+- +-

Nuorodos



+-Narystė

Welcome, Guest.
Please login or register.
 
 
 
Forgot your password?

Varžybos


REGISTRUOTIS 
»

  

+-Statistika

Members
Total Members: 1315
Latest: Viza_eapr
New This Month: 8
New This Week: 7
New Today: 1
Stats
Total Posts: 182070
Total Topics: 5332
Most Online Today: 140
Most Online Ever: 566
(2023.01.14-11:40:47)
Users Online
Members: 1
Guests: 103
Total: 104

Autorius Tema: perspejimas del erkiu  (Skaityta 47616 kartus)

AirMegejas

  • Svečias
Re: perspejimas del erkiu
« Atsakymas #75 Įrašytas: 2010.07.06-07:36:42 »
įkando man. :question: tik nueik į mišką be kerzų... :'( atsibudau ryte prakaito išpiltas, silpnai jaučiausi, po to erkę pastebėjau, reiks eit pas daktarus,... skieptyas nebuvau :'(

berazumijus

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 10271
  • Karma: +22/-4
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Re: perspejimas del erkiu
« Atsakymas #76 Įrašytas: 2010.07.06-13:13:54 »
man jau 3 isisiurbusios buvo. ir is karto ant ryto tikrai nepajausi kazko negero. taip ka pas daktarus gali neskubet. as irgi is pradziu buvau supanikaves ir sakau reikia ten tuos tyrimus pasidaryt ir visa kita. na tyrimai kazkur apie 200lt kainuoja. pagalvojau jei jau uzsikreciau tai ir taip isaiskes. tyrimai negydo, o kol nera simptomu nera ka ir gydyt. taip kad po 3 erkiu vis dar gyvas ir sveikas ir nereikia cia ko panikos skleist. koks bomzas salia nusiciaudejas greiciau kokia tuberkulioze apkres.
mano nuomone yra asmenine ir ji gali but neteisinga

Burbulas

  • Svečias
Re: perspejimas del erkiu
« Atsakymas #77 Įrašytas: 2011.05.12-15:39:10 »
Sekmadienį (05.15) 12 val per LTV... jei kam įdomu kokios pasekmės po infekuotos erkės įkandimo....

berazumijus

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 10271
  • Karma: +22/-4
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Re: perspejimas del erkiu
« Atsakymas #78 Įrašytas: 2011.05.13-01:27:25 »
vel burbula pucia. na kokiu budu ta erke gali uzsikrest kazkokia tai liga vidury misko ? taip galvojant turetu visas miskas isdvest nuo visokiausiu ligu. aisku nemalonu ja krapstyt kai isisiurbia, bet uzsikretimo tikimybe mazesne, nei susirgt gripu vasara. pazystama dirba miskininke anyksciuose, tai sako be kokiu 5 erkiu as namo negryztu. ir sveika ir gyva. isimciu zinoma buna. bet nera jokios statistikos kiek kas tu erkiu yra pasigaves ir kiek del to numire. vienas kazka pasigavo is 10000 tai jau tragedija ir varykit visi skiepytis.
mano nuomone yra asmenine ir ji gali but neteisinga

Burbulas

  • Svečias
Re: perspejimas del erkiu
« Atsakymas #79 Įrašytas: 2011.05.13-06:56:07 »
Mano žinutė buvo skirta ne bebročiams optimistams, o realistam....

Kol2nas

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 641
  • Karma: +1/-0
    • Žiūrėti profilį
    • GINKLAI.lt
Re: perspejimas del erkiu
« Atsakymas #80 Įrašytas: 2011.05.13-08:43:07 »
Berazumijau, aš į bokštą eidamas irgi nusinešu ir pirmyn penkias erkes ir atgal penkias erkes. o būna ir daugiau. Tai irgi galiu sakyt, kad be dešimt erkių per mišką nepereinu. Bet skirtumas tik kad jos neįsisiurbė.
Pažįstamų tarpe yra nemažai persirgusių, taip kad tikimybė ne tokia jau ir teorinė.
Bet skiepytis vistiek nesiskiepyjau ir nesiskiepysiu. Man paprasčiau iš pievos ar iš brūzgyno išėjus kelnes apsižiūrėt ir numėtyt visas erkes, nei vakciną į save pumpuot. Vistiek nuo abiejų ligų nepasiskiepysi. Nuo vaikystės po miškus varinėju ir kolkas nei vieno įkandimo neturėjau, todėl, kad žinau kur vaikštau ir nepatingiu kas kelioliką minučių pažiūrėt kas ant drabužių dedasi.
GINKLAI.LT - elektroninė parduotuvė
Visas prekes turime sandėlyje

kipsus

  • Svečias
Re: perspejimas del erkiu
« Atsakymas #81 Įrašytas: 2011.05.13-09:03:05 »
Nuo erkių padeda labai paprasta profilaktika - nenešioti šortų/trumpų rankovių, kelnių klešnes kišt į kojines, nepalikti pliko pilvo. Tuomet jei ir užlips būrys desantinių erkių, jos visos liks ropinėti ant drabužių.

Svarbu neišbūti su tais pačiais drabužiais ilgiau nei pusę paros (grubiai 6 valandos erkei surasti "skylę" drabužiuose ir dar kelios valandos gerai įsisiurbti), nusivilkus gerai apsižiūrėti visas minkštos odos vietas (pažastys, kirkšnys, bamba, kelių antra pusė ir t.t.).

Drabužių geriau antrą kartą nesivilkti ir nedėt prie kitų, švarių drabužių (esu iš žygio parsinešęs erkutę su kelnėmis, kurias namie numečiau porai valandų kambary, tai tik po kelių dienų mūsų likimai susitiko), turbūt geriausia iškart į maišą ir skalbt arba kaip nors kitaip "nuerkint".

O šiaip tai jau turbūt geras penkmetis tų erkių žiniasklaidoje "kaip niekad daug" ir "pavojus užsikrėsti nepaprastai didelis", burbulo kvapo išties yra, nors ligos išties rimtos, praktiškai palaužė ir mano senelį, tiesa dar tais laikais, kai nebuvo nusikalstamumo ir lėktuvai nekrito.

vovocka

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 724
  • Karma: +5/-1
    • Žiūrėti profilį
Re: perspejimas del erkiu
« Atsakymas #82 Įrašytas: 2011.05.13-10:13:04 »
Mano vienas meistrelis persirgo erkiniu encefalitu. Pradžiai manė, kad sugripavo... o po kelių dienų - lyg ir paralyžavo. Daktarai bažnytkaimyje paėmė kraują ir siuntė į Vilnių ar kauną ištirti. Gavus atsakymą, pradėjo gydymą ir ačiūdie - atpumpavo žmogų. Lyg ir be pasekmių - rankas ir kojas valdo, protas veikia... Beje, jis net nepastebėjo, kada jam ta erkė ar jos nimfa buvo įsisiurbusi...

Tėvui prieš kelis metus ties įkandimu pradėjo plėstis raudona dėmė, kaip nuo laimo ligos. Tėvukas labai nesureikšmino - nuėjo pas gydytoją, išgėrė antibiotikų kursą ir baigtas kriukis.

Aš pats nepatingėjau ir pasiskiepinau prieš tris metus - nežinau, ar padėtų, bet vis ant dūšios ramiau. Gal jau reiktų pakartoti skiepą...
HW97k NikkoStirling PLATINUM 6-24x56 IR Nighteater

Modesto333

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 999
  • Karma: +1/-0
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Re: perspejimas del erkiu
« Atsakymas #83 Įrašytas: 2011.05.13-12:45:26 »
Erkiu ar kitu gyvuneliu atsikratimui turetu padeti saldyklis. Teko naudoti nuo blusos, buvo veiksminga.
Mano parašas...

berazumijus

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 10271
  • Karma: +22/-4
  • Me
    • Žiūrėti profilį
Re: perspejimas del erkiu
« Atsakymas #84 Įrašytas: 2011.05.13-20:03:16 »
na ropinejanciu erkiu tai kiek tik nori yra. praeita vasara buvo isisiurbus palei bamba. prisiskaites tu paistalu isvis supanikavau ir i greitaja nuvaziavau. ten nors ir nenoriai, bet ja istrauke, nes savaitgalis buvo. zadejau dar i endemika kreiptis, bet sako negyva erke jokiu rezultatu neduos. tai lygiai tas pats kas uzlipt ant surudyjusios vinies ir susirgt kokia stablige. o galima ir nesusirgt.
na gripo burbula pute ir ka ? kaip nekeista siais metais nesirgau. nors naudojuos visuomeniniu transportu ir kosejanciu budavo pilna.
mano nuomone yra asmenine ir ji gali but neteisinga

grafito

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1440
  • Karma: +7/-1
    • Žiūrėti profilį
    • RSSA
Re: perspejimas del erkiu
« Atsakymas #85 Įrašytas: 2011.05.13-21:46:30 »
ne erke tiria o krauja po 3 savaiciu,mano vokietukas pasigavo,bet laiku susigriebiau dvi dienas ukolus vare:'( laime dabar viskas gerai
Mano parašas...

FOX

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 2763
  • Karma: +11/-2
  • Я
    • Žiūrėti profilį
Re: perspejimas del erkiu
« Atsakymas #86 Įrašytas: 2011.05.13-22:19:56 »
girdejau kad siais metais jau dabar labai suaktivejo erkes,dabar jau 140 infekuotu uzregistruota:(
Kas saudo tas galu gale kazkur pataiko(FOX)

Evaldas

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 729
  • Karma: +19/-0
    • Žiūrėti profilį
Re: perspejimas del erkiu
« Atsakymas #87 Įrašytas: 2011.05.14-00:00:48 »
As kolkas vengiu eiti i miska ar paupy, nes pastaruoju metu kiek kartu buvau, tai visus kartus grizdamas rasdavau ant saves ir suns erkiu...
Tram pam pam

grafito

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 1440
  • Karma: +7/-1
    • Žiūrėti profilį
    • RSSA
Re: perspejimas del erkiu
« Atsakymas #88 Įrašytas: 2011.05.14-06:11:15 »
kiekvienu pasivaiksciojimu,randu pakolkas tik ant rubu,ziauriai nesmagu:'( bet ne uzsidarysi namuose
Mano parašas...

komandoras1

  • Hero Member
  • *****
  • Įrašai: 969
  • Karma: +5/-0
  • Megejas papleskint...
    • Žiūrėti profilį
Re: perspejimas del erkiu
« Atsakymas #89 Įrašytas: 2011.05.14-09:10:59 »
Berods 2000m ziema teko pjauti miska,po to pavasari sodinti Radviliskio raj.,netoli Seduvos,kur buves "Draugo" kolukis.berazumijus tu cia gal arciausiai gyveni?Tad pavasari budavo baisu,kas darydavosi!Isejus is misko kelnes budavo aplipe kaip skruzdeliu!!!Bet stengemes padaryti taip,kad jos niekur neilistu,o eidamas namo nukratydavai,drabuzius i skalbimo masina ir pirmyn!Prisipazinsiu,kad jausmas nelabai malonus,zinant kas galetu buti,jei...Bet taip neatsitiko.Rizikuoti savo sveikata tikrai neverta ir geriau pasisaugoti!Anais laikais,kai miskus nuo parazitu purskdavo,to mastai tikrai mazesni budavo,o dabar...Gamta-visu namai!Zmogaus sveikata-paskutinej vietoj....
Genai perduoda daugeli ligu...Taip pat ir sia...

 

+-Naujausi įrašai

Lietuvos FT ir HFT šaudymo į lauko taikinius varžybos(treniruočių formatu)bal.28 by www.vaidodazasvydis.lt
2024.05.07-23:31:25

Optisan mid žiedai 30mm kaklui, dovetail railui by Darenas
2024.05.06-07:27:07

Beeman P-17 5,5 mm by Evaldas
2024.05.04-15:16:09

Optikos pirkimas iš JAV by Mazylis
2024.04.20-22:29:08

Tolimatis Leica CRF 2400 by xatabyc
2024.04.20-13:37:09

Chronografas by xatabyc
2024.04.20-13:30:26

Europos HFT čempionatas, 6-8 September 2024 / Hungary / Debrecen by Aidas
2024.04.16-22:16:19

Varžybos Lenkijoje by Andzhejka
2024.04.12-23:39:27

Gamo CFX.4,5mm.PARDUOTAS by valakas
2024.04.12-19:56:29

Ieškau laikiklio 35mm diametro by Darenas
2024.04.09-09:25:47

Powered by EzPortal