+- +-

Nuorodos



+-Narystė

Welcome, Guest.
Please login or register.
 
 
 
Forgot your password?

Varžybos


REGISTRUOTIS 
»

  

+-Statistika

Members
Total Members: 1308
Latest: Keithodora
New This Month: 1
New This Week: 1
New Today: 1
Stats
Total Posts: 182066
Total Topics: 5330
Most Online Today: 251
Most Online Ever: 566
(2023.01.14-11:40:47)
Users Online
Members: 0
Guests: 133
Total: 133

Autorius Tema: Elektrotechnika  (Skaityta 419985 kartus)

zalias7

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2620
  • Karma: +51/-20
    • Žiūrėti profilį
Ats: Elektrotechnika
« Atsakymas #540 Įrašytas: 2015.07.20-20:38:05 »
blyn as negaliu argumentuot kodel impulsinis geriau ar blogiau, as pasitikiu tavim :) , bet reikia eit ieskot, kas tas impulsinis ir su kuo valgomas, ju yra gatavu ar reiks rinkt  :-\  . einu googlint :)

zalias7

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2620
  • Karma: +51/-20
    • Žiūrėti profilį
Ats: Elektrotechnika
« Atsakymas #541 Įrašytas: 2015.07.20-21:13:48 »
blyn jei ne sitas tai pasikarsiu, nes nuo situ su on/off kojom ir pradejau :)

LM2576T-5

giEdriuZzz

  • Full Member
  • ***
  • Įrašai: 135
  • Karma: +7/-0
    • Žiūrėti profilį
    • giedriausweb.lt
Ats: Elektrotechnika
« Atsakymas #542 Įrašytas: 2015.07.20-21:47:07 »
Arduino nano turi Vin koją prie kurios prijungtas UA78M05 įtampos reguliatorius kurio maksimali maitinimo įtampa 25V, o maksimali išėjimo srovė 500mA. 3V įtampa galima maitinti iki 50mA reikalaujančius įrenginius. Esu pasidaręs temperatūros matavimą su atmega328 (ją turėjau po ranka) kuris radijo ryšiu perduodavo kas 5min duomenis. Matuoklio sudėtis- atmega328, siūstuvas 433mHz, temp jutiklis 18B20, 3x1.5V baterijų pakas. CPU berods vidiniu 8Mhz dažniu paleidau. Tai baterijas po 1 metų išėmiau, rodė po 1.4V.
« Paskutinį kartą keitė: 2015.07.20-22:05:27 sukūrė giEdriuZzz »

zalias7

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2620
  • Karma: +51/-20
    • Žiūrėti profilį
Ats: Elektrotechnika
« Atsakymas #543 Įrašytas: 2015.07.20-21:59:52 »
tai cia jo orginaliam gal taip, arduino nano kinieciu gamybos uz ~2$, vin koja turi AMS7111-5.0 , kadangi maitinimas nuo akumo, tai siuo atveju LP2950 tikrai geresnis, butu nuo rozetes nieks nesuktu galvos :)

Pazek pro mini su ismestu reguliatorium ir ledu http://www.home-automation-community.com/arduino-low-power-how-to-run-atmega328p-for-a-year-on-coin-cell-battery/

vistiek paskui ji statysiu, kad nereiktu is nano usb chipo laupyt.
« Paskutinį kartą keitė: 2015.07.20-22:07:57 sukūrė zalias7 »

liova

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2047
  • Karma: +39/-2
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Elektrotechnika
« Atsakymas #544 Įrašytas: 2015.07.20-23:58:56 »
blyn jei ne sitas tai pasikarsiu, nes nuo situ su on/off kojom ir pradejau :)

LM2576T-5
Tikrai taip, galima daryti ir su tokiu. Is tikro, yra bent keli variantai:
a) Lipdyti impulsini maitinimo saltini su on/off valdymo koja (toki varianta tu ir pasiulei);
b) paimti "gatava" impulsini maitinimo saltini ir maitinima jam paduoti / atjungti su lauko tranzistorium
c) same as b), tik su elektromagnetine rele;
d) same as b), tik su puslaidininkine rele.

Taigi - pasirink tau patinkanti varianta ir piesk toliau. Nepamirsk ir kitu klaidu pataisyti!

P.S. Tavo parodytas impulsinis maitinimo saltinis standby rezime gali valgyti iki 0.4mA (tipiskai 0.08mA)
(Standby Quiescent Current (ON/OFF Pin = 5.0 V (“off”))).
Su lauko tranzistorium galima pasiekti geresniu rezultatu.

Edit: tavo pateiktoje nuorodoje zmogus siulo dar geresni reguliatoriu CPU maitinimui - MCP1703A. Pritariu, jis cia tiks geriau, nei LP2950, nes valgo maziau :)
Ziurejau dar MCP5205 - prie mazos apkrovos jis ryja panasiai, kaip LP2950.
Del gavimo bedu nematau - Lemona will do this job :)

« Paskutinį kartą keitė: 2015.07.21-07:23:52 sukūrė liova »

berazumijus

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 10271
  • Karma: +22/-4
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Elektrotechnika
« Atsakymas #545 Įrašytas: 2015.07.21-08:01:25 »
prisiminiau is elektriniu cigareciu temos - ten gi stovi kontroleriukas ir mazas mosfetukas per kuri kaitinima jungineja. laiko iki 2a be jokiu radiatoriu - http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-100pcs-Smd-mos-tube-ao3400-a09t-sot-23-field-effect-transistor-10-pen/1103834954.html ir nuotekiu jokiu nera. baterijos greiciau savaime issikrauna, nei per ji.
mano nuomone yra asmenine ir ji gali but neteisinga

zalias7

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2620
  • Karma: +51/-20
    • Žiūrėti profilį
Ats: Elektrotechnika
« Atsakymas #546 Įrašytas: 2015.07.21-10:59:15 »
MCP1703A lemonoi tik pagal usakyma is usienio sandeliu, greiciau matyt gausiu is ebai tik brangokai gaunasi, jei sunaudojamis panasus su LP2950 gal nevarksiu ieskodamas, bent jau testiniam modeliui.

Dar pasitikrinsiu turiu LM2596 teoriskai atjungus 5 koja ir prispaudus ja per arduino minusa jis turetu isijungt.  su atjungta 5 koja jis vistiek ryja tuos milivoltus ? a tai man tuose datashytuose biski dar neaiskumu yra :) . O nera tokio impulsinio, kuris atvirksciai, kai 5V paduotas isjungia o kai 0 neveikia ir neryja :)

Jei nera reiks per mosfeta matyt jungt, nes elektromagnetine biski jau atgyvena, ssr gal ir gerai, bet reikia ziuret sunaudojimus (liova ismoke) :) .

Jei as zinociau kokias klaidas padariau, as buciau ju nedares :)

berazumijau ao3400 n tipo, man reiktu p, o tai dabar sujunges su n tipo mosfetu, man kaskodel wifi modulis nesusisneka, ten per minusa per varzu dalikli snekasi, kaska tas mosfetas n tipo blogai daro  :-\

bet ziuriu ebajui pilna panasiu p tipo, dekui pastudijuosiu

liova

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2047
  • Karma: +39/-2
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Elektrotechnika
« Atsakymas #547 Įrašytas: 2015.07.21-19:54:08 »
MCP1703A lemonoi tik pagal usakyma is usienio sandeliu, greiciau matyt gausiu is ebai tik brangokai gaunasi, jei sunaudojamis panasus su LP2950 gal nevarksiu ieskodamas, bent jau testiniam modeliui.
Daviau gi tau nuorodas i info apie itampos reguliatorius. Rask 30 minuciu, paskaityk, ir datasheet'ai nebebus papugu rastas :)
MCP1073A valgo kelis mikroamperus, pvz. 2...3uA, o LP2950 - apie 75uA. Didejant apkrovos srovei, tas skirtumas dar labiau dideja.

Citata
Dar pasitikrinsiu turiu LM2596 teoriskai atjungus 5 koja ir prispaudus ja per arduino minusa jis turetu isijungt.  su atjungta 5 koja jis vistiek ryja tuos milivoltus ?
Srove matuojama amperais / mili amperais / mikro amperais ir t.t.
Itampa matuojama voltais / mili voltais / mikro voltais ir t.t.
Kur matai tuos ryjamus milivoltus?

Del veikimo - viskas taip ir yra: kai valdymo koja prijungi prie 0V, keitiklis uzsiveda ir dirba. Kai paduodi 2...5V - keitiklis nueina miegoti.
Pajungsi savo Arduino - ir valdys, viskas labai paprasta.

Del sroves miegojimo rezime - nesugebantiems savarankiskai perskaityti datasheet'o, cituoju reikiama vieta:
Standby Quiescent Current @ ON/OFF pin = 5V (OFF) = 80uA typical / 250uA maximum
http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm2596.pdf
datasheet'o penktas puslapis, pirmos lenteles pirma eilute (neskaiciuojant antrastes)

Zodziu, nera tragedijos su tai keliais mikroamperais, bet gi tu pats uzsiprasei maksimalaus energetinio efektyvumo!

Citata
O nera tokio impulsinio, kuris atvirksciai, kai 5V paduotas isjungia o kai 0 neveikia ir neryja :)
Gal ir yra, reikia ieskoti. Impulsinio maitinimo saltinio parinkimas yra darbas, dar sudetingesnis uz paprasto itampos reguliatoriaus parinkima :)
Kita vertus, invertuota koja man visai neatrodo problema - esant reikalui, visada galima pastatyti logini inverteri (funkcija NOT).
Be to, man atrodo, kad tavo Atmega moka miegoti su loginiu 1 isejime. Ir siaip, srove per ta valdymo koja - keli mikroamperai, taip kad batareiku labai nenusodins.

Citata
Jei nera reiks per mosfeta matyt jungt, nes elektromagnetine biski jau atgyvena, ssr gal ir gerai, bet reikia ziuret sunaudojimus (liova ismoke) :) .
Jei jau nusipirkai - tai ir naudok LM2596. Kai viskas veiks - galesi tobulinti schema, bandyti ivairius variantus, gaudyti tuos mikroamperus.
Su valdancio lauko tranzistoriaus pajungimu irgi yra siokiu tokiu niuansu (nuojauta taves neapgavo) :)

Genijus

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2279
  • Karma: +6/-0
    • Žiūrėti profilį
Ats: Elektrotechnika
« Atsakymas #548 Įrašytas: 2015.07.21-21:05:12 »
Nu blin kad ilgai 3 dienas laukti  :funny:
MCP1703A lemonoi tik pagal usakyma is usienio sandeliu, greiciau matyt gausiu is ebai tik brangokai gaunasi, jei sunaudojamis panasus su LP2950 gal nevarksiu ieskodamas, bent jau testiniam modeliui.
Gamo STUTZEN+Iz-38c+QB78+FWB150

zalias7

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2620
  • Karma: +51/-20
    • Žiūrėti profilį
Ats: Elektrotechnika
« Atsakymas #549 Įrašytas: 2015.07.21-22:42:45 »
Liova ok, ok, palauk man ir taip galva perkrauta, apvirskinsiu viska tada grysim, atejo gsm modemas, lyk dirba per terminala, eisiu dabar studijuot AT komandas ir t.t.

Genijus nori pasalyt usakius lemonoi toki daikta, kur raso pas suienio tiekejus man viena ar du vienetus  atsius per tris dienas ? a gal dar zinai kiek kainuos , kad netrugdyt zmoniu.

Genijus

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2279
  • Karma: +6/-0
    • Žiūrėti profilį
Ats: Elektrotechnika
« Atsakymas #550 Įrašytas: 2015.07.22-00:18:59 »
Zalias , sorry man irgi galvoj balaganas. Koks dabar menuo ? :-[ Busiu nepaziurejes ir su data apsikvailines. Paprastai lemona per kelias dienas uzsakytas detales gauna. Man atrodo kad is lenkijos, bet matomai dabar jau kaip ir visi mirtingieji, siunciasi is kinijos tik parduoda 10x brangiau .

Liova ok, ok, palauk man ir taip galva perkrauta, apvirskinsiu viska tada grysim, atejo gsm modemas, lyk dirba per terminala, eisiu dabar studijuot AT komandas ir t.t.

Genijus nori pasalyt usakius lemonoi toki daikta, kur raso pas suienio tiekejus man viena ar du vienetus  atsius per tris dienas ? a gal dar zinai kiek kainuos , kad netrugdyt zmoniu.
Gamo STUTZEN+Iz-38c+QB78+FWB150

liova

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2047
  • Karma: +39/-2
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Elektrotechnika
« Atsakymas #551 Įrašytas: 2015.07.22-01:00:37 »
Liova ok, ok, palauk man ir taip galva perkrauta, apvirskinsiu viska tada grysim, atejo gsm modemas, lyk dirba per terminala, eisiu dabar studijuot AT komandas ir t.t.
Labai gerai - uzDOSinau zalia :)
Siaip Hyperteminalas visai neblogai su AT komandomis dirba. Pries kelis menesius per Hyperterminala dialup rysiu failus siuntinejome - jauciausi kaip tikras dinozauras :)

Citata
Genijus nori pasalyt usakius lemonoi toki daikta, kur raso pas suienio tiekejus man viena ar du vienetus  atsius per tris dienas ? a gal dar zinai kiek kainuos , kad netrugdyt zmoniu.
Genijui (tikiuosi) leidus, atsakysiu.

Pvz., susirandame Lemonoje mus dominancia detale:
http://lemona.lt/index.php?page=search&filter=0&option=0&q=mcp1703a
Ten jos su skirtingais korpusais, skirtingu itampu ir gali buti is skirtingu tiekeju - atitinkamai gali skirtis pristatymo terminas ir kaina. Issirenki, kas tau tinka.
Taigi, pristatymo laika, minimalu uzsakoma kieki ir kaina matai is karto. Kaip pats matai, realus terminas - kelios dienos. Kaina bus tokia kokia matai parasyta.
Jei nori uzsakyti - arba siunti laiska vadybininkui su visu reikiamu detaliu sarasu, arba pasinaudoji elektronines parduotuves funkcionalumu.
Prekes galima atsiimti bet kurioje Lemonos parduotuveje Lietuvoje arba kurjeris pristato pageidaujamu adresu:
http://lemona.lt/index.php?page=help&toc=delivery

Lemona bendradarbiauja su Digikey, TME ir kitais elektroniniu komponentu prekybos grandais, todel per juos galima gauti praktiskai bet ka. Jei paieskos sistemoje reikiamos pozicijos nerandi - visada galima paskambinti arba parasyti maila vadybininkui. Be abejo, uz tarpininkavima Lemona uzsideda savo procenta, kuris automatiskai iskaiciuojamas i galutine prekes kaina. Perkant tiesiai is gamintojo arba tiesioginio tiekejo kaina atrodys mazesne, jei neiskaiciuosime siuntimo kastu ir laiko. Geroji dalis - perkant is Lemonos, klientui visai nereikia rupintis tarptautiniais pavedimais, muitais, siuntimais, draudimais, siuntu dingimais ir t.t. Garantinems prekems galioja lietuviska garantija.

berazumijus

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 10271
  • Karma: +22/-4
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Elektrotechnika
« Atsakymas #552 Įrašytas: 2015.07.22-07:52:22 »
seniau taip, lemonoj galedavai gaut to ko niekur nebudavo. dabar tik tai ka randi (pats ilgai ieskodamas ir niekas nepatars) ju kataloguose ir dar skersai i tave ziuri. lauksi nesulauksi ziniu, jei net preke bus atejus, terminai nelabai skiriasi nuo ebajaus ar siaip kinijos, sumokesi, aisku galvos nesukdamas :) 10 kartu brangiau.
mano nuomone yra asmenine ir ji gali but neteisinga

zalias7

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2620
  • Karma: +51/-20
    • Žiūrėti profilį
Ats: Elektrotechnika
« Atsakymas #553 Įrašytas: 2015.07.22-08:11:21 »
Liova su AT komandom problemu ner, mano pirmas kompas buvo zx spectrum, antras 386 su 4mhz procu ir pliku dos'u , tai komandines eilutes nieko naujo ir be pelrs moku dirbt :)  . O siaip jo, uz dosinai, bet nieko suvirskinsiu ir vaziuosim toliau ir aciu, uz varga  :beer:.

As lemonoi kaskada norejau uskyt daliu kruvele, tai man siule is pirkt iskart 100vnt, kai man reikejo 2, ka man is ju sriuba paskui virt ? . dabar is evita.lt pasiiemu smulkiai ir jei reikia greit.   Kas dar marijos zemei usiima dalim ir smulkiu siuntinejimu ?

berazumijus

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 10271
  • Karma: +22/-4
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Ats: Elektrotechnika
« Atsakymas #554 Įrašytas: 2015.07.22-08:19:46 »
http://lt.rsdelivers.com/
brungininkai, bet gal ir lemona lenkia su asortimentu. ir siuncia per kurjerius lyg ir nemokamai nuo kazkurios sumos.
mano nuomone yra asmenine ir ji gali but neteisinga

 

+-Naujausi įrašai

Lietuvos FT ir HFT šaudymo į lauko taikinius varžybos(treniruočių formatu)bal.28 by SergoT
2024.05.01-18:42:08

Optikos pirkimas iš JAV by Mazylis
2024.04.20-22:29:08

Tolimatis Leica CRF 2400 by xatabyc
2024.04.20-13:37:09

Chronografas by xatabyc
2024.04.20-13:30:26

Europos HFT čempionatas, 6-8 September 2024 / Hungary / Debrecen by Aidas
2024.04.16-22:16:19

Varžybos Lenkijoje by Andzhejka
2024.04.12-23:39:27

Gamo CFX.4,5mm.PARDUOTAS by valakas
2024.04.12-19:56:29

Ieškau laikiklio 35mm diametro by Darenas
2024.04.09-09:25:47

Šaudykla Kaišiadoryse by www.vaidodazasvydis.lt
2024.04.07-19:00:50

Weihrauch 97k su Leapers 8-32 56 optika by liova
2024.04.05-11:51:32

Powered by EzPortal