03383
H&N Finale Match Pistol 4.48      0,481      7,42      0,03383
H&N Match Kugeln Pistol 4.49      0,483      7,45      0,03397
RUKO Match      0,483      7,45      0,03397
BSA Shooting Star      0,486      7,5      0,03420
H&N Diablo Sport      0,486      7,5      0,03420
H&N Finale Match Pistol 4.49      0,487      7,52      0,03429
Champion Olympic      0,488      7,53      0,03434
Ox Super Round      0,489      7,54      0,03438
Beeman H&N Match Hi-Speed      0,489      7,55      0,03443
Bisley Long Range Gold      0,492      7,6      0,03466
H&N Coppa Point      0,492      7,6      0,03466
Gamo Master Point      0,496      7,66      0,03493
Webley Flying Scot      0,497      7,67      0,03497
Gamo High Speed      0,499      7,7      0,03511
RWS Field Point      0,499      7,7      0,03511
Webley Specials      0,501      7,73      0,03525
Bisley Bullet      0,506      7,81      0,03561
Webley Grand Prix      0,509      7,86      0,03584
Crosman Match      0,512      7,9      0,03602
Crosman Pointed      0,512      7,9      0,03602
Crosman Premier 7.9      0,512      7,9      0,03602
H&N Match Kugeln Rifle 4.51      0,512      7,9      0,03602
Milbro Twin Ring      0,512      7,9      0,03602
Webley Mosquito Match      0,512      7,9      0,03602
H&N Finale Match Rifle 4.48      0,513      7,91      0,03607
H&N Match Kugeln Rifle 4.49      0,515      7,95      0,03625
Beeman Laser Sport      0,518      8      0,03648
Webley Mosquito Domes      0,518      8      0,03648
Webley Mosquito Pointed      0,518      8      0,03648
Beeman Perfect Rounds      0,520      8,02      0,03657
Bisley Practice      0,520      8,02      0,03657
H&N Finale Match Rifle 4.51      0,522      8,05      0,03671
Marksman Roundhead      0,522      8,05      0,03671
H&N Finale Match Rifle 4.50      0,523      8,07      0,03680
Beeman Bearcub      0,524      8,09      0,03689
Beeman H&N Match      0,524      8,09      0,03689
Beeman H&N Ultra Match      0,525      8,1      0,03694
Ox Super Round      0,525      8,1      0,03694
Paragon Z7      0,525      8,1      0,03694
Beeman Silver Ace      0,526      8,12      0,03703
H&N Match Kugeln Rifle 4.50      0,527      8,14      0,03712
Ox Copper Point      0,528      8,15      0,03716
Hustler Strike      0,530      8,18      0,03730
Ox Firebat      0,531      8,2      0,03739
RWS Meisterkugeln      0,531      8,2      0,03739
Gamo Magnum      0,534      8,24      0,03757
Hustler Needlepoint.      0,535      8,25      0,03762
Ox Full Metal Jacket      0,535      8,26      0,03766
RWS Target      0,538      8,3      0,03785
Bisley Bullet      0,538      8,31      0,03789
H&N Finale Match Rifle 4.49      0,538      8,31      0,03789
RWS Superdome      0,541      8,35      0,03808
RWS Meisterkugeln      0,544      8,4      0,03830
JSB Exact Diabolo      0,548      8,45      0,03853
Bisley Superfield      0,550      8,48      0,03867
Marksman FTS      0,557      8,6      0,03922
H&N Field Target Trophy      0,561      8,66      0,03949
Beeman Crow Magnum      0,562      8,68      0,03958
Champion Stinger      0,564      8,7      0,03967
Bisley Pest Control      0,565      8,72      0,03976
H&N Silhouette      0,568      8,76      0,03994
Milbro Clipper      0,569      8,78      0,04004
Beeman Silver Sting      0,570      8,8      0,04013
Dragon Heavies      0,575      8,87      0,04045
H&N Spitz Kugeln Pointed      0,575      8,87      0,04045
Marksman Pointed      0,575      8,87      0,04045
RWS Super Mag      0,606      9,35      0,04264
Champion Polaris Magnum      0,608      9,38      0,04277
Champion Ballistic      0,625      9,65      0,04400
Beeman Ram Jet      0,635      9,8      0,04469
Champion Polaris      0,640      9,88      0,04505
H&N Diablo Baracuda      0,671      10,35      0,04719
H&N Baracuda Match 4.51      0,673      10,39      0,04738
H&N Baracuda Match 4.52      0,677      10,45      0,04765
Beeman Kodiak      0,679      10,48      0,04779
Crosman Premier 10.5      0,680      10,5      0,04788
Beeman Kodiak Match      0,687      10,6      0,04833
Bisley Magnum 4.51      0,697      10,75      0,04902
Bisley Magnum 4.52.      0,699      10,78      0,04916
H&N Baracuda Match 4.50      0,699      10,79      0,04920
Bisley Premier      0,730      11,27      0,05139
Beeman Silver Arrow      0,748      11,54      0,05262
H&N Silver Point      0,765      11,8      0,05381
H&N Rabbit Magnum      1,092      16,85      0,07683
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2007.12.30-21:57:16

Citata
hanns rašė:
noreciau suzinoti situ kulku pilna pavadinima. CP 7.9 ir JSb.


JSB trumpinimas nuo Josef Schulz Bohumín

(http://web.telecom.cz/schulz/images/diabolo_exact.gif)

Visa produkcijos gama: http://web.telecom.cz/schulz/main_e.htm

CP 7.9 - CP 10.5 tai
crosman premier 7.9 yra svoris grain'ais
kaip 10.5

paprastai visi perka kartoniniese dezutese po 1250 vnt.

(http://us.st11.yimg.com/us.st.yimg.com/I/airgundepot_1980_7385195)

Volit parduotuvese buna ir tu ir tu, JSB  dar lyk buna VG ir buna baltic arms
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Lii 2008.01.15-20:50:52

Citata
UltraSonic rašė:
Pagaliau ismatavau kulku greicius (dekingas Universaliam). Taciau iskilo klausimas del rezultatu, kurie buvo tokie: su JSB (4.52mm, 8.4gr) greitis 252m/s +- 1m/s, o su CP (4.5mm, 7.9gr) greitis 245m/s +- 1m/s. Kiek zinau tai su sunkesnem turetu buti mazesnis greitis... Tai ar cia del kalibro ar del ko taip yra?


jei CFX pirktas lietuvoje, tai jiems geriausiai tinka 4.52 kalibras. Kartais 4.53 (pats viena toki turiu, su 4.52 greicio barstymas +-20M/s; su 4.53- +-2m/s), dar reciau 4.51.
kadangi pas mumis istatymiskai 7.5J, tai ir veza visa broka i LT...:(
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Universalus 2008.01.15-20:58:55

Citata
UltraSonic rašė:
Pagaliau ismatavau kulku greicius (dekingas Universaliam). Taciau iskilo klausimas del rezultatu, kurie buvo tokie: su JSB (4.52mm, 8.4gr) greitis 252m/s +- 1m/s, o su CP (4.5mm, 7.9gr) greitis 245m/s +- 1m/s. Kiek zinau tai su sunkesnem turetu buti mazesnis greitis... Tai ar cia del kalibro ar del ko taip yra?


Mano įsitikinimu įtakos turi, kad ir kulkos sijonėlis, forma, gal net oksido storis dengiantis kulką. Pav. Gamo expander 0,51g (7,87gr) lekia visais 10m/s greičiau nei kitų gamintojų tokio pačio svorio kulkos.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2008.01.16-19:56:37

Citata
eimazz rašė:
gal kas zinot kiek sveria tos mazos kulkeles, kur senais laikais tiruose saudyt budavo, be galvos tokios, kolpaciokai?


berods ~0.2 gramo
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: tapkinis 2008.01.19-16:19:56
Manau, nesupyskit, jei rezultatus pasakysiu. taigi:
1. Gamo Pro Magnum, atstumas iki taikinio ~15m, stovint sklaida 8cm + viena kulka i taikini isvis nepataike (is 5) (vienos vos i vamzdi lindo,kitos vos ne krito).
2. JSB 4.52, atstumas iki taikinio toks pats. Taip pat stovint, sautos taip pat 5 kulkos, sklaida 4cm. Visos 5 i vamzdi lindo graziai.
Reziume - supratau, kodel nenaudojat Gamo Pro Magnum kulku ;D
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: rimka 2008.02.06-12:04:10

Citata
Lii rašė:
Nepatingejau ir atsveriau 2 dezutes JSB Exact 4.52

http://img127.imageshack.us/img127/327/dscf4309hj2.th.jpg

Stai toks gavosi vaizdelis.. Komentaru manau nereik.

Svarstykles kartais nugrybauja 1-2 tukstantasias gramo, bet bendro vaizdo tai nekeicia..o saudant is tu atsvertu kulkeliu, vienodo svorio, ir maisant tarpusavyje realus skirtumas didelis buna ?
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Tamosius 2008.02.06-12:27:52

Citata
rimka rašė:

Lii rašė:
Nepatingejau ir atsveriau 2 dezutes JSB Exact 4.52

http://img127.imageshack.us/img127/327/dscf4309hj2.th.jpg

Stai toks gavosi vaizdelis.. Komentaru manau nereik.

Svarstykles kartais nugrybauja 1-2 tukstantasias gramo, bet bendro vaizdo tai nekeicia..o saudant is tu atsvertu kulkeliu, vienodo svorio, ir maisant tarpusavyje realus skirtumas didelis buna ?

skiriasi kulkos svoris,skiriasi ir kulkos greitis su visom is to iseinanciom pasekmem.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: rimka 2008.02.06-13:46:09
man idomu kiek praktiskai tas simtosios gramo dalies skirtumas juntamas.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Kol2nas 2008.02.06-14:03:19
nu va paskaiciuokim. viena simtoji gramo yra grubiai 1,89 procento kulkos mases. tai jei svoris kinta kokiom 7 simtosiom, tai grubiai gaunasi 13,23 procento.
persasi klausimas, kaip pats jaustumeisi staiga palengvejes 13,23 procento? :)
o zinant kai kuriu kulku kokybe, mase ten kartais ir desimtosiom skiriasi. o viena desimtoji, tai jau 18,9 procento mases.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Rytis 2008.02.06-19:54:42
Na, o kai skiriasi masė, tai tikriausiai skiriasi ir marmenys, kas jaučiasi užtaisant šautuvą. Teko girdėti, kad rimtoms varžyboms kulkos ne tik sveriamos, bet ir kalibruojamos.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2008.02.06-20:18:59
JSB ir yra sukalibruotos
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Rytis 2008.02.06-22:04:05
Ar taip kas nors parašė, ar kas nors patikrino realiai? Vien svorio skirtumai jau rodo, kad neturėtų būti kalibruotos. Kai JSB dedamos tiesiogiai į kokybišką vamzdį, labai skiriasi įstūmimo pasipriešinimas atskiriems egzemplioriams. Tam kad patikrinti atskiras kulkų rūšis, užsakinėjau iš Vokietijos per Lii įvairias kulkų rūšis. Kol kas atsirado daugiau klausimų negu atsakymų.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2008.02.06-22:54:47
Kalibruojamas dydis o ne svoris, nors ir svoris jsb is dezutes buna max 3 svoriu t.y. sviruoja trim desimtosiom gramo.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Rytis 2008.02.06-23:16:23
Zalias7, norėjai pasakyti svyruoja trim šimtosiom gramo . Šiaip sunaudojau JSB ne vieną dėžutę, ir mano subjektyvia nuomone, tai rimtai jos tikrai ne kalibruotos. Žinoma, nėra ką lyginti su kitomis pigesnėmis, pavadinimų neminėsiu.
Kiek teko anksčiau girdėti, tai net 10 metrų rungčiai sportininkai kalibruodavo kulkas specialiu aparatėliu, prastumdami per kalibravimo angą.
Kalibruotos kulkos, kurias dabar dažnai naudoja 10 m rungtyje, kurių reklamą matome Užupio šaudykloje:
(http://host-photo.com/thumb.php?f=r10match600.jpg) (http://host-photo.com/photo.php?f=r10match600.jpg)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Kol2nas 2008.02.06-23:16:55
xeee, xe xe, trys desimtosios, tai jau 60% kulkos mases ;)
bet siaip ir jsb nemazai svyruoja. ir nors ju kalibras buna daug maz panasus, esu pastebejes, kad ju sijonelio storis ivairuoja. t.y. kartais ta ertme gale kulkeles buna siauresne, kartais platesne, del ko ir mase svyruoja
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2008.02.06-23:32:14
nu sorius, sumaisiau istikruju +-0.03 gramo
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: LANGAS 2008.04.15-10:38:12
atsveriau JSB EXACT 4.53mm
(http://host-photo.com/thumb.php?f=JSBxdiabolo_exactx4.53.gif) (http://host-photo.com/photo.php?f=JSBxdiabolo_exactx4.53.gif)

sveriau i 5 grupes:

1. 0.5200 - 0.5299g  -   5 vnt.
2. 0.5300 - 0.5399g  -  99 vnt.
3. 0.5400 - 0.5499g  - 231 vnt.
4. 0.5500 - 0.5599g  - 141 vnt.
5. 0.5600 - 0.5699g  -  22 vnt.

viso dezuteje buvo 498 kulkos,
lengviausia buvo - 0.5223g
sunkiausia       - 0.5649g
vaizdelis toks

(http://thumbnails.imajr.com/1-937471.jpg) (http://imajr.com/1-937471)

3 - cia grupe buvo prisaudyta 30m i centra,FT poza sedint, miske
po 3 kulkas(lengviausias ir sunkiausias) susaudziau nedarydamas jokiu paklaidu:

(http://thumbnails.imajr.com/2-937472.jpg) (http://imajr.com/2-937472)

CFX , patrumpinta gamine spyruokle, greitis su 3 -ios grupes kulkomis 243m/s, +-1m,
be metalinio nadulniko, nes itariu, kad kartais jis
daro nelabai gera itaka taiklumui:)
tokie tai reikaliukai ;D
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: wviddas 2008.04.15-12:00:27
Vienas klausimelis.Kaip grupiu greiciai?
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: cinesia 2008.04.15-15:33:59
man geda klaust cia besikalbanciu. kas per soviniai gariunuose kur po 250 ar 500 vnt buna dezuteje. jinai tokia polietilenine, pilka. 500kaina berods 12lt buvo. bet jau seniai nemaciau tai gal ir pasokt per ta laika spejo. kiek pamenu ant dezutes uzrasyta kirilica.
kaip ivertintumet tokia produkcija ir kokios galimybes su jom ?
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: LANGAS 2008.04.15-16:36:13

Citata
wviddas rašė:
Vienas klausimelis.Kaip grupiu greiciai?


lengviausia buvo tik 1 likus, greitis 245m/s
 :)
sunkiausiu greiti 240-241m/s

Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: LANGAS 2008.04.15-16:46:07

Citata
cinesia rašė:
man geda klaust cia besikalbanciu. kas per soviniai gariunuose kur po 250 ar 500 vnt buna dezuteje. jinai tokia polietilenine, pilka. 500kaina berods 12lt buvo. bet jau seniai nemaciau tai gal ir pasokt per ta laika spejo. kiek pamenu ant dezutes uzrasyta kirilica.
kaip ivertintumet tokia produkcija ir kokios galimybes su jom ?


tai «Шмель»
http://dmazay.ru/index.php?productID=606
500 vnt. dezute 18-20LT, bet buvo tik sunkios 0,8gramo:)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: wviddas 2008.04.15-18:29:22
Citata

lengviausia buvo tik 1 likus, greitis 245m/s
 
sunkiausiu greiti 240-241m/s


...kalibruotes skiriasi,tampo i kaire ar desine.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2008.04.15-21:03:18
Neuzmirstam , kad cia 'biblioteka' ir stengiames pataikyti i tema taip, kad liktu kas nors ateities kartom, visus lyrinius nukripimus trinsiu ir kuo daugiau istrinsiu, tuo arciau istrintiems bus rasymas tik i 'medituojam' >:(
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: cinesia 2008.04.15-23:26:59
kuo tau nepatinka gariunietisku saudmenu aptarimas kulku temoje ? dabar zinosiu kaip jos bent vadinasi
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2008.04.16-00:43:41

Citata
cinesia rašė:
kuo tau nepatinka gariunietisku saudmenu aptarimas kulku temoje ? dabar zinosiu kaip jos bent vadinasi


Kas man nepatinka jau istrinta, likes tik prasymas, kuris tau kaip matau nieko nereiskia :(
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: berazumijus 2008.04.26-22:49:58
na va neberadau savo megstamu kulipku vollite :( tai nusipirkau brangesniu. is po gamtos pargryzes sakau ismeginsiu svarstykles ir stai kas gavos -
(http://host-photo.com/thumb.php?f=x1.jpg) (http://host-photo.com/photo.php?f=x1.jpg)
kiek suprantu krastines reitu nurasyt tik saudymui i bonkas, nes kaikuriu svoris tesiekia 0.503 o kaikuriu 0.529. ir kiek tas svoris turi vistik itakos - kiek +- gr dar yra proto ribose ? ryt leksiu i kaima papleskint su paskutiniais oro likuciais paziuret :inno:
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: UltraSonic 2009.03.24-12:20:26
Comparative pellet penetration test. Gal kam idomu bus...
http://www.pyramydair.com/blog/2005/09/comparative-pellet-penetration-test.html
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Ignas 2009.05.17-15:37:12
sakykit man, pasimeginau savo cfxui nusipirkt raudonu JSB (neheavy). palygint su pries tai naudotomis gamo match paprastomis, jsb lenda i lizda labai labai laisvai, iskrenta irgi taip pat lengvai kaip ir isideda (t.y. is vis be pastangu) kiek tai tures neigiamu savybiu pataikant?ginklo sveikatai?
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Rimas54 2009.05.17-18:06:15

daro nelabai gera itaka taiklumui
tokie tai reikaliukai [/quote]
As dar nepriaugau iki svarstykliu. Gal tiek jau ir neitakoja JSB kulku svoris rezultatui -jos gana kokybishkos. Kai namie , FT poza sedint ,shaudau is 25 metru-tai ne maziau 90 % sushaunu i 1cm. apskritima[o,kad tokie nervai butru per varzybas] Mano supratimu,jeigu pataikysi ish 30 metru atstumo i taikinuko centra-tai visada nuvirs,juk kil zona buna ne maziau colis.Pagal nuotrauka -i  , 2 cmm. lengavai sutilpta.:)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Ignas 2009.05.17-18:45:40
tai norit pasakyt nelimpa tada mano sautuvui jsb?:( reik simtosiomis didesnio kalibro
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: DeividoX 2009.05.18-11:38:34
O bandei 4.53 JSB exact (raudonos)?
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Ignas 2009.05.18-22:06:34
pirkdamas ziurejau ant dezuciu buvo parasyta 4.5 bet ne 4.53.. dabar su raudonom shaudau exactais (neheavy)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2009.05.18-22:18:19
kitoi dezutes pusei paziurek, JSB ten raso kokio kalibro sovinukai
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Ignas 2009.05.18-22:23:45
4.50 tai diagnoze tokia, kad per durna galva, savo pacio nedaskaityma, nusipirkau per mazus shovinukus, nu bet baltic armse ir pardavejai geri... nieko nepasake.....

kas valgo 4.50 galeciau parduot dezute uz kelis litus (450 liko dezuteje)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2009.05.18-22:24:51
Balticarmse as itariu paklause taves kokiu ir dabar pagalvok ka atsakei  ? :)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Ignas 2009.05.18-22:35:02
"keturiu su puse"

AAAAA. tai ka dabar daryt? duotu baltic armse man kulkeliu pabandyt? ar .51 .52 .53 ? po pora vnt bent...
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2009.05.18-22:38:14
tai nusipirk po dezute, kurios netiks parduosi, nieks del taves negadins dezuciu
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: garsas 2009.05.18-22:48:47
yra rinkinukas testavimui http://www.balticarms.lt/index.php?id=1609&prod=1770
tik kad 4,51 "storiausios"
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2009.05.18-22:55:07
ten machines (plokscios) , tai testuot nebent iskris per vamzdi ar ne, o kurios graziau gula pvz. ant 25 metru visai netinka
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Burbulas 2009.05.29-00:55:35
Kulku "fotodatabaze"
http://www.photosbykev.com/wordpress/2009/01/20/air-rifle-pellet-database/
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zaltys 2009.06.03-22:08:24
IpSe, gerai užvedei manę ant temos. Prieš kelias savaites dariau eksperimentą.
Atšaudyta kalibruotom kulkelėmis.

Kulkelės     CP 7.9gr    JSB EX 4.53
Sijonėlis       Greitis      Greitis
4.6                223           213
4.7                229           224
4.8                264           257

CP greitis buvo stabilesnis negu JSB.
Šaudyta CFX 1.5 metų senumo, spiruoklė parduotuvinė dar nekeista +pasunkintojas. Kulkos lizdas netvarkytas ir mechaniškai parduotuvėja nebuvo pažeistas kaip, kad naujasni egzempliorei pateiktose nuotraukose.

O dar prie to pačio visai rimtai. Kas suteiks gamintojų gaminamų kulkelių pavadinimus kures galima nusipirkti ant lietuvos ir standžiai prastumti per 4.8 kalibrą ir tinkančias sportui pagal kokybę ( JSB analogą) pastatysiu 5 alaus butelius.  
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Burbulas 2009.06.03-22:33:10
zaltys> yra gi 5,0mm (0,20) kalibro kulku :) Ir tu paciu JSB http://www.pyramydair.com/s/p/JSB_Diabolo_Exact_20_Cal_13_5_Grains_Domed_500_Tin/477
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zaltys 2009.06.03-23:08:55
Įnformacija naudinga, reikės išbandyti. Įtariu su šitomis nebus taip paprasta nes kulkelės galvutė greičiausiai bus 5mm nors kalibruoti į minusą kulkelę yra lengviau, negu kulkelės sijonėlį platinti.
Beto kokiu būdu jas ant lietuvos gauti nes interneto prekyboje nieko nesusigaudau.
Burbulas, prašom man į pm savo tel. nes kiekvieną vasarą svečiuojuosi Vilniuje.:beer:
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2009.06.04-10:49:35
5 mm sovinuku buvau mates vollite Kaune
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: DeividoX 2009.07.02-13:18:33
Citata
Marfejus rašė:
Tai viena reismiskai negali niekas pasakyti kokias kulkos pvz CFX tinka labiausiai.


Pradek nuo JSB exact 4.52, 4.53(raudona dezute), JSB exact 4.52 (melyna dezute)
Asmeniskai maniskis laaabai megsta 4.53
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: jobshi 2009.07.02-14:47:13
manishkis laabai irgi sitas mego, kol nepasilpninau iki 13-14 daba teko atsiprasyt kazkada pirktu pabandymui ir ishpeiktu, paruostu ishmetimui melynuju4.52
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Trojak 2009.07.28-08:39:48
Naujos kulkos JSB Exact Jumbo Monster  5.5  svoris 1,645g
(http://img154.imageshack.us/img154/8324/2333433.th.jpg) (http://img154.imageshack.us/i/2333433.jpg/)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Hel59 2009.07.29-08:50:05
Pirmas testas ganzosia jau ira ...... http://talks.guns.ru/forummessage/30/494698-5.html
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: jobshi 2009.08.21-08:45:36
crosman hollowpoint arba crosman premier hollowpoint tik pastarosios dommed o ne match. jei skirtumo nera ar dommed ar match manau geriau rinktis dommed del didesniu taikliu distanciju, nes visiem aisku kam tau jos...
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: CeRBeR 2009.09.30-10:19:47
Gal kas esat bande RWS kulipkas, treneris sake su jom geriausi rezultatai, bet lietuvoje nera kur tokiu isigyt.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: grandis 2009.09.30-10:44:23
turi oksalis, turi baltik-arms, kaip skrenda is CZ nezinau, bet del kietesnio svino atima 8m/s, del cioko
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: CeRBeR 2009.10.01-21:18:00
gal gali RWS apytiksle kaina okslyje pasakyti?
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: grandis 2009.10.02-10:38:43
kai man gyresi sake 39,- tai paaiskinau kad baltik armse 29,- o kokia dabar nezinau
cia kogero tik kaune bus nes ten dirba nestatutinis airguneris
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Lii 2009.10.14-08:40:15
Gal nevisiskai susije su pniaumatika, bet bendram supratimui kas vyksta su kulka pataikius i kieta pavirsiu (ir netik kieta):

http://www.youtube.com/watch?v=QfDoQwIAaXg
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: UltraSonic 2009.11.16-13:10:50
Vakar (2009 11 15) Nemencines miske atlikom bandyma, kurio tikslas nustatyti kulkeliu JSB Exact Express 4.52 0.500-0.515g ir JSB Exact 4.53 0.545-0.560g balistini koeficienta.

Aplinka: temperatura +5C, slegis 765mm, aukstis virs juros lygio 180m, g 9,814m/s2
PASTABA: sie duomenys gauti is meteorologijos tinklapyje pateikiamos informacijos.

Priemones: sautuvas HW97k, chronografas Combro CB-625 MK4, chronografas BX 713.

Eiga: Ant HW97k uzmontuotas chronografas Combro. Uz 30m metru pastomas chronografas BX 713. Saudoma taikant i BX 713 ir fiksuojami abieju chronografu parodymai.

Rezultatai:
JSB Exact Express 4.52 0.500-0.515g
248 - 209
250 - 212
251 - 215
250 - 209
248 - 213

JSB Exact 4.53 0.545-0.560g
238 - 205
239 - 206
236 - 204
238 - 205
237 - 204

PASTABA: kaip ir reikejo tiketis buvo nestipriai apgadintas chronografas BX 713. Apsiprasom ir dekojam vidui007 uz si chronografa:-[

Apskaiciavome, kad vidutiniai BC yra tokie:
JSB Exact Express 4.52 0.500-0.515g BC 0.025
JSB Exact 4.53 0.545-0.560g BC 0.0274

Isvados:
Kulkeliu JSB Exact 4.53 balistini koeficienta nustatyti pavyko gana tiksliai, kadangi visu penkiu suviu gauti rezultatai gana panasus ir BC svyravo tik nuo 0.027 iki 0.028.
JSB Exact Express 4.52 kulkeliu rezultatai turi siektiek didesne paklaida. Penkiu suviu BC svyravo nuo 0.023 iki 0.027. Taip gali buti ir del naudoto sautuvo. Norint gauti tikslesnius rezultatus Express kulkeliu BC bandyma reiketu pakartoti naudojant kita sautuva.

Bandyme dalyvamo: Gudis, DeividoX, vidas007, UltraSonic
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: xatabyc 2009.12.09-10:41:22

Citata
UltraSonic rašė:


PASTABA: kaip ir reikejo tiketis buvo nestipriai apgadintas chronografas BX 713. Apsiprasom ir dekojam vidui007 uz si chronografa


nznau ar tinkama cia tam vieta, bet kad daugiau choroniu negadint, stai ka radau:

(http://host-photo.com/thumb.php?f=cronioxapsauga.jpg) (http://host-photo.com/photo.php?f=cronioxapsauga.jpg) (http://host-photo.com/thumb.php?f=apsauga2.jpg) (http://host-photo.com/photo.php?f=apsauga2.jpg) (http://host-photo.com/thumb.php?f=apsauga3.jpg) (http://host-photo.com/photo.php?f=apsauga3.jpg) (http://host-photo.com/thumb.php?f=apsauga4.jpg) (http://host-photo.com/photo.php?f=apsauga4.jpg)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: berazumijus 2009.12.09-18:09:30
o kas cia per daiktas ? labai panasu i kazkoki aukstadazni greicio matuokli. ar nusisneku visiskai ?
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: grandis 2009.12.09-18:34:34
taigi rusiskas xronius i apsauga igrūstas kad nepersautu už 50 metru.
kai balistini koficienta nuiminėja
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Lii 2009.12.09-21:24:18
Panasu dalyka jau seniai isbandziau. Vienas trukumas- reik but salia ir uzrasinet parodymus.. arba trint atminti abieju hronu ir paskui nuskaitinet..

Jei kam reik, galiu iskirt metalinio lovio.. prasipjausit skyle ir turesit experimentams 'sarvus'
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: xatabyc 2009.12.09-22:20:43

Citata
DeividoX rašė:

Sita mintis jau senai generuojama


tai labai gerai:super:, tiesiog pagailo chroniaus :'( ce juk ne cobmro ir naudojamas buvo bendram labui, uz atlikta darba aciu visiem bandymo dalyviams :beer:

O del begiojimo pirmyn atgal tai jau  tikrai reikes ir nesvarbu, kad chronius atminti turi, gali buti visko ir rekosetu ir skeveldru per chroniu, ko pasekoje greiciu ivairumas. Darbas reikalaujantis "zemo starto".
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: vitold 2010.01.02-17:42:19
Pabandziau pasaudit i svinine lekste, kulkites paliko gera ispudi:) ganokaj tajklios iki 60m sorry uz nepilna foto
(http://host-photo.com/thumb.php?f=DSC01519.JPG) (http://host-photo.com/photo.php?f=DSC01519.JPG)
(http://host-photo.com/thumb.php?f=DSC01517.JPG) (http://host-photo.com/photo.php?f=DSC01517.JPG)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: saulius27 2010.01.05-15:05:09
sveiki,kokie sovinukai labiausiai tinka weihrauch hw97k 5,5cal.?
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Lii 2010.02.27-20:37:32
Vel pasveriau JSB EXACT Diabolo, 0.547g, 'Carefully selected", 4.53

Lengviausia (ju buvo 2) 0.530
Sunkiausia 0.561

Tu deklaruojamu 0.547 buvo apie 20 vnt
didziausios grupes gavosi:
0.538- 0.545 ir 0.546-0.550 mazdaug 150 ir 130 kulkeliu.

Lyginant su senom JSB situacija geresne.

Beje, per neatsarguma 5 kulkeles numeciau nuo stalo ant grindu, ko rezultate jos tapo 'broku'- labai minkstas svinas ir labai ploni sijoneliai..

Dezuteje radau tik 1 kulkele su suspaustu sijonu.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Kol2nas 2010.03.07-08:16:23
Ieškojau kai ko kito, bet užtikau štai ką
http://airgun.org.ua/correct_bullet
Neskaičiau, bet pažiūrėjau iš paveiksliukų, gal kažkas ir naudingo.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: MindaugasMc 2010.03.10-17:34:25
Kaip šios kulkelės:
http://www.4komma5.de/H-N-Baracuda-Green-45-mm-042-Gramm-Zinnlegierung

http://www.4komma5.de/H-N-Field-Target-Trophy-Power-45-mm-057-Gramm-verkupfert

Ant šių rašo kad >25J ką tai reiškia? nors jų svoris nedidelis

o ant šių rašo 7,5J
http://www.4komma5.de/H-N-ECON-Diabolos-45-mm-Glatt-048-Gramm

Žodžiu gal kas bandėte ir galite ką pasakyti
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Universalus 2010.03.31-13:07:59
Pasvėriau 20 kulkelių NN Diabolo Sport daugiau nesvėriau, nes kaip ir nėra prasmės, svoriai labai vienodi. Vidutinis svoris 0,504g. Lengviausia 0,5010g sunkiausia 0,5082g.

http://www.sportwaffen-schneider.de/product_info.php/cPath/40_95_156_797/products_id/1004
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: FOX 2010.03.31-13:12:31
Citata
Universalus rašė:
Pasvėriau 20 kulkelių NN Diabolo Sport daugiau nesvėriau, nes kaip ir nėra prasmės, svoriai labai vienodi. Vidutinis svoris 0,504g. Lengviausia 0,5010g sunkiausia 0,5082g.

http://www.sportwaffen-schneider.de/product_info.php/cPath/40_95_156_797/products_id/1004

kokios cia svarstikles su 4 nuliais:o
seip per didelis tarpas tarp svoriu o,501 ir o,508
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Universalus 2010.03.31-15:28:12
Svarstyklės ne kiniškos :azn: laboratorinės Kern ABS 120-4 geriau paieškojus ir su 6 nuliais galima rasti.
Kulkų svoris iš dėžutės vaikšto +- 0,004g ir sakai, kad daug? :evil1: Pasverk JSB kad ir "carefully selected" :lol: va ten tai vaikšto svoris...
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: vejas666 2010.04.26-15:15:49
taip ir nesupratau skaitydamas;kaip tos turgines kulkos kur 250 vnt kainuoja 6 lt.koks ten skaitosi ju svoris ir kokibe ira lenkisku ir vokisku?AR neverta net ziureti i tokias?pattarkit kaip matot zaliam
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Melodrama 2010.04.28-21:01:34

Citata
vejas666 rašė:
taip ir nesupratau skaitydamas;kaip tos turgines kulkos kur 250 vnt kainuoja 6 lt.koks ten skaitosi ju svoris ir kokibe ira lenkisku ir vokisku?AR neverta net ziureti i tokias?pattarkit kaip matot zaliam

shudas ten ne kulkos, toki svina tik islydyt ir zvejybon naudot 8)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Burbulas 2010.06.02-10:44:28
Daug informacijos apie kulkas
http://www.photosbykev.com/wordpress/2009/01/20/air-rifle-pellet-database/  
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Gudis 2010.06.04-13:41:58
Vakar sveriau H&N Field-target Trophy 4,52. Svoriai skyresi 15 tukstantuju. 0,015 g.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: dublis 2010.06.19-16:07:33
     Sveiki !
 Neseniai i rankas papuole 4,5cal. sviesos- garsines kulkeles ''Blik ''
kinietis su atlenkiama buoze  cal. 4,5 mm mielai jas ''valge'', kadangi salia gulejo toks pat kinietis cal.22 , tai automatiskai iskilo mintis ar nera tu sviesos -garsiniu kulkeliu didesnio kalibro, pasirodo - nera !Zmogui smegenys duotos tam , kad jis galvotu:taip gime mintis paimti 5,5 mm ''Gamo pro magnum''kulkute ir ja ''apzenyti '' su ''Blik'' cal 4,5 mm t.y. paimti viena ir ikisti kitai i uzpakaline dali . Patikrinta , vieno suvio pneumatika dirba puikiai , bet daugiasuviams aparatams netinka , nes gaunasi per ilgas kulkos ismatavimas, netelpa i apkaba. foto nededu , nes ir taip viskas aisku ''Premier''22cal. taip pat dirba siuo principu , na o kito tipo kulku nebandziau. Sau staciau uzdavini iskelti minti , o paskui ja patikrinti ar veikia ar ne.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2010.06.19-17:13:37
saudyt galima is viniu, duonos, palstilino ir viso kito, sita mes zinom.
Tik kaskodel zmones tokiu saudymu rezultatu niekad neideda :)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: autukas 2010.06.19-18:41:59
Zalias, svarbu pažinimo džiaugsmas, pasirodo žmonėm džiaugsmą gali sukelti ne vien tik krūva 7mm iš 50m. Aš suprantu, kad tau depresija jei tokios krūvos nesurenki, bet kaip sakė vienas žinomas herojus: "....к людям надо по мягше.....";):P
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2010.06.19-20:26:34
as nereikalauju 7mm is 50 metru, bet koks kaifas is saudymo jei net is 30 metru alaus skarbonke nepataikysi, ar cia as vel perdaug reikalauju ? :)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: andrius911 2010.06.19-20:30:03
Visiem savas laikas ;D as kazkada labai patenkitas buvau kai is 10 metru i skarba pataikydavau :lol: nu bet giveni ir mokais , ir bevalgant apetitas pakyla;D
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: dublis 2010.06.19-21:30:50
  Apie pn. kulku sudurima cal 5,5 mm ir  cal 4,5mm parasiau todel , kad anksciau forume to nesu rades ir sis mano straipsnelis skirtas pradedantiesiems megejams todel ir apie pataikymo rezultatus neuzsimenu.Tikslus pataikymas i taikini susideda is daugelio faktoriu.
Pneumatikos forumas yra visiems : nuo visisko pradinuko iki PCP ''Aso ''Per sias ''girnas '' yra praeje visi , kas domisi pneumatika. Keista : visi raso ,as is 50 m. tokia kruva padarau, kitas tokia kruva sukala, paskaicius susidaro vaizdas, kad forume reklamuojasi tik vieni asai...Sutinku , forume raso straipsnius ir tikri savo amato ''specai ''is kuriu , ideto i pneumatikos gaminius darbo , verta pasimokinti, verta sekti ju pedomis MANO PAGARBA JIEMS !Pagal savo  amziu ( 65 m. )ir fizines  galimybes ,skaitau 30- 40 m. pataikai i taikini ir gana !Kas liecia varzybas , tai man pensininkui jose dalyvauti yra per didelis malonumas
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: zalias7 2010.06.19-22:08:34
pensininkai pas mus varzybose dalyvauja, o jei pinigais per dauk parasykit man i pm, manau sita klausima suderinsim ir pinigus ir atvaziavima, svarbu noras butu.

P.S. as netgi skaitau, kad ft/hft sportas yra butent pencininkam , ju kraujas jau nebekarstas, daro viska ramiai ir apgalvotai, todel ir rezultatai geresni :)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: tapkinis 2010.06.21-21:32:44
Atsvėriau dvi dėžutes JSB Exact Express 4,52mm.
Lengviausia: 0,486g
Sunkiausia: 0,521g
Skirtumas 0,035g
:)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: arcius78 2010.10.16-09:44:33
apie kulkas jau daug prirasyta,gal kam prireiks.
http://airgun.in.ua/showthread.php?t=1375
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Lukas 2010.11.30-22:04:44
Experimentai experimentais bet nesinori metyti pinigu vejais.

Idomu kaip šios:
(http://www.aceros-de-hispania.com/images/hollow-point/hollow-point.jpg)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Gudis 2010.12.15-16:18:48
Cia kulkos medzioklei. Galvute specialiai pritaikyta. Kai pakliuna i kuna issiplecia ir daro didesne zala grobiui.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Phantom- 2010.12.15-17:13:01
šitų sklaida turėtų būti nemaža, be to jos labai lengvos. Geriau padidinti arklius ir naudoti sunkesnias kulkeles PVZ JSB exact heavy arba CP 10,5gr priklausomai nuo to, kurias labiau mėgs tavo vamzdis :)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: FOX 2010.12.15-18:52:53
sitos grobiui neblogos
(http://host-photo.com/thumb.php?f=predator4x5.jpg) (http://host-photo.com/photo.php?f=predator4x5.jpg)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: grafito 2010.12.15-19:09:07

Citata
FOX rašė:
sitos grobiui neblogos
http://host-photo.com/thumb.php?f=predator4x5.jpg


jo ypac taiklumas geras:inno:
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: FOX 2010.12.15-20:50:01
na as ant 30metru i 1coma susaudziau 5 suvius;)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Lukas 2011.01.29-19:34:25
Šiandien nusipirkau pistoletui 4,5mm kulkelių Norica Match 500vnt 15lt. Kadangi šaudymui su draugais ar šiaip iš 10 metrų į taikinius tai nieko ten tokio.. bet nuo JSB tai skirtumas akivaizdus- pagaminimo kokybe. Tikrai nesitikėjau, kad taip ženkliai gali skirtis.
P.S Tai tik šiaip pamąstymas.

(http://www.riflesports.co.uk/sm_images/Norica_Match_22_Pellets.jpg)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: regas 2011.01.29-20:13:15
nuprkai tikra š.. tam reikalui yra JSB match
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Lukas 2011.01.29-23:10:10

Citata
regas rašė:
nuprkai tikra š.. tam reikalui yra JSB match


na aš nesakiau, kad man jos š.. tiesiog jos puikiai tinka pagal paskirti- papliauškinti. Kai aš per vieną vakarą iššaudau 50-100 kulkelių, tai JSB truputį brangokai išeina.. o ir siaip, ir be JSB yra geru match kulkeliu. ;)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: jalauris 2011.02.13-23:30:58
jei lietuvos rinkoje nebutu jsb tai daugumai sauliu tektu per varzybas rinkti tokias kruvas kaip liaudiskoj myslej is uodegos kaip siulas ant zemes kaip paklode:inno:
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: berazumijus 2011.02.14-23:33:17
gal kas patars tokiu klausimu - reikia kulku kuriu galvutes didesnes nei iprastu, nes problema su vamzdziu, prastumus visas kiek turejau ir pasiskolinau kulipkas ant sijonelio zymes normalios o ant galvutes isvis ner jokiu. jsb 4.53 jau uzsakiau. gal dar kokiu kitokiu yra ?
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Universalus 2011.02.15-16:47:06
Pabandyk rws superdome
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: grandis 2011.02.15-17:12:19
HN visa laika galvos buvo didesnes
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: FOX 2011.02.19-14:56:32
tai visgi koks BC melinu jsb?
suradau du variantus
0,210
0,250
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: MtR 2011.02.20-12:20:37
as i chaiguna 0,22 vedu....  Bet itariu, kad paciam reikia pasimatuoti, turint minty, kad JSB jeicia formas...

Chairgune, jei neklystu, yra aprasytas budas kaip pamatuoti BC...
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Gudis 2011.02.20-18:26:03
As naudoju 0.0250 BC. Galima paskaiciuoti su dviem hroniais. Sauni, pro viena ir ,kad pralektu pro kita uz ta mtikro atstumo. Paskui suvedi i chairgun ir paskaiciuoja. Rodos taip. Mes gi kazkada darem testus siu kulku. Raudonu ir melynu. Aisku, del naujo modelio BC jau nebegarantuoju.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Lukas 2011.11.22-10:39:44
Sveiki, norėjau paklausti ar kas nors bandėt RWS Super Field?
Palyginti su JSB jaučiasi skirtumas?
Kokių dar yra alternatyvų JSB?
(http://www.solware.co.uk/air-pistol-air-rifle/rws-superfield-22.jpg)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: mariux 2011.11.22-18:38:50

Citata
Lukaz rašė:
Sveiki, norėjau paklausti ar kas nors bandėt RWS Super Field?
Palyginti su JSB jaučiasi skirtumas?
Kokių dar yra alternatyvų JSB?
http://www.solware.co.uk/air-pistol-air-rifle/rws-superfield-22.jpg


bandziau.. ir su air arms pro sport, is su s410 xtra fac.. lyginant su JSB, tai RWS kietesnis svinas - mazesnis greitis (5-7ms/s) sklaida is 30m skirdavosi nedaug, bet visgi skirdavosi (RWS nenaudai) is 50m kai pasaudziau RWS paspyriau po lova..
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: rimvis91 2012.02.16-17:26:14
Sveiki, o kaip sios kulkeles http://www.xtrem.lt/premier-fieldtarget-domed-45-mm-1250vnt (http://www.xtrem.lt/premier-fieldtarget-domed-45-mm-1250vnt) apsimoka ? kokia kokybe? :)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: elmaras 2012.02.16-17:38:43
Sveiki, o kaip sios kulkeles http://www.xtrem.lt/premier-fieldtarget-domed-45-mm-1250vnt (http://www.xtrem.lt/premier-fieldtarget-domed-45-mm-1250vnt) apsimoka ? kokia kokybe? :)
tokias naudojau ir labai sakyciau neblogos bet ne visi vamzdukai jas valgo.maniskis hatsanas 44t10 jas valgo.tik dar reiktu pabrezti kad naudojau 5,5cal.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: b.rycka 2012.02.16-20:13:25
tai tada pas mane gal daug  :D tai kokios kulkeles tada tinka ? :)
jei jonu daugiau,bandyk sitas http://www.xtrem.lt/premier-fieldtarget-domed-45-mm-1250-vnt (http://www.xtrem.lt/premier-fieldtarget-domed-45-mm-1250-vnt) jos tikrai neprastesnes uz jsb paprasciausiai,vieniem vamzdziam tinka,o kitiem ne.Ju pliusas,kad svinas kietesnis ir sijoneliai nesilanksto vos netaip paemus,kaip pvz. jsb  ;)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: xatabyc 2012.02.18-21:12:46
Sviezios 2011/2012m Grandzio uzsakymo JSB exact express cal.4,52 0,510g partijos Nr.31000011
svarstykles kiniskos: max svoris 10g, tikslumas-0,001g, visos kulkos dedamos venodai ir i ta pacia svarstykliu darbines lekstutes vieta. Sverdamas ta pacia kulka kelis kartus pastebejau galima svoriu svyravima iki 0,003g.
svoris -  vnt. dezuteje, svertos 2 dezutes
0,490 - 1; 0;
0,497 - 2; 0;
0,498 - 0; 3;
0,499 - 0; 2;
0,500 - 1; 0;
0,501   - 2; 4;
0,502 - 0; 1;
0,503   - 6; 4;
0,504 - 13;   17;
0,505   - 12; 13;
0,506 - 11; 14;
0,507   - 34; 36;
0,508 - 23; 28;
0,509 - 69; 65;
0,510   - 41; 42;
0,511   - 34; 40;
0,512   - 79; 81;
0,513   - 36; 27;
0,514   - 37; 28;
0,515   - 39; 39;
0,516 - 10; 14;   
0,517   - 19; 12;
0,518   - 22; 15
0,519   - 7; 6;
0,520   - 7; 10;
0,521 - 1; 0;
Viso - 1 dezute 506 vnt; 2dezute 501 vnt;
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Burbulas 2012.03.20-17:27:26
Kulkų macro nuotraukos http://www.crosman-air-pistol-owners-forum.com/board/index.php?topic=981.0 (http://www.crosman-air-pistol-owners-forum.com/board/index.php?topic=981.0)
(Nuoroda veikia ne visiems. Jei Jums neatsidaro - nieko padėt negaliu)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: rimvis91 2012.03.27-16:39:21
O kaip tokios kulkos ?- http://www.survival.lt/index.php?main_page=product_info&cPath=162_166&products_id=210 (http://www.survival.lt/index.php?main_page=product_info&cPath=162_166&products_id=210)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: xatabyc 2012.04.01-13:39:08
tiems kuriems neatsidare kulku macro foto, jas galite perziureti cia http://talks.guns.ru/forummessage/96/757873.html (http://talks.guns.ru/forummessage/96/757873.html)  :)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: rimvis91 2012.07.30-18:43:59
o kaip sitos kulkos? - http://4komma5.de/Umarex-Mosquito-Diabolo-45-mm-fuer-Luftgewehr-und-Luftpistole (http://4komma5.de/Umarex-Mosquito-Diabolo-45-mm-fuer-Luftgewehr-und-Luftpistole)
Tiktu saudymui is 30 m i popierinius taikinius.
ar geriau sitos http://4komma5.de/H-N-Diabolo-Sport-glatt-45-mm-Luftgewehrkugeln (http://4komma5.de/H-N-Diabolo-Sport-glatt-45-mm-Luftgewehrkugeln)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: xatabyc 2012.07.30-19:25:38
cia biblioteka, t.y. skelbiama info su isliekamaja verte. Jums su klausimais i sita tema http://www.airguns.lt/index.php?topic=174.550 (http://www.airguns.lt/index.php?topic=174.550)

Jusu paminetos kulkos ir aplamai kulkos su plokscia galva skirtos 10m saudymo rungtims.
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: Burbulas 2012.12.04-23:42:44
Kai kurių kulkų svorių skirtumai
http://www.pelletperfect.co.uk/index.php?route=blog/post&post_id=7 (http://www.pelletperfect.co.uk/index.php?route=blog/post&post_id=7)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: DeividoX 2012.12.09-15:54:20
http://www.airgunforum.co.uk/forums/showthread.php/280-pellet-Weights-BC-Info (http://www.airgunforum.co.uk/forums/showthread.php/280-pellet-Weights-BC-Info)

kulkeliu balistiniai koeficientai
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: geds 2012.12.09-22:21:21
http://www.photosbykev.com/wordpress/2009/01/20/air-rifle-pellet-database/nggallery/pelletdb/pellet-sections/ (http://www.photosbykev.com/wordpress/2009/01/20/air-rifle-pellet-database/nggallery/pelletdb/pellet-sections/)                                     
neblogas puslapis :) ten virš užrašo i šonus pavaikščiojus yr daugiau info
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: bravo 2013.01.15-19:44:21
Radau YouTube filmuką su Gamo kulkelių palyginimu, gal kam įdomu bus... ;)

http://youtu.be/jfB_beTTPXo (http://youtu.be/jfB_beTTPXo)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: arcius78 2014.01.27-22:21:46
Šitoj temoj netiks, dek gal prie įdomybių  ;)
Antraštė: Re: Kulkos
Parašė: berazumijus 2014.01.28-22:02:25
bet kad tai parakines ... ir ar jos nera daug kur uzdraustos kaip ir iscentruotos ? gi cia skeveldrine.
Antraštė: Ats: Kulkos
Parašė: Laurislee1 2018.10.09-12:17:55
Sveiki, ar geros kulkeles kuriu priekyje smaigalys pagamintas is plastmases, dazniausiai buna raudonos spalvos smaigaliukas plastmasinis. Aciu
Antraštė: Ats: Kulkos
Parašė: elmaras 2018.10.09-18:37:08
Sveiki, ar geros kulkeles kuriu priekyje smaigalys pagamintas is plastmases, dazniausiai buna raudonos spalvos smaigaliukas plastmasinis. Aciu
Sudas
Antraštė: Ats: Kulkos
Parašė: paularta 2018.10.10-11:01:27
geriausios kulkos sprogstancios,,,,skarbonkese didesnes skyles isplesia   
Antraštė: Ats: Kulkos
Parašė: Alpha 2020.10.06-19:01:34
(https://i.ibb.co/GWwDHQh/120932889-238232754601973-47798846030751370-o.jpg) (https://ibb.co/JvLT3jh)
Antraštė: Ats: Kulkos
Parašė: Aidas 2020.10.07-10:35:47
Truputį kelia abejonių šita lentelė.  :-\ Kažkaip labai keista kai visoms kulkoms (tiek match-inėms, tiek apvalioms tiek smailoms galvoms) taiko tą patį G1 drag koeficintą. Pneumos kulkoms su apvaliomis galvomis turėtų būti taikomas GA koeficientas. Skirtumas gal ir ne kosmoso dydžio, bet ....... kyla abejonių duomenų patikimumu  :-[
Ir dar vienas mūmū  :-X  matchinėms kulkoms testavimo greitis 260m/s  :o Klausimas nafigą??? Dar negirdėjau kad kas nors matchinėmis kulkomis šaudytų didesniu nei 170m/s greičiu
Antraštė: Ats: Kulkos
Parašė: liova 2020.10.07-16:38:33
Exact Lead Free svoris "patikimas" per 10x.
Aišku, gerai būtų komentaras prie tos lentelės - kas, kam ją sudarė, kokiu būdu gauti tie ar kiti duomenys. Čia eksperimentiniai duomenys, teoriniai skaičiavimai, duomenų rinkinys iš interneto / datasheeto ar dar kas.
Antraštė: Ats: Kulkos
Parašė: Alpha 2020.10.07-17:35:06
Vokietys surašęs nuo datasheetų kad būtų galima greičiau rast.
Mus domina tik  BC kad ivest į chairguna ir gaut tinginio pataisas.  ;)
Antraštė: Ats: Kulkos
Parašė: Aidas 2020.10.07-20:52:15
Mus domina tik  BC kad ivest į chairguna ir gaut tinginio pataisas.  ;)
Man netiko  :-X
Antraštė: Ats: Kulkos
Parašė: paularta 2020.10.07-20:57:57
Alfa  deza specialiai imete kad laimeti HFT